Skocz do zawartości

XV Aukcja prac na rzecz dzieci z Ogniska Marymont w Warszawie - zasady AKCJI i prace (Aukcja trwa do 17.12.)


Recommended Posts

Napisano

Jest takie Ognisko, miejsce spotkań dzieci, którym jest trudniej w życiu. Czekają tam na nich wspaniali ludzie, którzy... kochają ludzi. Ognisko Marymont to stacja ładowania ludzkich małych serc. Piękne miejsce. A my od 15 lat staramy się ich wspierać...

Rozpoczynamy coroczną Aukcję na rzecz Dzieci z Ogniska Marymont w Warszawie. Jak co roku - zobaczcie! - piękne prace. Wasze wpłaty zasilą fundusz na udane ferie zimowe i wakacje. (Co ciekawe, w reżimie sanitarnym dzieci były w tym roku na wakacjach nad morzem.)

W tym roku Aukcja jest prowadzona jednocześnie na Forum Budujemy Dom i na FORUM MURATORA. Dwa fora, które gromadzą społeczność ludzi budujących dom i związanych z domem.

Te same prace są licytowane na obydwu forach, kwoty aktualizowane. Ciekawe jak nam to wyjdzie :) 

Prace są piękne, a cena wywoławcza wynosi 20 zł. Po zakończeniu Aukcji w dniu 17 grudnia, następnego dnia - 18 grudnia wyślemy prace kurierem, by cieszyły Was te ozdoby na Boże Narodzenie.
Dzieci z Ogniska Marymont liczą jak co roku na Wasze zainteresowanie.

OGNISKO MARYMONT - link

A tu list z warszawskiego Ogniska Marymont:

Kochani Forumowicze !!!
W tym roku obchodzimy piętnasty jubileusz naszych aukcji. Jak na jubileusz przystało sprawiliście nam mega niespodziankę. Zaprezentujemy nasze prace w dwóch zacnych miejscach na Forum Muratora i Forum Budujemy Dom.
Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Czujemy się wyróżnieni, że kolejny raz wpuszczacie nas do swojej społeczności budowlanej. To Wy ludzie niebojący się wyzwań, umiejący dzielić się doświadczeniem i wiedzą otaczacie nas w tych aukcyjnych dniach hojności, otwartością i ciepłem, które dodają nam skrzydeł i inspirują do działania.
Dla przypomnienia, kim jesteśmy, dla koga pracujemy i jaki jest cel aukcji.
Ognisko Marymont to placówka wsparcia dziennego. Zajmuje się dziećmi oraz młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych z niepełnosprawnością intelektualną ze spektrum autyzmu. Podopieczni ogniska to dzieci wyjątkowe, wrażliwe, dobre i prostolinijne. Ich wyjątkowość wynika również z odmiennej ścieżki rozwojowej, konieczności dostosowania metod pracy oraz maksymalnego indywidualnego podejścia do każdego z nich.
Ognisko Marymont to społeczność ogniskowa. To przede wszystkim dzieci, dla których dorośli tworząc to miejsce dbają by ich potrzeby były zaspokajane. Ambicją dorosłych jest tworzenie atmosfery rozumienia, akceptacji i warunków do rozwoju. Dlatego od lat organizujemy wyjazdy wakacyjne, które oprócz pierwiastka atrakcyjności pozwalają wyrównywać szanse. Gdyby nie my nasi wychowankowie nie mogliby wyjechać podczas wakacji na zorganizowany wypoczynek. Znając potrzeby ogniskowców od lat robimy takie wyjazdy. Od lat potrzebujemy również wsparcia i od lat Wy nam w tym pomagacie.
Jak wszyscy wiemy ten rok, to rok zmian i zaskakujących zwrotów akcji. Mimo to wiele rzeczy udaje się nam zrobić. Mimo ograniczeń zorganizowaliśmy dla dzieci wyjazd letni. Wstrzeliliśmy się w dobry moment i w lipcu odpoczywaliśmy na nadmorskiej plaży naszych ukochanych Sianożęt. Taki plan jest też na przyszłoroczne wakacje. Stąd nasza obecność u Was.
W tym zwariowanym pandemicznym roku nasze prace powstawały w „covidowych procedurach”, w trybie pracy zdalnej. My dorośli budujący społeczność ogniskową nie poddajemy się bez walki. Jesteśmy mistrzami dostosowywania się do sytuacji i postawiliśmy na współpracę. Hasło przewodnie przygotowań brzmiało „Wszystkie ręce na pokład”. Jak co roku kierownikiem przedsięwzięcia była ogniskowa ciocia Agnieszka Ciepielewska, która wprowadziła inne ciocie i wujka z ogniska w nowe techniki zdobienia bombek i choinek- wyszywania i „optykania” filcem. Mamy nadzieję, że zdobędą uznanie. Powstały w wielkim trudzie i wymagały przekroczenia naszych ograniczeń. W myśl hasła przewodniego zaprosiliśmy do współpracy przyjaciół Ogniska. Ich własnoręcznie zrobione prace urozmaicą naszym zdaniem aukcję. Kartki świąteczne przygotowała ciocia Patrycja mama naszego wychowanka a nieziemskiej urody anioły zaprzyjaźniona z Ogniskiem ciocia Beata.
Z niecierpliwością czekamy na Wasze reakcje liczymy, że mimo otaczającej nas trudnej sytuacji znajdziecie czas i chęci do bycia z nami. Wspólnie zawalczymy o namiastkę normalności. Pozostaniemy w utartych schematach życzliwości, zrozumienia i chęci wsparcia, które zawsze towarzyszyły naszym aukcjom.
Kłaniamy się nisko i życzymy Wam zdrowia i jak najwięcej normalności podczas świąt Bożego Narodzenia i w nadchodzącym Nowym Roku 2021.

