Skocz do zawartości

Działka - stacja trafo u "sąsiada"


gruzin66

Recommended Posts

Witam.
Jestem na etapie zakupu działki, wpłaciłem małą zaliczkę aby działka nie przepadła. Wszystko fajnie, wielkość, odległość od miasta, cena też nie jest zła. Problemem jest brak dostępu do mediów. Brak podłączenia do wodociągu mnie nie martwi aż tak bardzo jak brak przyłącza energii elektrycznej. 
Developer który oferuję działkę, pozostawia dla siebie sąsiednią po to aby postawić na niej stacje trafo. Tym sposobem chce zaopatrzyć w prąd mnie wraz z innymi przyszłymi właścicielami sąsiednich gruntów. 
Moje obawy dotyczą tego czy developer powinien przedstawić jakieś "oficjalne pismo" potwierdzające, że stacja trafo powstanie?

 
Niżej dołączam decyzje od PGE

Prąd.jpg

Link do komentarza

to jest promesa, nic nie znacząca (niezbędna do uzyskania WZ), dopiero umowa przyłączeniowa reguluje na sztywno zasady przyłączenia

przy większych inwestycjach to deweloper bierze na siebie projektowanie (umowa może określić koszt dokumentacji) a często i realizację (to już nieformalnie, ale praktykowane) aby nie było jak wyżej Pan Profesjonalista napisał, tj oczekiwania kilku lat, bo takie terminy ZE potrafi dać

 

deweloper nie ma obowiązku przedstawić jakiegoś "oficjalnego pisma", terminy realizacji zobowiązań dewelopera powinna regulować zawarta z nim (i Tobą) umowa, inaczej możesz mieć problem

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...