Skocz do zawartości

Historia edycji

kbhit

kbhit

Generalnie to mam piwnicę nieocieploną, ale mam grzejniki.

Dom był kupiony, nie ja budowałem, jakbym budował, to pewnie bym docieplił.

Ale to było 20 lat temu. Jak są wyłączone to nie jest zimno, jakieś 10-15 stopni cały rok.

Jak są włączone to odpowiednio cieplej.

 

Generalnie zastanawiałem się czy grzejniki powinienem mieć włączone na "1" (lub wyżej) lub na antyzamarzanie jedynie.

Oczywiście, że spodziewam się że włączanie ogrzewania w nieocieplonej piwnicy znacząco wpłynie na rachunki za gaz, ale z drugiej strony co jest bezpieczniejsze jeśli chodzi o uniknięcie grzyba?

 

Ponadto zauważyłem, że mam tak szczelne okna, że do jednej z kratek powietrze zamiast wlatywać, to całkiem mocno wylatuje.

No i to czuć bo powietrze po jakimś czasie staje się mało przyjemne.

Dlatego zastanawiam się nad montażem nawietrzników w domu.

Są firmy które się w tym specjalizują, mają odpowiednią frezarkę i zajmuje to podobno 20 minut na okno.

 

Czy mógłbym tak samo postąpić w piwnicy po prostu? Nawietrzniki na oknach?

W 2 pomieszczeniach nie mam okien, ale zakładam że są w stanie "zassać" z sąsiadujących, gdzie mam okna.

Co myślicie?

 

Może po prostu trzeba się upewnić, że wentylacja działa prawidłowo, a problem luster jest wtórny?

kbhit

kbhit

Generalnie to mam piwnicę nieocieploną, ale mam grzejniki.

Jak są wyłączone to nie jest zimno, jakieś 10-15 stopni cały rok.

Jak są włączone to odpowiednio cieplej.

 

Generalnie zastanawiałem się czy grzejniki powinienem mieć włączone na "1" (lub wyżej) lub na antyzamarzanie jedynie.

Oczywiście, że spodziewam się że włączanie ogrzewania w nieocieplonej piwnicy znacząco wpłynie na rachunki za gaz, ale z drugiej strony co jest bezpieczniejsze jeśli chodzi o uniknięcie grzyba?

 

Ponadto zauważyłem, że mam tak szczelne okna, że do jednej z kratek powietrze zamiast wlatywać, to całkiem mocno wylatuje.

No i to czuć bo powietrze po jakimś czasie staje się mało przyjemne.

Dlatego zastanawiam się nad montażem nawietrzników w domu.

Są firmy które się w tym specjalizują, mają odpowiednią frezarkę i zajmuje to podobno 20 minut na okno.

 

Czy mógłbym tak samo postąpić w piwnicy po prostu? Nawietrzniki na oknach?

W 2 pomieszczeniach nie mam okien, ale zakładam że są w stanie "zassać" z sąsiadujących, gdzie mam okna.

Co myślicie?

 

Może po prostu trzeba się upewnić, że wentylacja działa prawidłowo, a problem luster jest wtórny?

×
×
  • Utwórz nowe...