Skocz do zawartości

obrazy na scianach


Kałuża

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

a to ciekawe - a my wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do tego że w markecie taniej i jeździmy tam na potęgę....
ale już coraz częściej okazuje się że taniej w marketach to było kilka temu jeszcze - teraz już nie jest tam taniej.



Nie ma się co dziwić - są to normalne prawa rynku. Jak market doprowadzi do zamknięcia mniejszych sklepików będąc tańszy i konkurencyjny to potem "odrabia straty" podnoszącv ceny. A my się już przyzwyczailiśmy że tam taniej i nawet nam się sprawdzać nie chce.
Link do komentarza
Cytat

Na jakiej wysokości powinno się zawieszać obrazy na ścianach? Słyszałam, że ma to duże znaczenie.

Chcę mieć w salonie kilka obrazów - z podświetleniem. Zastanawiam się tylko, czy mogę powiesić obrazy w różnych ramach? Trudno jest spotkać to co mnie interesuje w takich samych ramach .



Obraz powinien być na wysokości oczu. Aby był dobrze widoczny i oddawał treść, nie możesz zadzierać zbytnio głowy do góry. U mnie obrazy wiszą mniej więcej na środku wysokości ściany. Jest optymalnie.
Link do komentarza
Cytat

ale moich oczy czy mojego mężczyzny? bo jest wyższy ode mnie o 15cm?? icon_biggrin.gif
a teraz poważnie : zadałam to pytanie gdyż kiedyś czytałam iż obrazy nie mogą być również zawieszone zbyt nisko. nie wiem jaka wysokość będzie optymalne? wysokość pomieszczenia to 173cm.




173 cm to niezbyt wysoko... sugerowałbym na środku wysokości ściany. Z resztą sami musicie ocenić jak Wam się podoba. Zbyt wysoko nie moga być bo oprócz braku widoczności zaburzą uklad na ścianie. Wszystko kwestia rozplanowania
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

173 cm to niezbyt wysoko... sugerowałbym na środku wysokości ściany. Z resztą sami musicie ocenić jak Wam się podoba. Zbyt wysoko nie moga być bo oprócz braku widoczności zaburzą uklad na ścianie. Wszystko kwestia rozplanowania



Można wybrać dowolną kompozycję. Jak komu wygodniej. W galeriach obrazy wiszą tuż nad podłogą - mnie sie to nie podoba ale kto wie...
Link do komentarza
Cytat

ale moich oczy czy mojego mężczyzny? bo jest wyższy ode mnie o 15cm?? icon_biggrin.gif
a teraz poważnie : zadałam to pytanie gdyż kiedyś czytałam iż obrazy nie mogą być również zawieszone zbyt nisko. nie wiem jaka wysokość będzie optymalne? wysokość pomieszczenia to 173cm.



Górna rama obrazu nie powinna być niżej niż 20-30 centymetrów.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Można wybrać dowolną kompozycję. Jak komu wygodniej. W galeriach obrazy wiszą tuż nad podłogą - mnie sie to nie podoba ale kto wie...


To chyba zależy od wielkości i treści tych obrazów icon_rolleyes.gif
Nisko nad podłogą powieś obrazy, które dobrze jest oglądać na leżąco, już w ostatnim stadium zabawy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Pozostałe na wysokości linii oczu + - 20 cm
Chyba, że masz obrazki, których wysokość ma ok 2.5 metra, to wtedy tylko nad podłogą icon_twisted.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

nie słyszałam jeszcze, że zawieszenie obrazu może zależeć od czegoś innego niż tylko inwencja osoby wieszającej..jak komu jest wygodniej dany obraz oglądać to niech go tak powiesi, no chyba, że to galeria sztuki...wtedy obrazy powinny być powieszona na wysokości wzroku zwiedzających


