Skocz do zawartości

Wentylacja


texas

Recommended Posts

Jeśli komin prowadzony jest w ścianie zewnętrznej lub np. z piętra przez wysoki,zimny strych,wtedy będzie zimny.Taki komin będzie zasysał zimne powietrze,które jako cięższe będzie wciskało się do wnętrza.
Zimne kominy nie wytwarzają ciągu,stąd cofki powietrza i problemy z rozpalaniem w piecu.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli komin prowadzony jest w ścianie zewnętrznej lub np. z piętra przez wysoki,zimny strych,wtedy będzie zimny.Taki komin będzie zasysał zimne powietrze,które jako cięższe będzie wciskało się do wnętrza.
Zimne kominy nie wytwarzają ciągu,stąd cofki powietrza i problemy z rozpalaniem w piecu.


Czy dotyczy to zarówno kominów wentylacyjnych jak i tych kominów od kominka?

A jeśli komin jest zimny i wentylacja nie działa - to co z nim zrobić wtedy? Ocieplić?
Link do komentarza
Tak,dotyczy to wszelakich kominów.Murowanych,stalowych,ceramicznych,wentylacyjnych i spalinowych.
Z tym,że taki zimny komin spalinowy po trudach i bojach przy rozpalaniu,po zadymieniu całego mieszkania,w końcu się zagrzeje i będzie ciągnął jak należy.Dopóki będzie się w nim palić.Po ostygnięciu,wszystko od nowa.
Wentylacyjny nie ma takiej możliwości.
Kominy zewnętrzne i te przebiegające w sporej części na strychu powinny być ocieplone.
Link do komentarza
Cytat

To komin muszę mieć obowiązkowo w środku domu? A jeśli projekt przewiduje komin na ścianie zewnętrznej?


Projektant łaski nie robi,i jeżeli komin pasuje mu w ścianie zewnętrznej,to po to kończył studia i ma wszelkie uprawnienia,by zadbać też o odpowiednie ocieplenie komina.
Niestety,patrząc na projekty odnoszę wrażenie,że jedyną umiejętnością jaką większość architektów wynosi ze studiów jest umiejętność posługiwania sie programami komputerowymi,które zwalniają ich od myślenia.Nie ufam architektom w najmniejszym stopniu,jeśli chodzi o wszelakie instalacje.Na murarce się nie znam,wiec opiniowanie projektów pod tym względem zostawiam innym.
A tak a'propos;czy ktoś na jakimś forum budowlanym spotkał budowlańca?Bo ja nie.
Cytat

a jak ocieplić te1,5m wysokości komina, który biegnie przez strych? owinąć go wełną wystarczy?


Oczywiście,wystarczy,ale min 15cm.
Link do komentarza
Cytat

CYTAT(adamis @ 21 01 2008, 17:38 )
Nie ufam architektom w najmniejszym stopniu,


co za pesymizm



Ja też nie ufam architektom - w projekcie mojego domu było sporo błędów - niektóre skorygowaliśmy sami ale część została niezauważona - i później dopiero pojawiają sie jakieś problemy.
W biurach architektonicznych jast przecież tak, że projektują często uczniowie a architekt tylko sprawdza to i sie podpisuje pod projektem .... chyba tak nie powinno być...
Link do komentarza
Czy słyszał ktoś o przypadku,kiedy architekt ponosił koszty,np.dodatkowego zbrojenia,dobudowy komina czy wzmocnienia więźby dachowej?Ja o takich przypadkach nie słyszałem.Ludzie płacą za te poprawki i budują dalej.
Każdy z budową i tak ma urwanie głowy,więc komu by sie chciało jeszcze użerać się z architektem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy słyszał ktoś o przypadku,kiedy architekt ponosił koszty,np.dodatkowego zbrojenia,dobudowy komina czy wzmocnienia więźby dachowej?



Kosztów budowy ne powinie ponosić ale projekt, jeśli jest niedokładny powinien być poprawiony za darmo. Bez dodatkowych dopłat.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Nie wiem czy znajdę tu odpowiedź, ale potrzebuję pomocy. Będę robił w domu ogrzewanie z pieca CO i jednocześnie będzie on podgrzewał wodę (np do kąpieli). mam dylemat bo w sobotę zalałem strop i zostawiłem dziurę w nim 53/53. Projekt przewiduje komin schiedla 48/50 ale takiego nie mogłem znaleźć a w ogóle to chciałbym porównać ceny z innymi kominami. wyjscie z pieca ma być fi 140. komin będzie czterolukowy ( w tym jeden dymny i trzy wentylacyjne. )chciałbym zeby mi ktoś pomógł dobrać odpowiedni komin do moich potrzeb a za razem rzeby nie był za drogi mieszcząc się w tym otworze. zależałoby mi zeby komin był jak najbardziej prostokątny bez żadnych "zębów" Jeśli jest ktoś kto mógłby mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...