Skocz do zawartości

Deszczownica pusza letnia wodę zamiast gorącej.


Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc. Mam zamontowany nowy prysznic podtynkowy. W zestawie deszczownica oraz słuchawka i mieszacz wody tak mi się wydaje że się nazywa ten element do regulacji ciepła i zimna woda. Problem polega na tym że z deszczownicy leci letnia woda zamiast gorącej oraz po przekręceniu mieszacza zimna normalnie. Słuchawkach działa prawidłowo czyli i zimna woda i gorąca. Czy wiecie jaka może być przyczyna letniej wody zamiast gorącej w deszczownicy? Jeśli to istotne to wcześniej miałem wanne i działał kran w niej dobrze oraz słuchawka. Dodatkowo woda jest grzana piecem gazowym Vaillant. Piec grzeje tak samo mocno zarówno przy puszczaniu wody ze słuchawki oraz deszczownicy. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam

Link do komentarza

Być może ciepła woda jest gdzieś zdławiona na dopływie do deszczownicy. Ale trudno coś wyrokować na odległość. Po trosze może to być też efekt większego ochłodzenia dopływającej wody w deszczownicy. Jednak ten powinien być tylko minimalny. Czy zwiększenie temperatury wody na mieszaczu coś daje?

Link do komentarza

Woda na mieszaczu jest ustawiona na max gorąca i jest tylko letnia. Rurka do deszczownicy jest 1 takze jak leci zimna to ciepła powinna tak samo bo grzeje tą samą wode piec gazowy, ktory działa poprawnie i grzeje na max. Zmniejszajac na zimna leci zimna. Kafle już są położone i nie mam jak tam zajrzeć jednak mam pytanie czy może fachowiec podlaczyl na odwrót ciepła i zimna wodę? Czy to może mieć jakiś wpływ? Bo wydaje mi się ze nie po prostu mieszacz działałby na odwrót ale by działał.

Link do komentarza

Obawiam się że rurka zasilająca deszczownicę nie jest zaizolowana. Bo jeżeli ze słuchawki leci gorąca woda, a obie zasilane są jednym mieszaczem to innej przyczyny raczej nie ma. Mam taki sam zestaw i wszystko jest ok. Tylko rurka do deszczownicy jest na zewnątrz, czyli nad płytkami.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Teraz zauważyłem że rurka z wodą ciepłą wychodząca z pieca 2 funkcyjnego Vaillant 24kWh jest letnia, tak jak woda pod deszczownicą. Natomiast wrząca jak puszczam wodę na kranie i minimalnie mniej wrzaca na słuchawce od prysznica. Czy problem może być ze strony pieca? Chociaż dziwne że w kuchni w kranie oraz w kranie w łazience rurka z wodą gorącą jest wrząca (ta ktora wychodzi z pieca) a już na deszczownicy nie oraz wybija deszczownice na słuchawkę czyli mocno zmienia się cisnienie. Jak przykręciłem zawór na piecu od wody zimnej to w deszczownicy pojawiła się woda cieplejsza ale cisnienie jest na tyle slabe ze ręką muszę trzymać dzyndzel na mieszacza żeby nie wybijało na słuchawkę. Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...