Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka - stacja trafo u "sąsiada"

Recommended Posts

Witam.
Jestem na etapie zakupu działki, wpłaciłem małą zaliczkę aby działka nie przepadła. Wszystko fajnie, wielkość, odległość od miasta, cena też nie jest zła. Problemem jest brak dostępu do mediów. Brak podłączenia do wodociągu mnie nie martwi aż tak bardzo jak brak przyłącza energii elektrycznej. 
Developer który oferuję działkę, pozostawia dla siebie sąsiednią po to aby postawić na niej stacje trafo. Tym sposobem chce zaopatrzyć w prąd mnie wraz z innymi przyszłymi właścicielami sąsiednich gruntów. 
Moje obawy dotyczą tego czy developer powinien przedstawić jakieś "oficjalne pismo" potwierdzające, że stacja trafo powstanie?

Niżej dołączam decyzje od PGE

Prąd.jpg

to jest promesa, nic nie znacząca (niezbędna do uzyskania WZ), dopiero umowa przyłączeniowa reguluje na sztywno zasady przyłączenia

przy większych inwestycjach to deweloper bierze na siebie projektowanie (umowa może określić koszt dokumentacji) a często i realizację (to już nieformalnie, ale praktykowane) aby nie było jak wyżej Pan Profesjonalista napisał, tj oczekiwania kilku lat, bo takie terminy ZE potrafi dać

deweloper nie ma obowiązku przedstawić jakiegoś "oficjalnego pisma", terminy realizacji zobowiązań dewelopera powinna regulować zawarta z nim (i Tobą) umowa, inaczej możesz mieć problem

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ma potencjał katastrofy budowlanej - wg mnie. Nie rusza cię to???? Bynajmniej to nie piaskownica.   A nie masz wrażenia - że należałoby w końcu napisać, czy na ściance 12 z cegły mozna oprzeć strop żelbetowy - bo takie pytanie zadał @krzysieczox3 w #1. Może zamiast opowiadania o Chińczykach - po prostu wyraź swoje zdanie, jako profesjonalista. Pytanie było jasne, parametry podane. Aru odpowiedzial - że można stawiać strop żelbetowy na ściance 12 cm, retro poparł - ja uważam to za grożące katastrofą budowlaną i za niedopuszczalne. Ponieważ jest to odpowiedź na zadane pytanie - no to może mieć swoje konsekwencje, gdy ściana 12 cm zawali sie pod żelbetowym stropem.   Proste, zerojedynkowe - a ty opowiadasz, że nie rozumiesz.  
    • Czytałem obszerne artykuły i badania na temat skutków zdrowotnych wyjałowienia wody pitnej ze związków wapnia. Uzdatnianie to nie tylko zmiękczanie i tutaj trzeba mieć na względzie wyniki badań wody. Woda zbyt twarda też nie jest "zdrowa". Inna kwestia, ze argumentacja niektórych przedstawicieli handlowych kończy się i zaczyna na tekście "nie szkoda Państwu pralki, podgrzewacza i baterii z termostatem". Ciężkie działa, ale laik może się dać przekonać. Poza tym trzeba mieć świadomość, w jakiej temperaturze powstaje kamień i z jakich związków zawartych w wodzie się tworzy. Najpierw badania wody, potem szukamy rozwiązania i to niezbyt radykalnego.
    • Gość Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich
      Filtrowanie, a szczególnie "zmiękczanie" wody z kranu jest nie tylko kosztowne, ale może być wręcz szkodliwe, a nie zdrowe. Wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowe w Polsce muszą dostarczać odbiorcom wodę spełniająca ostre kryteria m.in. pod względem zawartości minerałów. Polecam proste pytania i odpowiedz na ten temat, link poniżej. Czy kamień w czajniku oznacza, że woda była brudna? - Oczywiście, że nie. To są właśnie te substancje mineralne, które powinny trafić do naszego organizmu, gdybyśmy wody nie zagotowali, a wypili bezpośrednio z kranu. Czy wapń w wodzie z kranu może wywołać kamicę nerek? - Nie. Wypijając 1 litr kieleckiej kranówki, zaspokajamy jedną dziesiątą dziennego zapotrzebowania na wapń. Żeby więc przekroczyć tę normę, musielibyśmy pić przez dłuższy czas 10 litrów (wiadro!) kranówki dziennie, a przecież nikt tego nie robi. Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich Więcej: https://wod-kiel.com.pl/czeste-pytania-,1488.html
    • Hydraulik zalecił nam zastosowanie filtrów mechanicznych i zmiękczacza - początkowo odnieśliśmy się do tego sceptycznie. Przekonała nas jednak wizyta u znajomego - mówią Monika i Irek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wodę z wodociągu uzdatniają od 2019 r. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/96024-do-uzdatniania-wody-z-wodociagu-przekonal-nas-znajomy
    • @retrofood teraz to wchodzimy na rozmowę o gustach Można ewentualnie te dywany psikać płynem na roztocza, ale nic nie zastąpi elementarnej higieny. Zmywanie na mokro jeszcze nikogo nie zabiło, z odkurzaniem może być różnie. Ten pierwszy strzał kurzu po odpaleniu odkurzacza może skończyć się wizyta w przychodni i zastrzykiem z clemastyny. I tutaj  pora zacząć rozmowę o odkurzaczach centralnych. Widziałem w akcji w dom8u (nie w salonie wystawowym, chociaż tam też widziałem). Jest w tym cos użytecznego i nie aż tak drogiego, jak się niektórym wydaje.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...