Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie oszczędności na dociepleniu, różnice w styropianie


Recommended Posts

 

Budżet jest ograniczony, a ocieplić dom trzeba mam pytanie - jak zrobić to jak najtańszym kosztem, a jednocześnie żeby było ciepło? To nie jest tak, żeby dać  5cm styropianu, otóż może być  o 15-20cm przy czym zastanawiam się jaka właściwie jest różnica pomiędzy zwykłym białym, a tym grafitowym? Czy przy użytkowaniu domu różnica w rachunkach za ogrzewanie jest aż tak zauważalna, że trzeba wydać kilka tysięcy więcej na styropian grafitowy z dobrą lambdą?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę parametr lambda, który świadczy o izolacyjności termicznej styropianu. Oczywiście cena też jest ważna. Można się spodziewać oszczędności wynikających z lepszej izolacyjności termicznej przy tej samej grubości warstwy w porównaniu z "gorszym" styropianem. Można też zaoszczędzić na grubości i uzyskać identyczną izolacyjność termiczną. Obecnie na prace termomodernizacyjne są dofinansowania z różnych eko-programów.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/93603-termomodernizacja-sie-oplaca-skorzystaj-z-dofinansowania-na-ocieplenie-budynku

398630-cf15-1100x0-sc2x04_termonium-plus

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie zakupu styropianu grafitowego i białego jest na bardzo podobnym poziomie, proszę zapytać pracownika składu budowlanego. Trzeba też wspomnieć, że w przypadku styropianów zwykłych jest kilka typów produktów różniących się współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda i wytrzymałością na rozciąganie. Podobnie jest w przypadku styropianów grafitowych, gdzie w ofercie firmy termo Organika są wyszczególnione 3 typu produktów przeznaczone do ocieplania ścian zewnętrznych. Jeśli chodzi o najprostsze porównanie pomiędzy najlepszym grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada o lambdzie 0,031 W/mk o grubości 20 cm, to jego odpowiednikiem, dającym taka samą izolację cieplną będzie zwykły styropian o lambdzie 0,44 W/mk, ale przy grubości 28 cm. Jeżeli policzymy całość potrzebnego styropianu, a nie tylko porównanie 1m3, oraz dodatkowe koszty obróbki grubszej warstwy izolacji na budynku, to szybko może się okazać, że zastosowanie grafitowego styropianu będzie rozwiązaniem tańszym.  

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...