Marta Dąbrowska
oraz mali i duzi z Ogniska Marymont

 

TUTAJ LICYTUJEMY :)

Napisano

01 Brzozowy dziadek.jpg

1. BRZOZOWY DZIADEK – wysokość 21 cm Cena aktualna: 20 zł
 

02 Dziadku drogi dziadku.jpg

2. DZIADKU DROGI DZIADKU – wysokość 34 cm Cena aktualna: 20 zł

 

04 U ptaszków w ogródku.jpg

4. U PTASZKÓW W OGRÓDKU - wysokość 39 cm Cena aktualna: 20 zł

 

05 Natura 2020.jpg

5. NATURA 2020 – wysokość 40 cm

 

06 A`la swarovski.jpg

6. A`LA SWAROVSKI  - 36 cm Cena aktualna: 20 zł

 

07 Czy te oczy mogą kłamać.jpg

7. CZY TE OCZY MOGĄ KŁAMAĆ – wysokość 37 cm Cena aktualna: 20 zł

 

08 Duo Dior.jpg

8. DUO DIOR – wysokość 42 cm Cena aktualna: 20 zł

09 Organcja.jpg

9. ORGANCJA – wysokość 34 cm Cena aktualna: 20 zł

 

10 Szyszkowna.jpg

10. SZYSZKOWNA – wysokość 24 cm Cena aktualna: 20 zł

 

11 Jak z bajki.jpg

11. JAK Z BAJKI  - średnica 15 cm Cena aktualna: 20 zł

 

12 Santa clous is coming.jpg

12. SANTA CLOUS IS COMING – średnica 15 cm Cena aktualna: 20 zł

 

13 Przybieżeli do betlejem.jpg

13. PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM – średnica 15 cm Cena aktualna: 20 zł

 

14 Kraina szczęśliwości.jpg

14. KRAINA SZCZĘŚLIWOŚCI – średnica 15 cm Cena aktualna: 20 zł

 

15 Od gwiazdy do choinki.jpg

15. OD GWIAZDY DO CHOINKI – średnica 12 cm Cena aktualna: 20 zł

 

16 Anielski spokój.jpg

16. ANIELSKI SPOKÓJ – wysokość 41 cm Cena aktualna: 20 zł

 

17 Anielska cierpliwość.jpg

17. ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ – wysokość 52 cm Cena aktualna: 20 zł

 

18 Rubinowa.jpg

18. RUBINOWA – średnica 15 cm Cena aktualna: 20 zł

 

19 Szmaragd.jpg

19. SZMARAGD – średnica 12 cm Cena aktualna: 20 zł

 

20 Szafirowa.jpg

20. SZAFIROWA – średnica 12cm Cena aktualna: 20 zł

 

21 Ptaszek na ... gałęzi.jpg

21. PTASZEK NA GAŁĘZI – wysokość 22 cm Cena aktualna: 20 zł

 

