Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Stary drewniany dom wymiana więźby z poszyciem problem natury prawnej


Recommended Posts

Witam! 

Mam problem natury prawnej ponieważ chciałbym zmienić więźbę dachową wraz z poszyciem. Mój problem polega na tym, iż przez zmiany jakie weszły nie wiem co konkretnie mam zrobić, mam problem co do dokumentacji. Według prawa zmiana więźby to ingerencja w konstrukcję budynku i wymaga to zgłoszenia do urzędu i czy sam wniosek z opisem prac wraz z prawem własności wystarczy? Bo w sumie przestudiowałem art. 30 i w zasadzie tak mi się wydaje, że to byłoby potrzebne lecz kto pyta nie błądzi więc proszę o radę, poprawę moich błędów i za wszystko dziękuję z góry :) 

 

Edit. Chciałbym dodać, że zmiana więźby to nie jedyna praca wykonywana na dachu, ponieważ chciałbym zaadaptować poddasze, zrobić dwie do czterech lukarn bądź po prostu okna dachowe (choć lukarny byłyby lepsze pod względem estetycznym) oraz wcięcie w dach na mały balkonik 

Edytowano przez BartekSzczepanczyk (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roboty, które zmieniają parametry techniczne lub użytkowe budynku (np. wymiana więźby), to przebudowa. Trzeba je zgłosić, załączając projekt budowlany (w zasadzie potrzebne są te same dokumenty, co przy pozwoleniu na budowę - cztery egzemplarze projektu wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i oświadczeniem o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane).

Jeśli przebudowa dachu spowoduje powiększenie obszaru oddziaływania budynku na posesje sąsiednie, niezbędne jest pozwolenie na budowę.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tylko ciężko jest nie zalać równo na półtora metra od góry. Pęknięcia na tym ostatnim zdjęciu są prawie jak od linijki, czyli musieli by naraz z gruszki wrzucić pół kubika betonu i akurat w tym samym miejscu wszystkie pękły. Dużo większe prawdopodobieństwo jest, że przy zalewaniu bloczków coś się wydarzyło nie tak, żle ubite, albo była jakaś wada w formie i akurat wszystkie te ze zdjęcia pękły prawie w tym samym miejscu. Bo raczej nie ma opcji, żeby przy zalewaniu betonem zrobić taką równą dziurę żeby woda sobie przepłynęła z góry na dół i wszystkie mróz rozsadzil. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Gość Radek Szkuciak
   Otrzymałem w grudniu 2020 zamówienie (kominek wraz z akcesoriami do montażu, irytowania, płyty krzemionkowe). Zamówienie okazało się uszkodzone. Brak jednej nóżki kominka, przewód kominowy zgięty na kielichach, uszkodzona rączka otwarcia drzwiczek. Zgłosiłem reklamacje, która do tej pory nie została rozwiązana, zdawkowe odpisywanie na maile i odpowiadanie na telefony. Nawet gdy ktoś odbierze to zazwyczaj jest sprawdzimy i oddzwonimy, po tym cisza. Zrobiłem u nich zakupy na około 3000zl i w ramach reklamacji liczyłem jedynie na wymianę rączki na wolną od wad gdyż z resztą za pomocą młota i innych narzędzi udało się poradzić. Firma jednak chyba uznała że wymiana ustrojstwa które prawdopodobnie nie jest droższe niż 50zl nie powinna mieć miejsca. Przestrzegam przed nimi i firma PKS która jest ich kurierem. Wszystko dokładnie sprawdzać choćby kurier miał stać przy Was 2h.
  • a mnie się wydaje, że powinno się je zalewać betonem nieprzyjmującym wody. Może jakiś dodatek. Ewidentnie bloczki są rozsadzane przez zamarznięty beton. Jest też możliwość, że nie są idealnie zalane, i w miejscach pustych zbiera się woda i zamarza.   
  • najlepiej jakbyś wziął tego kominiarza, którego administracja używa do przeglądów.
  • czyli wracamy do stanu sprzed kilku lat kiedy też była mroźna zima. Potem były obniżki - czyli wychodzi na zero .
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...