Skocz do zawartości

Pleśń na strychu, mokra papa na deskach.


Recommended Posts

Proszę o pomoc i poradę,

Mam strych wysoki. Podzieliłem go kilka lat temu na 2 części. Dolna część jest ocielona 2x wełna i dana folia, odstęp na dachu deskowanego pokrytego papą 2cm.

Natomiast druga część strychu jest pozostawiona "goła". Tak jak był zbudowany dom. I tutaj jet problem bo pojawiła się pleśń na tych deskach i między deskami kropelki wody. Jak się tego pozbyć i jak to zrobić dobrze i kiedy i w jaki sposób...

Proszę o poradę bo kiepsko to wygląda póki co.

Dziękuje Tomek

IMG_20201218_115433608.jpg

IMG_20201218_115453829.jpg

IMG_20201218_115459670.jpg

IMG_20201218_115527477.jpg

IMG_20201218_115543422.jpg

IMG_20201218_115554105.jpg

 

IMG_20201218_120020823.jpg

InkedIMG_20201218_115740374_LIdddddd.jpg

Edytowano przez szuka info (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wszystko zrozumiełem ale opisze to tak.

W sumie  wentylacji jako takiej nie ma jedynie jest właz na dach i w sumie na tym koniec. 

Na tych deska które są na krokwiach leży podwójna papa i jest położona blacha. To cała konstrukcja. Nie wiem  co teraz zrobić..

Jak z tego wybrnąć ... dzisiaj to wszystko zauważyłem dopiero...

Link do komentarza

Oto rysunek. Odkryliśmy dzisiaj że wełna bardzo przylega do desek zamiast mostka termicznego (wentylacji) który był zrobimy między wełna a deskami. Tego nie ma. Wełna przylega mocno do desek. 

Jutro mam zamiar zrobić dziury w bocznych ścianach szczytowych i w kominie który przechodzi przez ten strych aby był przewiew. Tylko jak pozbyć się tej pleśni czy ona mocno szkodzi. Dostęp jest ciężki w niektóre miejsca. 

IMG_20201218_191602471.jpg

Edytowano przez szuka info (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, szuka info napisał:

Oto rysunek.

Przydałby się dokladniejszy rysunek z pokazaniem gdzie deski, gdzie folia, gdzie wełna - i gdzie miała być tawentylacja. Mostek temiczny to nie wentylacja.

4 godziny temu, szuka info napisał:

jak pozbyć się tej pleśni czy ona mocno szkodzi.

No szkodzi, bo deski będą gnić. Trzeba to przynajmniej dobrze wysuszyć.  

Link do komentarza

Wygląda na to, że jeśli gdzieś papa nie przecieka - to chyba powodem zawilgoceń wełny jest albo brak przewietrzania tej wełny na odcinku skosów, albo brak wentylowania poddasza.Albo jedno i drugie.

Żeby zapewnić wentylowanie poddasza, musisz zapewnić nawiew i wywiew. Nawiew pod okapem, żeby można było przewietrzać te skosy, obecnie wilgotne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...