Skocz do zawartości

Laptop - naprawiać, czy kupić nowy?


daggulka

Recommended Posts

Otóż i kupiłam .... Dell E5530 i5 8GB 256GB SSD 15,6

https://allegro.pl/oferta/dell-e5530-i5-8gb-256gb-ssd-15-6-faktura-vat-9967446246?snapshot=MjAyMC0xMS0yN1QxMzowNToyNy4xMTNaO2J1eWVyOzExZjBmZTExZTIwMTkwYzJmZWMzNGViNTMxMzdlMTlmNDk1MzIzMjFkYTkxMjA5OTFlYmQxOGJkYmU4NDIwNTk%3D

 

Poleasingowy - 1200zeta. Sprzedawca na allegro ma 100% pozytywnych komentów.

Rozmawiałam z nim zresztą — cena niska, ponieważ ma obtarcia w rogach (podejrzewam, że ma to od wkładania do torby i wyciągania — mam tak samo ze służbowym), widoczne jakieś tam ryski na obudowie. To akurat dla mnie nie problem ... on ma działać, wygląd jest na drugim planie ;) . Jak w moim samochodzie — wstyd się nim poruszać (kilka parkingówej i jeden zaliczony słupek w carrefour :icon_lol: )... ale działa i jeździ, to najważniejsze :)

Wymieniona pasta pod prockiem, wymieniony dysk na nowy i bateria również nowa, matryca bez zarzutu.

Ufff ... jedna sprawa z głowy :)

 

Link do komentarza
1 minutę temu, bajbaga napisał:

Mam nadzieję, że system legalny.

 

O to nie zapytałam O.o

 

1 minutę temu, bajbaga napisał:

 

O tototototo.

Laptop ma śmigać, samochód jeździć,

 

 

Właśnie :icon_biggrin:

 

1 minutę temu, bajbaga napisał:

a dupencja ma wyglądać. :D

 

O! I tu masz rację. Dupencja. Na szczęście jestem już starszą (nie)miłą panią i mnie te strasznie wyśrubowane normy nie obowiązują :icon_biggrin:. Mój kumpel mnie tak wita jak mnie widzi —słowami:  no witam starszą miłą panią :hahaha2:

5 minut temu, bajbaga napisał:

Ps. Wszystkie wymagania spełnione :th_girl_hideface:

 

W tym wieku, Rysiu?! W tym wieku?

W tym wieku to ja się cieszę, jak wstaję rano i nic mnie nie boli :icon_lol:

Link do komentarza
13 minut temu, aaaa napisał:

w lapkach legalny system jest chyba reguła...bardzo podobny model dostała Ewa ;)

 

moim zdaniem nie musisz się niczego obawiać...

 

No ja mam nadzieję :icon_mrgreen:

W ogóle zabłysnęłam, chłopaki ... blondyna jak nic. Słuchajcie tego.

 

Se pomyślałam ... a, uj tam - wezmę se toto w 10 rat allegro 0%, a z premii świątecznej kupię za gotówę pralkę i telewizor, bo na tym nie da się już nic oglądać.

Jak pomyślała tak zrobiła - raczej postarała się zrobić.

Tak więc zaznaczę, ze nigdy nic w raty nie brałam na allegro. W ogóle boję się rat i innych zobowiązań i z reguły nic nie biere, ale tutaj ... 0%, dlaczegóż nie?

Kliknęłam zapłać w ratach, wyskoczył wniosek kredytowy ... srylion pierdół, wypełniłam, decyzja pozytywna i info, że trzeba poczekać na uruchomienie kredytu. No i bosko. Poczekałam chwilę, włażę na ofertę lapka - a ona tam nadal wisi jako aktywna do sprzedaży. Se myślę -kuuuuuźwa ... no przecież nie może chyba tak być, bo ktoś może sprzątnąć... i myślenia ciąg dalszy — ja ją chyba miałam kliknąć na "kup teraz". Jak pomyślała, tak zrobiła ... kliknęła i zasiadła dumna z siebie, że już wszystko ok.

