Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wygłuszenie pokoju - prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam, mam poważny problem i bardzo proszę o pomoc. 

Najbliższe pół roku spędzę w pomieszczeniu budynku znajdującego się bardzo blisko drogi wykonując pewną pracę umysłową wymagającą skupienia. Hałas od drogi nie pozwala mi się odpowiednio skoncentrować. Wymiana okien nie wchodzi w grę, montaż zewnętrznych rolet również. 

Proszę doradźcie mi jakieś tymczasowe rozwiązanie pośrednie. Nie potrzebuję w pomieszczeniu światła słonecznego ale nie mogę okien zamurować. Myślałem nad budową czegoś w rodzaju paneli izolujących hałas zamontowanych w głębokiej wnęce okna ( około 25 cm parapetu ). Takie prostokątne panele które po prostu postawię na parapecie które będą możliwie ściśle przylegać do wnęki. Dodatkowo na karniszu jakieś grube zasłony.

Proszę o radę, jakich materiałów, pianek, gotowych paneli akustycznych, folii itd mógłbym użyć ? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki prosty sposób a w zasadzie skuteczny.

Pierwszy - Płyty Simfofit®

387549-d237-1100x0-sc2x04_recticel-simfo

Drugi sposób zaczerpnięty ze studiów nagrań - kabina wygłuszona specjalnymi gąbkami.  Temat się toczy na forum tematycznym redakcji Estrada i Studio.

https://forum.estradaistudio.pl/viewtopic.php?t=18428

I na oknach jakieś ciężkie zasłony.

 

Prowizorycznie bez większych kosztów wystarczy na ścianach od strony źródła przymocować płyty lub grube maty z wełny mineralnej i nawet nie przyklejać a zastawić regałami z książkami i docisnąć do ściany. Istotne jest jednak, żeby materiał przylegał do ściany i dobrze izolował + tłumił określone czestotliwości.

Gąbka od strony pomieszczenia zwrócona wypustami wygłuszy pogłosy z pomieszczenia dodatkowo. Ta płyta z obrazka bardzo skutecznie izoluje - tak twierdzi producent na podstawie badań.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście problem dotyczy izolacji akustycznej okna a nie ścian, Tu każda dźwiękochłonna przegroda będzie skuteczna np. w formie grubych kotar,  wełny mineralnej (np w workach , osłonie przed pyleniem)  czy nawet tzw szarpanki dziewiarskiej . Ważne jest zapewnienie szczelnego zakrycia otworu okiennego - nawet niewielka szpara znacznie osłabia skuteczność  wyciszenia.  

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, reditodie napisał:

Dodatkowo na karniszu jakieś grube zasłony.

Dobry pomysł.

Na twoim miejscu zastosowałbym dwie, trzy takie kotary - jedną bezpośrednio na ramiakach okna, druga najlepiej osadzona w prowadnicach listwowych dla szczelności (do parapetu, jeśli tam jest grzejnik - musisz go odsłonić).

Trzecia na całej scianie z oknem (10 cm od ściany).

To chyba najtańsze rozwiązanie.  

Musisz też jakoś wietrzyć to pomieszczenie, kotary daja łatwy dostęp i jednak przewiew. Inaczej może ci sie skraplać para na szybach. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
  • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
  • dodałby łyżkę wapna/cementu oraz proszku do pieczenia i byłby gazobetonowe "kulki" na wisiory...
  • Już się zaczyna, bo w Unii porównuje się stawki za kWh w poszczególnych krajach. I tu nasze są wysokie. Co i tak nie oddaje rzeczywistości, gdyż nie ma w nich wszelkich opłat "mocowych" na rozwój fotowoltaiki, na wille Obajtka i cały szereg innych. Dopiero jak się to wszystko podsumuje i obliczy stawkę rzeczywistą... wtedy dopiero się okazuje gdzie jesteśmy i gdzie tkwi nasza ręka. 
  • Witam Forumowiczów,   Mam problem z pęknięciami w nowo powstałym domu. Dom w konstrukcji drewnianej, w środku płyty kartonowo-gipsowe. Dom „składany” w grudniu przez firmę developerska.  Wykończenie w środku (szpachlowanie, gruntowanie, malowanie) wykonane przez inną, zewnętrzną firmę na przełomie marca i kwietnia.  W rogach, na połączeniach zaaplikowany akryl. Zaraz po malowaniu szybko zaczęły wychodzić pęknięcia - pomiędzy sufitem i ściana, ale także pionowe, na łączeniach ścian. Co zrobić? Poczekać aż konstrukcja popracuje? Jak najlepiej to naprawić? Firma sugeruje przyklejenie listewek pomiędzy ściana a sufitem. Nie rozwiąże to pionowych pęknięć... Czy to wina konstrukcji budynku i tego, ze ciągle pracuje czy tez jakieś błędy firmy od szpachlowania?   Będę wdzięczna za wszelkie porady.  Załączam kilka zdjęć.       
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...