Skocz do zawartości

Przeniesienie WC w bloku z wielkiej płyty


Recommended Posts

Cześć! Mam w planach generalny remont łazienki w bloku mieszkalnym.

 

O bloku - lata 60-70, wielka płyta. Pion - ciężko mi stwierdzić. Załączam zdjęcie z innego mieszkania w tym samym bloku; chyba nie żeliwny?

Łazienka ma wymiary 199 cm (ściana z pionem) na 174 cm. W ramach remontu chciałbym przenieść toaletę "po przekątnej" od obecnego układu. Pion znajduje się na przeciwko drzwi wejściowych, toaleta zaraz po prawej. Docelowo chcę, by znajdowała się na ścianie wejściowej.

 

Czy taka kombinacja jest w ogóle wykonalna? Toaleta znajdowałaby się w tym układzie ponad metr od pionu. Co brać pod uwagę przy takich modyfikacjach?

 

Dzięki!

Łazienka pion.jpg

Rzut łazienki — plan.jpg

Rzut łazienki.jpg

Link do komentarza

Hipotetycznie to możliwe, ale odpływ ścieków może nie działać grawitacyjnie. Możliwe,że trzeba będzie zainstalować pompę z rozdrabniaczem. Te urządzenia służą przeważnie do pompowania ścieków np. z piwnicy do odpływu, który jest wyżej, ale może w tym przypadku też będa skuteczne i celowe. Przykładem mogą być rozwiązania Kessel Pomporozdrabniacz Minilift F. Szczegóły montażu i zabudowy na stronie 13-14 z dokumentu pdf. https://www.kessel.pl/fileadmin/eba/010-963DE_EN._F_I_NL_PL_2016_04_MiniliftF.pdf

384117-45d2-250x250-ac0-bgffffff_kessel-

Link do komentarza
20 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Hipotetycznie to możliwe, ale odpływ ścieków może nie działać grawitacyjnie

Wyżej napisałem, że MOŻNA... A można wcale nie hipotetycznie, a całkowicie realnie! Nie będzie to tanie i proste, ale - jak napisałem - kumaty fachowiec da radę...

I nawet podlinkowałem urządzenie, za pomocą którego da się to wykonać...

Myślę że o szczegóły założyciel tematu będzie dopytywał tutaj, albo pogada ze swoim fachowcem...

Link do komentarza

Żeby przy tak starym pionie żeliwnym i trójniku (na 10 000% trójnika nie przekręcisz w pionowej osi :bezradny:) na nim uzyskać wystarczający spadek to pewnie trzeba by sedes postawić na postumencie i pod ścianami obudować rurę odpływową z sedesu......

 

I nie metr tej rury - nie puścisz jej na ukos ponad posadzką, a i tu byłoby ze dwa metry - tylko ze 3,5 metra z trzema zakrętami 90 stopni...

 

a.jpg.f51d40ad6689e491574740a9c1fdcb93.jpg

 

Dlatego od razu zaproponowałem rozdrabniacz - rurkę o średnicy 40, czy nawet 50 mm bez problemu można wkuć w posadzką cy ścianę...

Link do komentarza
14 godzin temu, mkorl napisał:

Czy taka kombinacja jest w ogóle wykonalna?

 

Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się, czy jest sens zmieniać aktualny układ - bo na moje oko ten obecny jest niegorszy, a chyba lepszy od tego "nowego".

Dlaczego chcesz przerzucić WC po przekątnej? Co przez to osiągniesz?

 

Obecny plan łazienki wydaje się być lepszy, bardziej funkcjonalny od  nowego projektowanego.

A jak chcesz zamiast wanny prysznic -  to można go zrobić zamiast wanny.

Wg mnie.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
57 minut temu, zenek napisał:

na twoim miejscu zastanowiłbym się

On musiał sporo nad tym zastanawiać się, skoro to wymyślił i narysował "projekt" przeniesienia urządzeń łazienki...

