Skocz do zawartości

Dach na budynku z pustaka 10 x 60 m - więźba drewniana z blachodachówką czy konstrukcja stalowa pokryta płytą warstwową?


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

planuję pokryć dachem budynek magazynowo – biurowy z pustaka o wymiarach 10 x 60 m, wysokość ścian 4,5 m, kąt nachylenia dachu im mniejszy tym lepiej, brak kolumn podtrzymujących konstrukcję dachową. Waham się między więźbą drewnianą pokrytą blachodachówką, a konstrukcją stalową pokrytą płytą warstwową. Problem polega na tym, że architekt odsyła po wycenę do wykonawców, wykonawcy potrzebują do wyceny gotowy projekt, którego jeszcze nie ma, bo nie wiem, na który dach się zdecydować nie znając kosztów.

Która opcja powinna być tańsza:
- konstrukcja metalowa pokryta przeciętną płytą warstwową 12 cm,
czy
- więźba drewniana pokryta przeciętną blachodachówką
?

 

Chodzi mi o porównanie tylko elementów wymienionych wyżej. Mam świadomość, że przy więźbie drewnianej dojdzie koszt ocieplenia wełną lub pianą, do tego sufit z płyt karton gips na całości. Przy konstrukcji stalowej dodatkowy koszt ocieplenia odpadnie, bo zawiera się w płycie, płyta karton gips będzie do położenia, ale mniej więcej tylko na połowie powierzchni budynku, na reszcie magazynowej byłaby „goła” płyta warstwowa. Koszt ocieplenia i montażu sufitu karton gips jestem w stanie policzyć, natomiast o konstrukcjach dachowych nie mam pojęcia. Proszę o pomoc, ręce mi już opadają :-(

 

Pozdrawiam,
Zbyszek

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...