22 Porządki mikołaja.jpg

22. PORZĄDKI MIKOŁAJA – wysokość 10 cm Cena aktualna: 20 zł

 

23 Cicha noc.jpg

23. CICHA NOC – wysokość 10 cm Cena aktualna: 20 zł

 

24 Jest nas dwóch, ja i mój.jpg

24. JEST NAS DWÓCH, JA I MÓJ … - wysokość 10 cm Cena aktualna: 20 zł

 

25 Kraina elfów.jpg

25. KRAINA ELFÓW – wysokość 10 cm Cena aktualna: 20 zł

 

26 Rodzina bałwanków.jpg

26. RODZINA BAŁWANKÓW – wysokość 10 cm Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 1.JPG

27. KARTKA NR 1 Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 2.JPG

28. KARTKA NR 2 Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 3.JPG

29. KARTKA NR 3 Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 4.JPG

30. KARTKA NR 4 Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 5.JPG

31. KARTKA NR 5 Cena aktualna: 20 zł

 

Kartka 6.JPG

32. KARTKA NR 6 Cena aktualna: 20 zł

 

33 Gwiaździsta.jpg

33. GWIAŹDZISTA – wysokość 35 cm  Cena aktualna: 20 zł

 

TUTAJ LICYTUJEMY :)

  • TV BudujemyDom changed the title to XV Aukcja prac na rzecz dzieci z Ogniska Marymont w Warszawie - zasady AKCJI i prace (Aukcja trwa do 17.12.)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Według dewelopera - cytat z maila, pod którym podpisał się "Inspektor nadzoru", imienia i nazwiska nie podam, bo mnie jeszcze jakieś RODO dopadnie: "Paragraf (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie),  na który Pan się powołuje, dotyczy wewnętrznego dostępu z min 1 klatki schodowej w przypadku budynku wielorodzinnego posiadającego więcej klatek schodowych. Nie ma tu mowy o drabinie zewnętrznej,  którą sugeruje Pan na przesłanych zdjęciach. W naszym przypadku występują budynki jednorodzinne nie posiadające wydzielonej klatki schodowej ,a jedynie schody wewnętrzne. Dostęp do urządzeń na dachu (kominy) zapewniony jest przez dostawienie drabiny mobilnej umożliwiającej wejście na dach bez konieczności użycia dodatkowych ław kominiarskich z uwagi na płaski dach." Wspomniana drabina mobilna nie jest na wyposażeniu naszego małego osiedla oczywiście. W wiadomości skierowanej do dewelopera zasugerowałem montaż stałej drabiny zewnętrznej, ponieważ dostęp przez wyłaz z jednego segmentu nie będzie dostępem stałym. Wystarczy przecież, że mieszkaniec segmentu z wyłazem wybierze się na podróż dookoła świata, misję, czy inny długotrwały wyjazd służbowy i już mamy kłopot z dostępem. Drabina załatwia sprawę i oczekiwałbym takiego właśnie rozwiązania (przykład na foto - budynek oddany w podobnym terminie ulicę dalej). Nie przekonuje mnie tłumaczenie dewelopera a także ten fragment wiadomości a szczególnie podkreślona jej część końcowa: "W celu rozwiania Pańskich wątpliwości informuję, że budynek wybudowany został zgodnie z projektem oraz obowiązującymi przepisami na 2022 rok, a zatem „papiery” i stan faktyczny są zgodne. Ponadto został odebrany przez Nadzór budowlany i dopuszczony do eksploatacji" bez uwag", a zatem na dzień oddania spełniał wszystkie wymogi dla takiego obiektu. Od tego czasu niektóre przepisy zostały zmienione lub podejście służb i interpretacja wytycznych spowodowane jakimiś wydarzeniami, zmieniły się." "Niektóre przepisy", podejście służb i interpretacja się zmieniła... tak skonstruowane bardzo ogólne zdanie mogę zrozumieć tylko w taki sposób, treść przepisów można interpretować szeroko - w zależności od tego kto jakie ma potrzeby. Dla mnie - laika w przepisach budowlanych - nie ma różnicy między klatką schodową a schodami wewnętrznymi. Jedno i drugie ma taką samą funkcję, a stosowanie wydzielonej klatki schodowej nie ma przecież sensu w szeregowcu. Ma sens w budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) i nie rozumiem dlaczego "inspektor" wciska tą wydzieloną klatkę schodową do budynku będącego budynkiem niskim (do 12m). Kierując się jego interpretacją wychodzi, że również budynki średniowysokie (czyli do 25m) obsłużyłby drabiną mobilną (która ma być na wyposażeniu każdej firmy kominijarskiej ???). Na koniec wiadomości od dewelopera dostałem tak jakby... ostrzeżenie, żółtą kartkę?: "Proszę również nie podważać decyzji (oświadczenia) jaką wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru budowlanego.  