Skocz do zawartości

Modernizacja głównego filtra wody


kbhit

Recommended Posts

Cześć,

 

W załączniku mój obecny filtr wody. Wydaje się, że ma tam tylko siatkę na większe zanieczyszczenia. Ma 20 lat i zakładam, że od tego czasu wiele się zmieniło. Np. są takie filtry "samoczyszczące" lub wielostopniowe uzdatniające wodę. Czy jest sens wymieniać, czy po prostu wymieniać filtr, a jeśli tak, to na jaki? Jest ich mnóstwo (siatkowe, sznurkowe, z węglem itd.). Dodam, że pijemy wodę z kranu przepuszczając ją przez Britę.

 

 

image.thumb.png.4390602fc80548d3e5574b98b2d76192.png

image.thumb.png.eda50b274bd417aaabf3ad0b86f730be.png

Link do komentarza

To jest filtr wstępny i prawdopodobnie ma za zadanie chronić armaturę przed zanieczyszczaniami widocznymi prawie gołym okiem. Skoro obudowa jest sprawna i przepływy się zgadzają na obudowie to wymień wkład na taki, który się zmieści. Jeśli chcesz dodatkowo uzdatnić wodę do picia z różnych powodów (np. po badaniu wody w Sanepidzie) możesz dodatkowo pod zlewem zamocować tzw. baterię filtrów, które usuną niechciany zapach, dodatkowo przefiltrują zanieczyszczenia mniejsze, wzbogacą o wapń, magnez etc., ewentualnie zmiękczą. Możesz też zrobić eksperyment i zamocować magnetyzery do wody na obiegu ciepłej i zimnej wody przed licznikiem na wejściu do lokalu.

398764-ef23-970x0_akra-magnetyzery-dom.j

 

Link do komentarza

Rozumiem, a co do badań to jakie będą najważniejsze, bo jest ich mnóstwo?

Ja akurat z Krakowa to rozumiem że najlepiej badać w wodociągach?

 

https://wodociagi.krakow.pl/admin/files/Files/cennik_i_taryfa/Wodociagi_Miasta_Krakowa-cenniki_uslug.pdf

 

A tymczasowo, co do wkładu, czy są jakieś inne kryteria poza tym co się zmieści?

Są jakieś sznurkowe, zwykłe siatkowe, węglowe itd. Niezbyt wiem co najlepiej kupić na ten 1 etap filtracji.

 

Edytowano przez kbhit (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

W to miejsce filtr wstępny do wody zimnej czyli w zasadzie pitnej. Przykład https://aquaphor.com/pl-pl/filtry-wstepne/wiking-do-wody-zminej. Przed czym cie taki filtr uchroni: cytat z tej samej strony "Filtr wstępny AQUAPHOR Wiking do wody zimnej głęboko oczyszcza wodę z rdzy, piasku, aktywnego chloru, metali ciężkich, pestycydów i nieprzyjemnych zapachów."

Link do komentarza

Wygląda dobrze, natomiast pytanie czy na pewno będzie "pasował"? W sensie ta wydajność 25L to dla przeciętnego domu wystarczy? Te moje zawory są dość grube, jak na obrazku niżej. I jeszcze pytanie, czy to nie będzie tak, że te filtry są bardzo niestandardowe i jak skończą produkcję, to nic innego nie wejdzie? Czy są jakieś standardowe 10''?

 

IMG_20201201_170040.jpg

Edytowano przez kbhit (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...