Nie mija godzina, dzwoni do mnie facet z tego banku i mówi, że niestety decyzja ratalna została odrzucona, ponieważ towaru nie ma już w ofercie. Ja mu mówię: jak to nie ma? przeciw osobiście kuźwa kliknęłam "kup teraz". A on mi na to, że miałam nie klikać, bo to oni mieli załatwić po przyznaniu kasy. Zapadło niezręczne milczenie.

I ja mówię: i co teraz?

A on mi, że nic nie zrobię, mogę od nich wziąć normalny kredyt tylko bo tamta umowa wygasła.

Boooosssssko.

Gwiazda Daga - obyta we wszechmiar - zabłysnęła niczym czubek (dosłownie) na bożonarodzeniowej choince :icon_lol:

No ale skąd ja mogłam wiedzieć, żeby nie klikać? O.o:hahaha2:

No nic ... teraz pożyczka oprocentowana czekoladą od świeżo pracującej córy, jak wpłynie premia to jej oddam :icon_biggrin:

 

Link do komentarza
4 godziny temu, daggulka napisał:

No i kupiła.:bezradny:

Gdyż presja była.:scratching:

Matryca zryta.:takaemotka:

Szybka kobita.:hug:

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 23.11.2020 o 11:10, bajbaga napisał:

 

Od lat :

- kupuję poleasingowe,

- Dell zarówno laptopy jak i stacjonarne.

 

Są pancerne.

Wymieniałem tylko przy przejściu na 10 (musiałem bo wymagania programów to wymusiły.

 

Ps. Napisz do @aaaa on zna firmę na waszym terenie.

Dokładnie szkoda kasy na nowy , obecnie zstały modele premium tak 3-4k tanizny poszły na zdalne nauczenie. Ja za używkę HP z dyskiem ssd dałem 800 z oprogramowaniem 4h na baterii pracuje to jest dla corki 10 cali zgrabny nowy niestety 2400

Link do komentarza

Jest, dotarł.

Klawiatura niczym nówka nie  śmigana - pięknie klawisze chodzą, choć będę musiała się przyzwyczaić ... wszak to nie mój "stary" ;)

Muszę dostosować wszystko ... rozpoczęłam od zainstalowania antywirusa i przeglądarki. Trochę zejdzie.

Pytania:

  • jak poznać, czy system jest ok, czy lipny?
  • nie zrobił mi partycji - mam tylko "C" - potrzebuję jeszcze co najmniej jedną ... stanęłam na etapie, że nie da się tego zrobić bez formata ... zmieniło się coś przez ostatnie lata?

Poza tym śmiga jak szalony :) I cichutko chodzi - tak cichutko, że aż mi brakuje - mój chodził już jak traktor ;)

 

Link do komentarza
2 minuty temu, daggulka napisał:

Spoko, ogarnę podział. Dziękuję Tinek :)

Jak myślicie - przy dysku 256 SSD ile wydzielić na partycję C?

Mam 225 ssd nie dziel nie ma czego i nie ma sensu tych dysków się nie defragmentuje a dostep jest natychmiastowy nie ma ograniczen wynikajacych z mapowania. 

Link do komentarza
1 minutę temu, daggulka napisał:

Bardziej mi chodzi ryzyko utraty danych w przypadku "padnięcia" dysku. Na D wrzuciłabym wszystkie pozasystemowe rzeczy jak foty, teksty, czy inne takie.

Jak dysk padnie to podziały nic ci nie dadzą skąd taki pomysł to nie jest podział fizyczny jak spali się dysk to go nie uruchomisz żadnej partycji

Link do komentarza
Przed chwilą, bobiczek napisał:

 

Na co się zdecydowałaś w końcu?

Gadaj, bo ja chyba też będę musiał pomyśleć zaraz

 

Poleasingowy za naprawdę niewielkie pieniądze (1200 zeta), parametry super ... procek intel core i5, 8gb ramu i 256 ssd dysk, wymieniona bateria, dysk i pasta pod prockiem.

