Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka - stacja trafo u "sąsiada"

Recommended Posts

Witam.
Jestem na etapie zakupu działki, wpłaciłem małą zaliczkę aby działka nie przepadła. Wszystko fajnie, wielkość, odległość od miasta, cena też nie jest zła. Problemem jest brak dostępu do mediów. Brak podłączenia do wodociągu mnie nie martwi aż tak bardzo jak brak przyłącza energii elektrycznej. 
Developer który oferuję działkę, pozostawia dla siebie sąsiednią po to aby postawić na niej stacje trafo. Tym sposobem chce zaopatrzyć w prąd mnie wraz z innymi przyszłymi właścicielami sąsiednich gruntów. 
Moje obawy dotyczą tego czy developer powinien przedstawić jakieś "oficjalne pismo" potwierdzające, że stacja trafo powstanie?

Niżej dołączam decyzje od PGE

Prąd.jpg

to jest promesa, nic nie znacząca (niezbędna do uzyskania WZ), dopiero umowa przyłączeniowa reguluje na sztywno zasady przyłączenia

przy większych inwestycjach to deweloper bierze na siebie projektowanie (umowa może określić koszt dokumentacji) a często i realizację (to już nieformalnie, ale praktykowane) aby nie było jak wyżej Pan Profesjonalista napisał, tj oczekiwania kilku lat, bo takie terminy ZE potrafi dać

deweloper nie ma obowiązku przedstawić jakiegoś "oficjalnego pisma", terminy realizacji zobowiązań dewelopera powinna regulować zawarta z nim (i Tobą) umowa, inaczej możesz mieć problem

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• nie  widać smak i gust!
    • Na pierwszym obrazku jak widać wszystko jest stare, a na drugim piękny przykład eklektyzmu. Ale nie widac tam dziadostwa i prowizorki, a niektórym się wydaje że pierdykną płytę OSB i będzie gites. No nie będzie, owszem można i z nią coś aranżować ale to trudne zadanie i raczej dla specjalistów.   
    • Rozmawiamy o surowych murach - cegła surowa jest taka sama teraz jak i 500 lat temu. Owszem - strop żelbetowy płaski jest diameralnie inny, niż sklepiony - ale to strop  Na tym tle różne meble czy wystrój wnętrza jest chyba  możliwy. Eklektyzm - jedni go lubią, inni nie. A na końcu i tak jest smak i gust - nie podlegające dyskusji    Np:      
    • Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki która jest poniżej poziomu drogi publicznej - ile dokładnie nie wiem, myśle ze z metr. Powierzchnia działki to 900m2. Dodatkowo z tego co wiem są to tereny podmokłe, jednak naokoło jest mnóstwo nowych domków, z dwoch stron działki są domy i z dwóch droga publiczna z kanalizacją. I teraz moje pytanie: - ile może wynosić koszt podniesienia poziomu tej działki? JEdni mówią że nic jeśli ktoś za darmo będzie miał do oddania ziemie czy gruz po rozbiórce domu, inni  ze to straszne koszty - czy budowa działki na podmokłym terenie ma sens finansowy? Wiem ze takie domy sa budowane ale czy to są kwoty rzędu kilku tysięcy więcej czy kilkudziesięciu. - czy to że obaj sąsiedzi spuszczają na tą działkę deszczówke ( nie mają jeszcze rynien z tego co widziałam) powoduje że działka może byc jeszcze bardziej mokra czy to raczej kwestia wód gruntowych a nie "zewnetrznego" nawadniania przez sąsiadów. W odległości ok 150m jest rów melioracyjny.  
    • Odleciał - jak zwykle - na skrzydłach swojej wyobraźni 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...