Skocz do zawartości

Czy ocieplić strop nad poddaszem?


Recommended Posts

Witam.
Mam dom z poddaszem i strychem. W dachu wełna mineralna 20cm - łącznie ze strychem. Podłogę na strychu zrobiłem z desek - bez ocieplenia. A od dołu w sypialniach oczywiście płyty G-K. Czy powinienem ocieplić jeszcze ten strop nad poddaszem skoro strych jest ocieplony wełną? Czy ma to znaczenie - jeśli chodzi o utratę ciepła w domu?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam dom z poddaszem i strychem. W dachu wełna mineralna 20cm - łącznie ze strychem. Podłogę na strychu zrobiłem z desek - bez ocieplenia. A od dołu w sypialniach oczywiście płyty G-K. Czy powinienem ocieplić jeszcze ten strop nad poddaszem skoro strych jest ocieplony wełną? Czy ma to znaczenie - jeśli chodzi o utratę ciepła w domu?


Gdyby strop był ocieplony, to rachunki za ogrzewanie by ci się zmniejszyły z pewnością. Ciepło z pokoi ucieka niepotrzebnie na strych, gdzie nie musi być ciepło.
Ale żeby teraz ocieplić ten strop musisz zdemontować płyty G-K no i zimno w domu będzie - chyba że jeszcze nie mieszkasz w tym domu - to nie ma problemu.
Link do komentarza
Dając wełnę między deski a karton-gips, zmniejszasz kubaturę potrzebną do ogrzewania, więc naturalnie będzie mniej kosztować ogrzewanie. My daliśmy na poddaszu 25 cm wełny, na stryszku 15 i w stropie też 15. Może jeszcze będzie można wykorzystać te same płyty jak teraz dodacie wełnę?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam wszystkich bardzo serdecznie icon_smile.gif.
Właśnie z mężem zaczeliśmy ocieplać poddasze, ale mamy wielki problem i nie wiemy coi zrobić. Każdego kogo zapytamy inaczej nam mówi. Do storpu mamy ocieplenie 25 cm, a w nieurzywanym strych 15 cm. Zastanawiamy się czy mamy dalej ocieplać strych jeszcze 10 cm, czy zostawić tak jak jest. Zastanawiamy sie również czy może zamias ocieplać dach lepiej by było ocieplić strop wełną o grubości 15 cm. Może ktoś nam coś podpowie. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...