Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co warto wiedzieć o Fali Renowacji, czyli nowej unijnej strategii do roku 2030?


Recommended Posts

Dwukrotny wzrost wskaźnika renowacji w ciągu kolejnych 10 lat - tak w skrócie można przedstawić główny cel nowej strategii Fala Renowacji, opublikowanej 14 października przez Komisję Europejską. Co to oznacza dla właścicieli i najemców nieruchomości? Należy spodziewać się, że w ciągu najbliższych lat budynki nowo wznoszone i stare - poddawane głębokiej termomodernizacji - będą zużywać znacznie mniej energii niż obecnie


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/93225-co-warto-wiedziec-o-fali-renowacji-czyli-nowej-unijnej-strategii-do-roku-2030

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtpon
Jedyna formą dopuszczalną jest stworzenie warunków dofinansowania do ociepleń aby klient sam chciał to zrobić i mógł skorzystać z dofinansowania. Moim zdaniem kluczową sprawą jest zmniejszenie formalności, które wielu odstraszają albo stworzenie firm które zajmą się stroną formalna.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Wojtpon napisał:

Jedyna formą dopuszczalną jest stworzenie warunków dofinansowania do ociepleń aby klient sam chciał to zrobić i mógł skorzystać z dofinansowania. Moim zdaniem kluczową sprawą jest zmniejszenie formalności, które wielu odstraszają albo stworzenie firm które zajmą się stroną formalna.

Na samym początku tej fali pojawił się artykuł, który sugerował, że firmy z sektora budowlanego zacierają już ręce. https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/92978-czy-do-polski-dotrze-fala-renowacji-komisja-europejska-opublikowala-renovation-wave-strategy. Może komuś wydaje się, że to wyłącznie systemy ociepleń "zrobią furorę", ale firmy z branży izolacji termicznych również powinny zwiększyć zyski. Wystarczy, że pojawi się program dofinansowania na wzór Czyste Powietrze, Mój Prąd etc. Masz poza tym racje, formalności odstraszają drobnych inwestorów i wsparcie pośrednika jest tu mile widziane. Myślę, ze rynek sam ureguluje te luki :).

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tak, ogrzewanie podłogowe.  Jak to sprawdzić w najłagodniejszy sposób ?  Na całej gorze mamy grzejniki a na dole podłogówka
  • Bo tu mówimy równocześnie o dwóch, różnych sprawach...   Pierwsza, to szczelność i jakość okna - powinno być szczelne, dobrze zamykane w czasie, kiedy POWINNO być domknięte, a rozszczelnione na tyle, żeby wentylacja grawitacyjna miała szanse zadziałać...   A druga - to właśnie ta wentylacja, która MUSI być sprawna, żeby możliwa była wymiana powietrza i usuwanie nadmiernej wilgoci z pomieszczeń... A tutaj wymagany jest NAPŁYW - ciągły, ale taki, żeby nie był uciążliwy (bez przeciągu, bez nadmiernego wyziębiania)... no i sprawny przepływ przez cały lokal, do kratek wentylacyjnych w kuchni i łazience...     Tych parę groszy może zabraknąć Ci na wykończenie od zewnątrz... Teraz, jak ocieplisz za parę groszy miejsca mokre, to wilgoć wyjdzie trochę dalej... nie wygrasz z nią tej przepychanki
  • A nie masz czasem ogrzewania podłogowego?   Być może niewielka nieszczelność, nie zauważona przy próbie ciśnieniowej na zimno, po podgrzaniu wody i zwiększeniu pracy pompki cyrkulacyjnej - przepuszcza coraz więcej... "przerabiałem" taką sytuację Jak masz rozprowadzone ogrzewanie?
  • W salonie po prawej stronie okna nie do końca dochodzi do ramy. Jakiś zaczep jest spiepszony albo coś. A w innych jest ok. Jedynie ta temperatura niższa.  Powiedźcie mi, czy warto wymieniać okna jeśli mam teraz je rozszczelnić ? Nie rozumiem tego.   Ocieplenie zewnątrz wiadomo jaki koszt. Może na ten czas aż nie zrobię zewnątrz warto za parę groszy zrobić środek ?
  • Cześć. Na początku gdy wywierciłem studnię też chciałem tradycyjny hydrofor z wyłącznikiem i pompę głębinową. Zadzwoniłem jednak do firmy https://sklep-hydros.pl/ która sprzedaje pompy do studni i doradzili mi abym zastosował automatyczną pompę głębinową która nie wymaga zbiornika hydroforowego. Wiadomo taka pompa uruchomi się za każdym razem, jednak nie wymaga żadnego wyłącznika ciśnieniowego i zbiornika hydroforowego. Wychodzi taniej i nie ma potrzeby spuszczania wody ze zbiornika na zimę żeby nie zamarzła. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak u mnie te rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze. Kupiłem omntrona 5000 automat.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...