Dell Latitude E5530 :)

Masywniejszy, niż mój poprzedni HP Pavilion - ale to akurat nie przeszkadza :)

2 minuty temu, gawel napisał:

Jak dysk padnie to podziały nic ci nie dadzą skąd taki pomysł to nie jest podział fizyczny jak spali się dysk to go nie uruchomisz żadnej partycji

 

Ale jeśli będę chciała zrobić refresh systemu, to nie muszę robić pełnego formata, tylko odświeżenie z ocaleniem partycji D. Nie będę musiała przerzucać danych na dysku zewnętrznym. Po prostu zostaną nienaruszone na D.

Link do komentarza
4 minuty temu, daggulka napisał:

 

Poleasingowy za naprawdę niewielkie pieniądze (1200 zeta), parametry super ... procek intel core i5, 8gb ramu i 256 ssd dysk, wymieniona bateria, dysk i pasta pod prockiem.

Dell Latitude E5530 :)

Masywniejszy, niż mój poprzedni HP Pavilion - ale to akurat nie przeszkadza :)

 

Ale jeśli będę chciała zrobić refresh systemu, to nie muszę robić pełnego formata, tylko odświeżenie z ocaleniem partycji D. Nie będę musiała przerzucać danych na dysku zewnętrznym. Po prostu zostaną nienaruszone na D.

Ale ja też mogę to zrobić na 1 partycji , ale zastanawiam się poco?

Link do komentarza
43 minuty temu, daggulka napisał:

Jest, dotarł.

Klawiatura niczym nówka nie  śmigana - pięknie klawisze chodzą, choć będę musiała się przyzwyczaić ... wszak to nie mój "stary" ;)

Muszę dostosować wszystko ... rozpoczęłam od zainstalowania antywirusa i przeglądarki. Trochę zejdzie.

Pytania:

  • jak poznać, czy system jest ok, czy lipny?

A w biosie powinien być zaszyty klucz.

Jakaś dowód sprzedaży?

Link do komentarza

Dell E5530

PROCESOR Intel® Core i5-3210M

PAMIĘĆ  8GB DDR3L

DYSK   nowy SSD 256GB

KARTA GRAFICZNA Intel HD

Matryca:  15,6''

HDMI

Kamera

ZASILACZ  w zestawie

BATERIA - nowa

SYSTEM OPERACYJNY Windows 10 Pro 64bit PL

STAN Wizualny  dobry

STAN Techniczny - sprawny

GWARANCJA - sprzedawcy 3 miesiące

Wystawiam Fakturę VAT 23%

 

To może zrób screen-a i wydrukuj sobie.

A na baterię powinnaś dostać rok gwarancj,i bo nowa,, oddzielny dowód zakupu powinien dać. :scratching:

Dostał przy zakupie baterii.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Wolę sobie podzielić i mieć osobną partycję na pierdoły

Zamiast dzielić - włóż kartę SD w kieszonkę i tam zapisuj te pierdoły... Taka konfiguracja powinna bez trudu udźwignąć największą, tą 128GB. W mojej latitudzie e6530 gniazdo na SD jest od przodu pod klawiaturą... Nie odczujesz różnicy...

Link do komentarza
12 godzin temu, podczytywacz napisał:

Zamiast dzielić - włóż kartę SD w kieszonkę i tam zapisuj te pierdoły... Taka konfiguracja powinna bez trudu udźwignąć największą, tą 128GB. W mojej latitudzie e6530 gniazdo na SD jest od przodu pod klawiaturą... Nie odczujesz różnicy...

 

Rozważę :)

Mam sporo fot i filmików z koncertów zawsze (oprócz TERAZ :icon_biggrin:) ... więc trza mi sporo tego miejsca :)

 

18 minut temu, demo napisał:

Daga a te simsy, czy jak tam, chodzą na tym procku? xD

 

 

Nie miałam czasu wczoraj uruchomić. Ogarniałam programy ... ale dziś uruchomię wieczorkiem — problem w tym, że jak już uruchomię, to nie popracuję ... wciąga mnie na max :icon_lol:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...