Skocz do zawartości

Jakie oszczędności na dociepleniu, różnice w styropianie


Recommended Posts

Napisano

 

Budżet jest ograniczony, a ocieplić dom trzeba mam pytanie - jak zrobić to jak najtańszym kosztem, a jednocześnie żeby było ciepło? To nie jest tak, żeby dać  5cm styropianu, otóż może być  o 15-20cm przy czym zastanawiam się jaka właściwie jest różnica pomiędzy zwykłym białym, a tym grafitowym? Czy przy użytkowaniu domu różnica w rachunkach za ogrzewanie jest aż tak zauważalna, że trzeba wydać kilka tysięcy więcej na styropian grafitowy z dobrą lambdą?

Napisano

Trzeba wziąć pod uwagę parametr lambda, który świadczy o izolacyjności termicznej styropianu. Oczywiście cena też jest ważna. Można się spodziewać oszczędności wynikających z lepszej izolacyjności termicznej przy tej samej grubości warstwy w porównaniu z "gorszym" styropianem. Można też zaoszczędzić na grubości i uzyskać identyczną izolacyjność termiczną. Obecnie na prace termomodernizacyjne są dofinansowania z różnych eko-programów.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/93603-termomodernizacja-sie-oplaca-skorzystaj-z-dofinansowania-na-ocieplenie-budynku

398630-cf15-1100x0-sc2x04_termonium-plus

Napisano

Różnica w cenie zakupu styropianu grafitowego i białego jest na bardzo podobnym poziomie, proszę zapytać pracownika składu budowlanego. Trzeba też wspomnieć, że w przypadku styropianów zwykłych jest kilka typów produktów różniących się współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda i wytrzymałością na rozciąganie. Podobnie jest w przypadku styropianów grafitowych, gdzie w ofercie firmy termo Organika są wyszczególnione 3 typu produktów przeznaczone do ocieplania ścian zewnętrznych. Jeśli chodzi o najprostsze porównanie pomiędzy najlepszym grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada o lambdzie 0,031 W/mk o grubości 20 cm, to jego odpowiednikiem, dającym taka samą izolację cieplną będzie zwykły styropian o lambdzie 0,44 W/mk, ale przy grubości 28 cm. Jeżeli policzymy całość potrzebnego styropianu, a nie tylko porównanie 1m3, oraz dodatkowe koszty obróbki grubszej warstwy izolacji na budynku, to szybko może się okazać, że zastosowanie grafitowego styropianu będzie rozwiązaniem tańszym.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Napisz trochę o wentylacji - czy są nawietrzniki w oknach, czy może wentylacja nawiewną... Od której strony świata jest ta zewnętrzna, najbardziej "zainfekowana" ściana, jak ocieplony budynek, a czy za tą wewnętrzną nie ma łazienki czy instalacji wodnej w kuchni...   Bo te kropki to na 99%  czyli wilgoć, zimne ściany i nie działająca wentylacja...
    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...