Skocz do zawartości

Zmiana dachu na dwuspadzisty


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do wymiany dachu. Aktualnie mam stop betonowy, hasi i znów beton.

Chce wiedzieć czy można upierdzielic trochę rogi i zrobić dach spadzisty

Jak to wygląda z tym stopem betonowym...

Chciałbym tak zrobić żeby na piętrze dach zaczynał się od około 1.2m

Mam też do wymiany okna więc będzie łatwiej.

Wymiary piętra to około 10x13

 

Prosze o pomoc i orientacyjna kwotę takiego dachu..

Link do komentarza

Jeśli chodzi o kwotę, musisz mieć projekt i rozesłać zapytania ofertowe do firm, które zajmują się zawodowo takimi pracami, firm, które robią gotowe wiązary dachowe wg specyfikacji, samodzielnie wg specyfikacji wysłać zapytanie do tartaku. Tyle ode mnie. Rozumiem, że mówisz o ściance kolankowej. Poza tym te działania prowadzą do wizyty u projektanta i projekcie dachu oraz nadbudowie z istotnymi zmianami konstrukcyjnymi czyli trzeba wydeptać ścieżkę do urzędu, ale dopiero z projektem nadbudowy.

Link do komentarza
7 godzin temu, Awek napisał:

Chce wiedzieć czy można upierdzielic trochę rogi i zrobić dach spadzisty

Nie da się upierdzielić rogów  :12_slight_smile:

 

Musisz zdjąć cały stropodach ze stropu i zbudować nowy dach razem ze sciankami kolankowymi, szczytowymi może.).

Wg projektu, jeśli warunki w planie miejscowym na to pozwalają.

 

A więc najpierw pytanie do Urzędu o możliwości zawarte w planie miejscowym, albo WZiZT - potem projekt i realizacja.

 

Pozytywem jest to obecne obciążenie stropu - bo wskazuje, że powinien on unieść aczej bez trudu użytkowe poddasze (ale i tak potrzebna jest ekspertyza konstrukcyjna stropu).

Link do komentarza

Ok rozumiem.

A proszę mi powiedzieć czy jeśli tylko zrzucę jedna warstwę betonu i te hasi i zrobię tylko nowy dach lekko spadzisty... Albo i nawet płaski to czy potrzebne są jakieś zmiany projektowe ? Wizyty w urzędzie badz coś?

 

W sumie 30000 zł zamknę się z tym ? 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Link do komentarza

Coś takiego chyba 

https://www.metalbud.zgora.pl/Warto-wiedziec/Remont-dachu-plaskiego-starego-domu

 

Powiem tak. Miałem remont rok temu..

Nie ściągnąłem płyt gdzie było trochę grzyba i znów wyszedł. Tam gdzie robiłem sam sufit podwieszany jest ok. Nie zrobiłem tego tylko wyczyściłem tego grzyba.

 

Czy można ten dach zrobić bez ściągania tego wszystkiego? Kolejna sprawa to że lato mamy po bardzo ciepło na górze. 

Nie wiem czy najpierw zająć się oknami czy ociepleniem czy dachem.

Edytowano przez Awek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Najpierw wyczyściłem parę razy środkiem do grzyba.. potem podrapałem co mogłem i płyta.

Chodzi mi o miejsca gdzie był na rogu płyty i ściany. Tylko popsikalem i pociągalem, zagipsowalem itd..

Czemu te ściany są przemarznięte?

Co można zrobić? Okna wymienić? Ma na to wpływ dach ?

Link do komentarza
3 godziny temu, joks napisał:

Co to jest te ,,hasi''?

haś - żuzel itp.

Z hałd...

3 godziny temu, Awek napisał:

Czy można ten dach zrobić bez ściągania tego wszystkiego? Kolejna sprawa to że lato mamy po bardzo ciepło na górze. 

Nie wiem czy najpierw zająć się oknami czy ociepleniem czy dachem.

Być może masz za słabą izolację, choć ten haś przy grubej warstwie nieźle działał.

Możesz mieć przemarzanie od góry, może nie dogrzewasz tego pomieszczenia, może nie wietrzysz?

23 minuty temu, Awek napisał:

Co można zrobić? Okna wymienić? Ma na to wpływ dach ?

Trudno będzie tak korespondencyjnie to zdecydować. 

Musisz najpierw sprawdzić kilka opcji.

Link do komentarza

No najwiecej w sypialni a jest tam ok 2 stopnie mniej niż w innych pomieszczeniach. Ale znów jak zwieksze temp to dzieci mają katar rano itd. wietrzymy regularnie.

 Słyszałem że można jakieś płyty na dach nałożyć? Jest to dobre rozwiązanie.

W lato mamy upał na górze. 

Może problem leży w oknach albo coś?

A dach warto zostawić i nie ruszać tego..hmm?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...