Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Główny zawór wody przecieka


Recommended Posts

Przed weekendem zaczął w moim mieszkaniu (stara kamienica) ostro kapać kran w kuchni. Chińszczyzna, do wymiany jest cała bateria, którą już zresztą zakupiłem.

Momentami, na przykład na noc, zakręcałem w związku z tą awarią główny zawór, regulujący dopływ wody do mieszkania i znajdujący się w łazience. Tej nocy jednak zauważyłem, że zawór, jeśli jest w otwartej pozycji... sam zaczął przeciekać. To stara konstrukcja, śruba wystaje bezpośrednio ze ściany. 

Jestem zielony w te klocki, do wymiany baterii kuchennej poproszę sąsiada, ale nie mam nawet pomysłu, co zrobić z tym zaworem. Co kupić i czy naprawa będzie w ogóle możliwa w domowych warunkach?

Edytowano przez wally017 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale z jakiegoś powodu nie mogę więcej edytować posta otwierającego.

 

Odgrzebałem TEN wątek i pogmerałem trochę francuzem wokół części, którą na tamtejszym zdjęciu zaznaczono czerwoną elipsą (dławik?), a na moim zdjęciu poniżej - ramką. "Pogmerałem" to najtrafniejsze określenie, bo mam wrażenie, że zapieczona śruba nawet nie drgnęła mimo kręcenia w obie strony. A jednak... problem zniknął - otwarcie zaworu nie powoduje już jego przeciekania.

Prawdopodobnie więc "ruszona część" uległa awarii przez zakręcanie i odkręcanie zaworu, a lekkie jej dociśnięcie zatrzymało strumień.

Czy mogę przypuszczać, że problem wróci i że coś jest do wymiany? Nie wiem, czy pokazywać ten zawór sąsiadowi, kiedy zaproszę go do wymiany kranu w kuchni.

Pic rel

 

image.thumb.png.b76d95f499aa088fb2b45e9340f86d4d.png

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wally017 napisał:

Czy mogę przypuszczać, że problem wróci i że coś jest do wymiany?

Problem raczej wróci. To zdarza się w tego typu starych zaworach.

Doraźnie można uszczelnić tzw grzybek (głowicę) albo dokupić go i wymienić. Oczywiście wiąże się to z zakręceniem wody w jeszcze główniejszym zaworze.
Fachman będzie wiedział jak to zrobić.

Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Popieram - zdecydowanie lepiej "iść w górę" z mocą, niż wybrać za słabą instalację. To się zwyczajnie nie kalkuluje i szybciej się zwróci - tym bardziej, że w tym przypadku jest dostateczna ilość miejsca na dachu :) Zawsze można starać się też o dofinansowanie i złożyć wniosek w jakimś programie. A takie rzeczy można wygodnie załatwiać przez firmę zajmującej się montażem, polecić mogę np. markę Soleko. Zdecydowanie tak będzie bardziej wydajnie.
  • Gość Kaziemierz
   Prócz tego, że oczywiście ważne jest poprawne wykonanie prac elewacyjnych, równie ważna jest też jakość materiałów użytych do ocieplenia. Powinny to być sprawdzone, certyfikowane przez ITB materiały, na przykład styropian grafitowy termo organika. Coraz częściej też się słyszy, że materiały użyte do ocieplenia, wykończenia elewacji powinny pochodzić od jednego producenta
  • Gość Bob
   Mam pytanie: czy przykry zapach ścieków (siarkowodoru?) w okolicy pieca dwufunkcyjnego może mieć związek z odprowadzaniem kondensatu do kanalizacji? Okresowo pojawia się taki uciążliwy zapach, chociaż nie wiem czy nie wraca on kanałem wentylacyjnym, którego wylot na dachu jest w pobliżu odpowietrznika kanalizacji.
  • Dzień dobry.   Rozstaw łat pod blachodachówkę FIORD® wynosi 350mm. Poniżej rysunek techniczny. ________________________________________________ Blachodachówka FIORD® Blachy Pruszyński produkowana jest we wszystkich powłokach zabezpieczających. Kolor czarny dostępny jest we wszystkich rodzajach powłok. Szczególnie polecane są powłoki poliuretanowe z długą gwarancją. Wykaz wszystkich dostępnych powłok: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php   Rynny NIAGARA, oferowane są w 9-ciu kolorach i też są dostępne w kolorze czarnym.  
  • Nie wywalaj sprężyn.  https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-typu-bonell-86x190-materac-7135817371 https://allegro.pl/oferta/sprezyna-wersalkowa-bonell-75-cm-8966408777 https://www.olx.pl/d/oferta/formatka-sprezynowa-sprezyny-bonell-sprezyna-bonell-182x56x10-CID628-IDHWJej.html#4e746daea4 https://www.olx.pl/d/oferta/formatyka-sprezyny-bonell-sprezyna-do-wersalki-CID628-IDDQhNH.html#6739b97546 https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-tapicerskie-bonell-182-53-10-9408957186 https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprezyna-bonell-124x53x8-15x5-2-4 https://allegro.pl/kategoria/dom-i-ogrod?string=sprężyny bonell&order=p&bmatch=e2101-d3684-c3682-hou-1-4-0218
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...