Skocz do zawartości

Jaka kolejność wykonywania prac podczas remontu?


Recommended Posts

Witam.
Mam mały problem, ponieważ kupiłem dom (z lat 70-tych, bez wilgoci) do remontu, ale nie wiem do końca jak się do tego zabrać. Chodzi mi o to jakie prace remontowe powinny być wykonane wcześniej , a jakie póżniej. W domu należałoby: wymienić podłogi, wymienić okna i drzwi, podłączyć dom do "szamba"(gdyż ubikacja znajduje sie na zewnątrz), wymienić kable i rury, zrobić c.o. (eko-groszek)- w kuchni i łazience podłogowe, wymienić dach (nie jest to konieczne), wyburzyć jedną ścianę(z dwóch pomieszczeń zrobić jedno większe). Narazie to chyba tyle icon_smile.gif

Z góry Dziękuję za rady
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam mały problem, ponieważ kupiłem dom (z lat 70-tych, bez wilgoci) do remontu, ale nie wiem do końca jak się do tego zabrać. Chodzi mi o to jakie prace remontowe powinny być wykonane wcześniej , a jakie póżniej. W domu należałoby: wymienić podłogi, wymienić okna i drzwi, podłączyć dom do "szamba"(gdyż ubikacja znajduje sie na zewnątrz), wymienić kable i rury, zrobić c.o. (eko-groszek)- w kuchni i łazience podłogowe, wymienić dach (nie jest to konieczne), wyburzyć jedną ścianę(z dwóch pomieszczeń zrobić jedno większe). Narazie to chyba tyle icon_smile.gif

Z góry Dziękuję za rady



Zacznij od najtrudniejszych rzeczy: np od wymiany instalacji elektrycznych i montowania nowej instalacji, wyrównywania ścian, zamiany przyrządów grzejnych, montowania drzwi i okien, a także wszystkich prac, podczas których trzeba coś wbijać lub smarować zaprawą.Może w pierwszej kolejności zrób właśnie łazienkę i kuchnię?
Link do komentarza
Kolejność prac remontowych będzie taka sama jak przy wykańczaniu nowego domu.

Najpierw należy przeprowadzić roboty murarskie, wymianę okien, następnie instalacyjne i przygotowanie podkładów podłogowych oraz otynkowanie tam gdzie jest to potrzebne. Na koniec przeprowadza się malowanie, ułożenie posadzki i osadzenie drzwi wewnętrznych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...