Skocz do zawartości

Podział działki rolnej, wyłączenie z produkcji rolnej - pytania


Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry,

 

Planuję budowę domu na działce rolnej, ale po ostanich rozmowach z geodetami problemy sie piętrzą a wątpliwości rosną. Bardzo proszę o poradę.

 

Rodzice posiadją kilka hektarów ziemi, mam plan zbudowac dom na jednej z działek. Jest to działka o powierzchni 3400m^2 klasa RIIIb usytuowana w zwartej zabudowie. Zacząłem od uzyskania warunków zabudowy na zabudowę zagrodową jeszcze przed przepisaniem działki - bo bedzie prościej, rodzice mają ziemię (choć nie prowadzą gospodarstwa) więc problemów z WZ nie powinno być. W tym tygodniu dzowniłem do gminy i decyzje o warunkach zabudowy powinienem dostać na dniach.

 

Czy po uzykaniu WZ na zabudowę zagrodową jest mozliwość podziału działki? We wniosku o WZ wskazałem tylko fragment działki (ok 1000m^2) na którym chcę sie zbudować, reszta działki to budynki gospodarcze + fragment nieużytków. Działkę chcę podzielić, aby rodzice nie musieli przepisywać na mnie całości, oraz z tego co wyczytałem to banki moga robić problemy z przydzielenie kredytu na inwestycje na działkach powyzej 3000m^2.

 

Jeśli jako osoba niebędąca rolnikiem otrzymam od rodziców (właścicieli gospodarstwa) w darowiznie teren pod budowę domu z WZ na zabudowę zagrodową muszę złozyc wniosek o wyłaczenie gruntu z produkcji rolnej? Z jakimi kosztami się to wiąże?

Napisano (edytowany)

Chyba znalazłem rozwiązanie: Uzyskam pozwolenie na budowę jeszcze na rodziców, w międzyczasie podpisze umowę dzierżawy na co najmniej 1ha przeliczeniowy a po uzyskaniu pozwolenia, rodzice przepiszą na mnie działkę i przeniosę pozwolenie na siebie. Konsultowałem to ze starostwem powiatowym i tam potwierdzili że jeśli będę przynajmniej dzierżawić 1 ha gruntu to nie bedzie problemu z przeniesieniem pozwolenia z rodziców rolników na mnie.

 

Czy podział działki byłby możliwy po wyłączeniu terenu z produkcji rolnej? Przypominam działka 3400m^2, klasa IIIb, położona w zwartej zabudowie otoczona innymi budynkami mieszkalnymi.  Jakie są koszty wyłączenia terenu z produkcji rolnej?

Edytowano przez LvE (zobacz historię edycji)
Napisano

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.

 

A gdybym złożył wniosek o zmianę warunków zabudowy z zabudowy zagrodowej i na jednorodzinną i został on rozpatrzony pozytywnie, to czy to cos zmienia w kwestii podziału działki? 

 

Teoretycznie pewnie bedzie trudno dostać WZ na zabudowe jednorodzinna (i tak mnie wcześniej straszono w gminie) ze względu na klasę ziemi IIIb, ale działka jest położona w zwartej zabudowie, otoczona innymi budynkami jednorodzinnymi wiec to nie jest kawałek pola bez sąsiedztwa i dojazdu utwardzona drogą.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • @podczytywacz   Jest to salon z aneksem. Wentylacja jest grawitacyjna (czyli taka po prostu kratka). Południowa.  Ma wysoką klasę energetyczną, to pamiętam (A albo A+). Szczegóły doślę, jak będę w domu - ale chyba standardowe ocieplenie - napiszę potem to ocenicie. W tym salonie jest klimatyzacja - ale to pewnie od kilku lat. Nie, jest sypialnia.   @Budujemy Dom - działka i dom A jak mogę to potwierdzić? Czy takie plamy powinny się zmyć? Mam w szufladzie dwie płytki "kamienia", które zostały wymontowane prawdopodobnie na skutek instalacji telewizora podwieszanego. W każdym bądź razie jedną z nich mogę połamać i pozaglądać czy jest tam wyraźna struktura i wysłać tutaj zdjęcia. Mógłbym też wziąć ekspertka mykologa, ale to koszt. Jakie są jeszcze możliwości wykluczenia/potwierdzenia czy to pleśń ?
    • Niektóre miejsca wyglądają, jakby już malowane były strukturalną farbą   Powierzchnia sufitu jest bardzo nierówna i niejednorodna... Moim zdaniem żadna  nie pokryje satysfakcjonująco TEGO sufitu...  Może jakaś strukturalna da radę... może tynk japoński...   W żadne kasetony się nie pchaj, może tapeta strukturalna, ale jednobarwna - tylko umiejętnie położona - przy tym stanie wykończenia ścian byłaby najmniej "inwazyjna" i najmniej mogąca narobić szkód...      
    • Najlepiej doradzi doświadczony elektryk-praktyk, @retrofood już jutro, jak tylko wypocznie!     A moje uwagi? może się nie mylę...   Podwójny przełącznik A pozwoli załączać niezależnie oba punkty na suficie. B i C powinny być schodowe do włączania/wyłączanie kinkietu nad łóżkiem - niezależnie przez leżących po obu stronach łoża...        
    • Kurcze, raczej nie jest wykluczone, że masz rację na pierwszy rzut oka i po przeczytaniu opinii bobiczka, oraz spojrzeniu na pierwsze zdjęcie     - byłem przekonany, że to pleśń...   Ale teraz, jak powiększyłem drugie zdjęcie -      - widać przekrój  i strukturę  docinanego "kamienia"...   Jaka jest nauczka? Na ekranie telefonu zupełnie inaczej to widać, niż na dużym ekranie komputera...   Więc raczej    Ewentualnie można spróbować "zaretuszować" dobraną farbką i małym pędzelkiem tę "niby-pleśń"...     Ale o wentylację trzeba dbać...
    • A czy nie jest tak, że te kropki widać tylko tam, gdzie okładzina była docinana? Ten materiał może mieć po prostu taką strukturę - to nie są płytki z kamienia, tylko z gipsu albo betonu. Jeśli mam rację, to zupełnie nie ma się czym martwić.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...