Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Stary drewniany dom wymiana więźby z poszyciem problem natury prawnej


Recommended Posts

Witam! 

Mam problem natury prawnej ponieważ chciałbym zmienić więźbę dachową wraz z poszyciem. Mój problem polega na tym, iż przez zmiany jakie weszły nie wiem co konkretnie mam zrobić, mam problem co do dokumentacji. Według prawa zmiana więźby to ingerencja w konstrukcję budynku i wymaga to zgłoszenia do urzędu i czy sam wniosek z opisem prac wraz z prawem własności wystarczy? Bo w sumie przestudiowałem art. 30 i w zasadzie tak mi się wydaje, że to byłoby potrzebne lecz kto pyta nie błądzi więc proszę o radę, poprawę moich błędów i za wszystko dziękuję z góry :) 

 

Edit. Chciałbym dodać, że zmiana więźby to nie jedyna praca wykonywana na dachu, ponieważ chciałbym zaadaptować poddasze, zrobić dwie do czterech lukarn bądź po prostu okna dachowe (choć lukarny byłyby lepsze pod względem estetycznym) oraz wcięcie w dach na mały balkonik 

Edytowano przez BartekSzczepanczyk (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roboty, które zmieniają parametry techniczne lub użytkowe budynku (np. wymiana więźby), to przebudowa. Trzeba je zgłosić, załączając projekt budowlany (w zasadzie potrzebne są te same dokumenty, co przy pozwoleniu na budowę - cztery egzemplarze projektu wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i oświadczeniem o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane).

Jeśli przebudowa dachu spowoduje powiększenie obszaru oddziaływania budynku na posesje sąsiednie, niezbędne jest pozwolenie na budowę.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...