Może faktycznie nie zdaje sobie sprawy, że nie zastępuje lepszym starego... Może ma nadzieję, że uda mu się zrobić brodzik walk-in w pobliżu pionu kanalizacyjnego :scratching:... nie znamy jego toku myślenia :bezradny:

Może się odezwie... Pytanie zadał 15 godzin temu i póki co nie interesuje się odpowiedziami :icon_rolleyes::bezradny:

Link do komentarza
15 godzin temu, podczytywacz napisał:

On musiał sporo nad tym zastanawiać się, skoro to wymyślił i narysował "projekt" przeniesienia urządzeń łazienki...

Często mam do czynienia z takimi ,,projektami'' , nawet robionymi przez profesjonalne firmy.....Baaaardzooooo często sprowadzam takie projekty i ich autorów na ziemię . Czasem się po prostu nie da , a taki rozdrabniacz jest tak piękny że tylko na niego patrzeć w takiej łazience .Gdyby to jeszcze było ostatnie piętro to może by coś się udało zrobić z pionem a tak........to lipa .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
14 godzin temu, zenek napisał:

w razie czego jakąś popkę dodać

Co to jest POPKA?

 

 

2 godziny temu, moniss napisał:

Nie widzę większego sensu z przenosinami wc.

Nie tylko  Ty nie widzisz...:bezradny:

 

Żeby myśleć o odpływie liniowym, trzeba mieć pewność, że da się uzyskać odpowiedni spadek odpływu, czyli że trójnik na pionie kanalizacyjnym jest na takim poziomie, który pozwoli to uzyskać... A tutaj na 99,99% nie da się... więc zapomnijmy o wali-in...

 

Jest nadzieja, że jakaś awaria zmusi zarządcę budynku na wymianę pionów - wtedy można pomyśleć o takim sytuowaniu trójników, które pozwolą na pomyślenie o walk-in... Piony wodociągowe są świeżo wymienione... aż dziwne, że za jednym podejściem nie wymienili kanalizacji :zalamka:

Link do komentarza
3 godziny temu, podczytywacz napisał:

Żeby myśleć o odpływie liniowym

Za uj nie mogę znaleźć wątku o odpływie liniowym w tym wewątku ...weź zacytuj posta w którym jest mowa o tym...

3 godziny temu, podczytywacz napisał:

Co to jest POPKA?

skoro tak potrafisz do głupiej literówki się doj......czepić..

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, joks napisał:

Za uj nie mogę znaleźć wątku o odpływie liniowym w tym wewątku ...weź zacytuj posta w którym jest mowa o tym...

Proszszsz... post#13,

moniss proponuje żonglerkę umywalką i proponuje prysznic walk-in - patrz jej modyfikacja na rysunku-, a więc odpływ liniowy (czy też inną kratkę ściekową, do której również jest potrzebne odpowiednie umiejscowienie trójnika na pionie kanalizacyjnym)...

 

odpływ liniowy, to taki skrót myślowy odpływu w brodziku walk-in, żeby nie było...

 

7 godzin temu, moniss napisał:

Nie widzę większego sensu z przenosinami wc. Czy nie łatwiej pożonglować umywalką?

 

1969889974_Rzutazienki.jpg.3f8e4e186eeb529ecca65fc7252bdbe8.jpg

 

 

1 godzinę temu, joks napisał:

skoro tak potrafisz do głupiej literówki się doj......czepić..

Nie doj....czepiłem się, bo w pierwszym czytaniu nie załapałem gdzie można

 

19 godzin temu, zenek napisał:

jakąś popkę dodać...

Tak po prostu :bezradny: - co może w krakowskiej gwarze znaczyć POPKA...

Link do komentarza
Dnia 8.12.2020 o 08:39, podczytywacz napisał:

Wyżej napisałem, że MOŻNA... A można wcale nie hipotetycznie, a całkowicie realnie! Nie będzie to tanie i proste, ale - jak napisałem - kumaty fachowiec da radę...

I nawet podlinkowałem urządzenie, za pomocą którego da się to wykonać...

Myślę że o szczegóły założyciel tematu będzie dopytywał tutaj, albo pogada ze swoim fachowcem...

To niech przy okazji zafunduje sobie odrobinę luksusu i zamontuje deskę wolnoopadającą :)

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...