Dokładnie. Poza tym obraz powinien tworzyć całość (współgrać) z pozostałymi elementami pomieszczenia: meblami, innymi obrazami, kinkietami itp.
Trzymając się ściśle polecenia "wieszaj na wysokości 1,9m" trzeba by nakreślić linię, pociąć obrazy na równe wysokości i dopiero wtedy wieszać równo jak w wojsku.
Wieszaj tam, gdzie najlepiej się Twoim zdaniem prezentują. Ja zanim coś powieszę, to najpierw jeżdżę z obrazem po całej ścianie.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Proszę Państwa, znaczenie na jakiej wysokości powinien być zawieszony obraz powinno być duże... ale w galerii obrazów, czy na wystawach :) W domu obraz przede wszystkim ma współgrać z pozostałymi elementami / dekoracjami ściennymi. Jakikolwiek obraz byśmy nie powiesili (malowany - w ciężkiej ramie z litego drewna, obraz wydrukowany na płótnie z delikatną ramką drewnianą, czy po prostu fotoobraz ze zdjęcia w klasycznej ramie aluminiowej) pamiętajmy, żeby kierować się przede wszystkim estetyką wnętrza - bo jeśli jakiś "sztukmistrz" powie nam, że obraz powinien wisieć na wysokości 150 cm i mimo, że w tym miejscu w żaden sposób nie komponuje się z resztą, to czy skupienie się nad tymi wytycznymi jest godne uwagi ? Urządzone wnętrze ma cieszyć nas, to my na co dzień na nie patrzymy. Liczy się inwencja i nasz gust, dekorowanie wnętrza to nie prawo budowlane, aby trzymać się ściśle określonych zasad :)

Edytowano przez meandmyframe (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Obrazy – ich wielkość, rozmieszczenie itd. – powinny współgrać z wystrojem pomieszczenia i układem sprzętów na danej ścianie. Wysokość zawieszenia ram może być różna w różnych wnętrzach – nie ma sztywnych reguł.

Istnieje jednak pewna zasada określania tej wysokości: odmierzamy 1/3 wysokości obrazu od góry. Wyznaczona linia powinna znaleźć się ok. 155 cm nad posadzką. Tak zawieszony obraz będzie się dobrze oglądało na stojąco.

Jeśli mamy do powiedzenia na ścianie 2-3 ramy, warto je umieścić symetrycznie, na tej samej wysokości – będzie to przyjemniejsze dla oka

Gdy mamy wiele małych obrazów różnej wielkości, przed powieszeniem warto je rozłożyć na podłodze i ułożyć z nich kompozycję. Asymetryczny układ nada wnętrzu przytulności i mniej formalnego charakteru.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 10.01.2008 o 17:02, Kałuża napisał:

Na jakiej wysokości powinno się zawieszać obrazy na ścianach? Słyszałam, że ma to duże znaczenie.

Chcę mieć w salonie kilka obrazów - z podświetleniem. Zastanawiam się tylko, czy mogę powiesić obrazy w różnych ramach? Trudno jest spotkać to co mnie interesuje w takich samych ramach .

 

Dnia 5.09.2010 o 18:44, stach napisał:

To chyba zależy od wielkości i treści tych obrazów

Dobrze stach napisał.

Dodam:

Gdzieś czytałem, że obraz powinien wisieć tak, jak go widział malarz. Tzn, jeśli jest np. słoneczny, powinien wisieć w jasnym miejscu, jeśli ciemny - to nie naprzeciw okna, raczej obok niego, w cieniu. Kąt patrzenia jest też ważny - sam musisz wyczuć, by na obraz patrzyło się naturalnie. 

I jeszcze - kupowanie obrazów takich samych pod względem wielkości jest chyba trochę , przepraszam, snobistyczne.

Kup takie, które ci się podobają - by wprowadzaly cię w dobry nastrój, i żeby ci się nie znudziły szybko.

No i jeszcze jedno - nie wiem , jaki masz salon - ale im większy obraz, tym większa odleglość oglądania.

No ijeszcze - fajne są też miniatury - więc kombinacja 1, 2 większych i kilku miniatur też może być ciekawa.

Możesz też potraktować temat rozwojowo - kup 1 obraz - powieś. Jest jeszcze kwestia, ile chcesz wydać. Potem zobaczysz, czy ci to wystarczy - czy nie

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Teoretycznie mówi się  że na wysokości oczu co jest mniej więcej w połowie wysokości standardowego mieszkania w bloku, w domu zazwyczaj trochę niżej, ale w praktyce w wystroju wnętrz stosuje się aktualnie tak  różne, często nestandardowe rozwiązania iż myślę że jest to kwestia gustu. Klasyczny obraz w ramie powiesiłabym na wysokości oczu, natomiast coś bardziej nowoczesnego w dowolnej konfiguracji zależnej od aranżacji wnętrza.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...