Jeżeli ma Pan inne zdanie proszę skierować skargę właśnie do tej jednostki" Przecież nie sugerowałem, że decyzja PINB jest niewłaściwa. Wysłałem po prostu zapytanie po rozmowie i wizycie pracownika firmy kominiarskiej, według którego brak stałego dostępu do dachu jest niezgodny z obowiązującymi przepisami. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie. Jeżeli racja jest po stronie mieszkańców - nie będziemy odpuszczać tematu, ważne jest jednak, żeby mieć pewność, że warto dalej naciskać dewelopera w kwestii dostępu do dachu.
    • To prawda, zachowanie przy zwarciach pozostaje identyczne pod względem czasu wyzwalania, ale w praktyce  zareaguje "szybszy".
    • Deweloper dokonuje tu dość dziwnej nadinterpretacji przepisów zawartych w warunkach technicznych (WT).  przede wszystkim mamy tam bowiem następujący zapis § 146. 1. Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308. Ten warunek musi być koniecznie spełniony. Przede wszystkim trzeba więc zadać deweloperowi pytanie, w jaki sposób jest on spełniony w tym konkretnym budynku.    Kolejna sprawa to sam § 308. § 308. 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych.   2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej.   3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 x 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101.    Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję tego przepisu. Zaczyna się on od określenia jakich obiektów dotyczy (W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych). W logiczny sposób wskazano tu liczbę kondygnacji, jako kryterium stosowania przepisu. Kwestia obecności lub braku klatki schodowej jest drugorzędna.  Ewentualnie można powoływać się na jeszcze jeden zapis z WT, jako dopuszczający zastosowanie drabin zewnętrznych.   § 101. 1. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych względami użytkowymi, jako dojście i przejście między różnymi poziomami mogą służyć drabiny lub klamry, trwale zamocowane do konstrukcji.   To jednak już tyko dopuszczenie pewnego rozwiązania w szczególnym przypadku. Pozostaje kwestia oceny, czy jest tu uzasadnione.  Osobiście upierałbym się, że w budynku szeregowym, który ma przynajmniej 2 kondygnacje naziemne (np. parter i poddasze użytkowe) wymagane jest wykonanie wyłazów dachowych w każdym z segmentów, ewentualnie wspólnej przymocowanej na stałe drabiny zewnętrznej. Przecież, jeżeli zrobimy tylko jeden wyłaz, to i dostęp do niego będzie tylko z tego jednego segmentu. To zaś nie zapewnia spełnienia zakładanych funkcji - możliwości czyszczenia kominów i konserwacji dachu każdego segmentu.  Niestety, to wszystko jest jedynie interpretacją. Wiążącą interpretację może dać tylko wyrok sądu.
    • Jednak musiało zadziałać któreś z zabezpieczeń, które obejmowało całą instalację. Najczęściej problemem jest właśnie brak selektywności pomiędzy zabezpieczeń pomiędzy rozdzielnicą domową i zabezpieczeniami przy liczniku. Które z nich zadziała to w większości przypadków loteria.  Ale opis problemu jest dziwny. Wyłącznik różnicowoprądowy musiał jednak zadziałać, skoro potem manipulacje tylko przy nim wystarczyły, żeby przywrócić zasilanie.
    • Powłoka poliuretanowa to obecnie najlepszy stosunek ceny do jakości dla osób, które chcą mieć dach  w prawie niezmienionej postaci "na lata". Pamiętaj, że  robocizna też jest ważna, chyba że sam pokryjesz  ten dach. Dodać trzeba też, że blacha blasze nierówna. Blachodachówka zazwyczaj teraz produkowana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości niecałe 0,4 mm, a jeszcze parę lat temu  najczęściej spotykanym rozmiarem było 0,55 mm 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...