Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jeden zawór odpływowy do kanalizacji - pralka i suszarka


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie. W łazience mam jeden zawór odpływowy do kanalizacji pod pralkę.

Chciałbym dokupić suszarkę. Widzę, że suszarki albo gormadzą wodę z suszenia w zbiorniku, który ręcznie się opróżnia, albo można podłączyć je do odpływu. Szczerze, to wolałbym suszarkę podłączoną do odpływu.

Moje pytanie jest czy do jednego odpływu mogę podłączyć te dwa urządzenia? Jeżeli tak to jak? - jakimś rozdzielnikiem czy czymś podobnym?

Suszarka będzie stać na pralce, nie będzie sytuacji, że woda z suszarki będzie po prostu "wpływać" do pralki?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, usiek napisał:

A można wogóle tak?

Można .

 

1 godzinę temu, 88kameleon napisał:

Szczerze, to wolałbym suszarkę podłączoną do odpływu.

Kolanko pcv 32mm 90st , trójnik 32mm 45st , redukcje gumowe do węży na 32mm , kierujesz kolanko do góry wkładasz trójnik i masz dwa odpływy .

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko tego, że jest znaczna różnica ciśnień odpływającej wody przy opróżnianiu pralki i suszarki... Jeśli nie ma  swobodnego spływu wody po pralce, to może będzie pompowało tam, gdzie będzie mniejszy opór - niewykluczone, że do suszarki...

To tak pracuje moja wyobraźnia, bo nie wiem, czy oba urządzenia nie mają jakieś  zabezpieczenia zwrotne...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...