Skocz do zawartości

Przykręcanie płyty gk


Igooor

Recommended Posts

Witam, posiadam 7.2m ściany pod skosem wykończonej buazeria, zabieram się za remont pokoju i chciałabym to zakryć i pojawia się pytanie czy przykręcić płytę gk  do Bouazerii( trzyma się solidnie) czy rozwalić cały ruszt i zrobić na nowo (z tym nie miałem jezcze do czynienia 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Igooor napisał:

Mógłbym prosić panie Zenku o bardziej rozwinięta odpowiedź?

Pan Zenek zapewne nie omieszka opowiedzieć o tych technologiach, ale ja na Twoim miejscu bezwzględnie bym wywalił tę "Bouazerię" i wykonał w tym miejscu zwykłą gipsówkę, np. taką bezpyłową jak Cekol - F16. Łatwo i bez pyłu.

Nie wiem tylko czy to o czym piszesz, jest tym co ja nazywam boazerią.

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Igooor napisał:

Mógłbym prosić panie Zenku o bardziej rozwinięta odpowiedź? Dziękuję i życzę spokojnych świąt

Proszę uprzejmie.

1. Nie wiadomo, jakie są tam warstwy pod skosem, wliczając boazerię i co nad nią?

2. Na czym trzyma sie ta boazeria?

3. Jak będzie wiadomo, to wtedy będzie też wiadomo, jak przymocować te płyty.

 

A, być może, że porada demo będzie w sam raz i będzie na co położyć gładź?

 

Link do komentarza
4 godziny temu, podczytywacz napisał:
Dnia 25.12.2020 o 23:51, Igooor napisał:

posiadam 7.2m ściany pod skosem wykończonej buazeria

 

Ano właśnie - zasugerowałem się skosem, a tu może chodzi o ścianę od podłogi do skosu - słuszne pytanie!

Jesli tak - to z czego ona jest?

Link do komentarza
12 godzin temu, zenek napisał:

Ano właśnie - zasugerowałem się skosem, a tu może chodzi o ścianę od podłogi do skosu - słuszne pytanie!

Jesli tak - to z czego ona jest?

Trochę źle opisałem to co chciałem, zdjalem dzisiaj listwy i okazuje się, że są to deski grubości 2cm przykręcone do krokwi, pomiędzy krokwiami wełna mineralna, całość trzyma się dobrze, sprawdzając poziomica jest proste, jedynie w miejscach znalazłem różnice paru milimetrów. Jeśli jest możliwość orskrrcenia tegox nadawałyby się wkręty gips-gips? Gdzieś czytałem że są dłuższe 

IMG_20201227_164902.jpg

Link do komentarza
20 godzin temu, Igooor napisał:

są to deski grubości 2cm przykręcone do krokwi, pomiędzy krokwiami wełna mineralna, całość trzyma się dobrze,

Jest tam jakaś folia, czy tak jak piszesz - deski, na tym wełna bezpośredni? I co tam wyżej jest? od razu krycie dachu, czy jakaś pustka i dopiero wtedy coś jeszcze?

 

18 godzin temu, Igooor napisał:

Na zdjęciu może i nie widać, ale swoje lata piękności jej już minęły 

Może renowacja? Skoro na razie nie było zacieków, wilgoci?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...