Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie oszczędności na dociepleniu, różnice w styropianie


Recommended Posts

 

Budżet jest ograniczony, a ocieplić dom trzeba mam pytanie - jak zrobić to jak najtańszym kosztem, a jednocześnie żeby było ciepło? To nie jest tak, żeby dać  5cm styropianu, otóż może być  o 15-20cm przy czym zastanawiam się jaka właściwie jest różnica pomiędzy zwykłym białym, a tym grafitowym? Czy przy użytkowaniu domu różnica w rachunkach za ogrzewanie jest aż tak zauważalna, że trzeba wydać kilka tysięcy więcej na styropian grafitowy z dobrą lambdą?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę parametr lambda, który świadczy o izolacyjności termicznej styropianu. Oczywiście cena też jest ważna. Można się spodziewać oszczędności wynikających z lepszej izolacyjności termicznej przy tej samej grubości warstwy w porównaniu z "gorszym" styropianem. Można też zaoszczędzić na grubości i uzyskać identyczną izolacyjność termiczną. Obecnie na prace termomodernizacyjne są dofinansowania z różnych eko-programów.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/93603-termomodernizacja-sie-oplaca-skorzystaj-z-dofinansowania-na-ocieplenie-budynku

398630-cf15-1100x0-sc2x04_termonium-plus

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie zakupu styropianu grafitowego i białego jest na bardzo podobnym poziomie, proszę zapytać pracownika składu budowlanego. Trzeba też wspomnieć, że w przypadku styropianów zwykłych jest kilka typów produktów różniących się współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda i wytrzymałością na rozciąganie. Podobnie jest w przypadku styropianów grafitowych, gdzie w ofercie firmy termo Organika są wyszczególnione 3 typu produktów przeznaczone do ocieplania ścian zewnętrznych. Jeśli chodzi o najprostsze porównanie pomiędzy najlepszym grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada o lambdzie 0,031 W/mk o grubości 20 cm, to jego odpowiednikiem, dającym taka samą izolację cieplną będzie zwykły styropian o lambdzie 0,44 W/mk, ale przy grubości 28 cm. Jeżeli policzymy całość potrzebnego styropianu, a nie tylko porównanie 1m3, oraz dodatkowe koszty obróbki grubszej warstwy izolacji na budynku, to szybko może się okazać, że zastosowanie grafitowego styropianu będzie rozwiązaniem tańszym.  

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Będą, niech no się ogarnę. Chcę wstawić jakieś podsumowanie, choć wiele tam nie będzie - no bo co niby? Szafki, szafa. Taras to jest temat!
  • A jakieś zdjęcia będą?  Oczywiście tych nowych nabytków, tych inwestycji.  
  • Epilog?... Epilog???...:)   TARAS Taras. Pan koparkowy podgarnął trochę ziemi i mam, prawie. Szykuję się z budową tarasu na wiosnę . Mam już podbudowę. Coś koło 30m2 wyniesione nad teren. Zdjęcia zapodam - już wkrótce.  Niech no tylko ogarne się z szafkami, bo szafki...   Czuję się, jakbym się właśnie wprowadził. To przerażające, ile można wydać na szafki do kuchni! Wszystkie pieniądze można wydać! :   A na zasłony ile można wydać! Kupiłem rurki, żeby powiesić zasłony, z przeceny, o kilka zeta za rurkę z zawieszką, bo zima przyszła, a że okna mam niewyregulowane, więc zaczęło piź... zawiewać. No i zobaczyłem nagle bogactwo wyboru, jeśli chodzi o same rurki. A potem zobaczyłem zasłony. Kotary, firanki i firany zobaczyłem. Jakie piękne! Grube, ciepłe i od zimna i od słońca osłaniające. Ale najlepsze jest to, że wszystkie one w sklepach zwykle mają wysokość-długość 2,60m czyli pod są szyte wysokość kondygnacji 2,65m... Mhm. Pominę tu całą masę epitetów, jakie mi się cisną pod palce, gdy myślę o wysokości kondygnacji 2,65... Masakra.  Tak więc widzę, że kupno szafek do kuchni to jest taki sam etap budowy jak stawianie murów. Tu się nanosisz, tu się nachodzisz, ale tiu i tu puścisz 10k zeta   Firanki / zasłony finansowo może i wyglądają lepiej, ale i tak niewiele lepiej. bo nie wiem ile, ale tyle przynajmniej już wiem, że jak się zacznie ogarniać temat, to się widzi jedno: można się zarżnąć, bo te fajne - to kosztują! A do tego dolicz sobie extra za niestandardowy wymiar albo licz się z syciem na wymiar. Tak więc, im więcej się temu przyglądać, tym lepiej się widzi, że oto jest całkiem nowy ocean kosztów!    Na szafę do sieni poszło i tak niewiele, ale i tak słów brak.   Na drzwi wewnętrzne wydałem już tyle, że aż mi nogi miękną, stróż by taniej wyszedł wachlujący kołdrą i jak myślę, że to  wciąż nie koniec, bo to wciąż dwie trzecie, bo zostało jeszcze kupno trojga drzwi, to zaczynam podejrzewać, że one te drzwi się mnożą chyba, skoro wciąż mam jakieś drzwi do kupienia...   Najbardziej jednak to mnie cieszy, że wciąż daję radę.   A już  najbardziej to lubię myśleć o tym, co niebawem, czyli o tarasie. Niech no tylko wygrzebię się spod tych cholernych drzwi, szaf i szafek. No i ten osioł z koniem mnie cieszą, co u mnie w końcu zamieszkają.   PeZet     Dzieje się.
  • Do tej pory wykonując stiuk wenecki używałem produktów z Magnat Style. W najbliższym czasie chce położyć stiuk u siebie w korytarzu. Mam pytanie, czy ktoś ma porównanie z innymi materiałami tego typu dostępnymi w sprzedaży. Z Magnata ogólnie jestem zadowolony lecz to nie znaczy, że nie może być lepiej. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
  • Paradyż i Tubądzin ma bardzo fajne modele płytek w swojej ofercie, mogę polecić fajny sklep https://bokaro.pl/oferta/plytki-i-gresy/ na pewno znajdziecie tam coś odpowiedniego
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...