Skocz do zawartości

co z wodą na działce?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam zamiar kupić działkę na wsi- kilka lat temu było to pole.

Rolnik podzielił pole na 6 działek po 1500m.

w warunkach zabudowy z 2017 jest wpisane własne ujęcie wody.

Z tego co wiemy dwie działki na przeciwko 'mojej' (oddziela nas droga ok.5 m) "ciągną" rury z wodą od drogi głównej-jakieś 100-150 m- tam jest jakaś główna rura z wodą która ciągnie się przez całą wieś. rozmawiałam z właścicielem jednej działki i mówi, że robi to z kolegą . który ma działkę obok- pokrywają koszty po połowie.

i teraz moje pytanie- czy ja będę musiała ciągnąć rurę z wodą od tej drogi głównej (ulicy), czy będę mogła podpiąć się do ich rur?

Czy ZUK zamontuje może na tej drodze, która oddziela nasze działki rurę z wodą do której wszyscy się podepną ? jak to jest?

załącze uproszczony rysunek- mam nadzieję, że połapiecie się w nim-i proszę się z niego nie śmiać :D ( z prawej strony mojej działki są jeszcze dwie)1939604961_Beztytuu.png.5427b77d7278129f6ba4121787d8cb3a.png

Link do komentarza

Proszę pytać w zakładzie wodociągowym. Kluczowa sprawa to przepustowość tego nowego fragmentu wodociągu, który ma zasilać 2 działki położone naprzeciwko Pani działki. W porozumieniu z zakładem wodociągowym i tymi sąsiadami można ułożyć rurę o większej średnicy i przepustowości. Potem już z niej, a nie bezpośrednio z wodociągu ułożonego w drodze publicznej (głównej) zasilać kolejne działki. To korzystne, bo prostsze i tańsze. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...