Skocz do zawartości

Jak duża powinna być instalacja fotowoltaiczna?


Recommended Posts

Jak duża powinna być instalacja? To jedno z najważniejszych pytań na jakie musimy sobie odpowiedzieć decydując się na fotowoltaikę. Nie ma jednej odpowiedzi. Najważniejsze jest przewidywane roczne zużycie prądu w domu. Jednak trzeba też uwzględnić ekspozycję paneli na słońce i to jaką część pozyskanej energii będziemy w stanie zużyć na miejscu, bez oddawania jej do sieci.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/21227-skad-wziac-dofinansowanie-na-instalacje-odnawialnych-zrodel-energii

Link do komentarza
Gość Lipiński

Każdą instalację warto przedyskutować i uwzględnić lokalne warunki. Bo nawet drzewa powodują spadek generowanego prądu. Najlepsza jest wizja lokalna przez odpowiednich specjalistów, którzy podejdą do tematu rozsądnie i przewidzą wszystkie możliwości. U nas instalację robili specjaliści i sprawdzali właściwie wszystko przed projektem. Przez trochę niekorzystne warunki otoczenia mamy zwiększoną moc samych paneli o 10%. Nie dużo więc kosztowo ten wzrost nie był aż tak duży. Za to całość jest optymalnie dobrana do potrzeb rodziny i domu.

Link do komentarza

Nie zgadzam się z przedmówcą...ja zawsze uważalem - że zamiast zapraszać specjalistów (chyba, że jest to sprawdzona ekipa, która robiła instalacje u kogoś bliskiego) - to lepiej jest samemu zainteresować się tematem. Nabyć wiedzę, dopiero potem można rozesłąć (sporo) zapytań oferowych, kilka najlepszych(cenowo) firm zaprosić na wizję lokalna i dopiero potem wybierać finalnie instalatora. Sposób praktykowany przeze mnie przez wiele lat, sprawdza się znakomiecie - czy to dotyczy Pomp ciepła, wentylacji mechanicznej, czy PV - zawsze się u mnie sprawdził...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...