Skocz do zawartości

Wiata sąsiada w granicy działki a budowa domu... pomocy


Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc... Przymierzamy się do budowy domu (etapy projektowe) i urodził się problem. Sąsiad ma postawioną wiatę (zdjęcie w załączeniu - postawiona z betonowych paneli jak na płoty) w granicy działki od której ja planowałem się oddalić o 3m (bez okien).

Czy ja mogę mimo wszystko być oddalony o 3m ? Bo ta wiata jest naniesiona na mapach i w biurze projektowym usłyszałem o możliwej konieczności budowy ściany ogniowej/pożarowej albo odsunięciu o 8m...

Jak to wygląda od strony przepisów ? Bo sam szperam i raczej jest mowa o odległościach od budynków a taka wiata raczej nie jest budynkiem a budowlą... Ale lepiej poradzić się obeznanych w temacie ...

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

wiata.jpg

Link do komentarza

Ale czym formalnie jest ten obiekt? To oficjalnie wiata, budynek gospodarczy, miejsce postoju samochodów? Bo od formalnego statusu zależą wymagane odległości. 

Wiata jako taka jest jedynie obiektem budowlanym, nie jest zaś budynkiem. W związku z tym może stać nawet przy samej granicy działki. Ale jeśli służy jako miejsce postoju samochodów to wchodzą w grę inne przepisy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...