Skocz do zawartości

Laptop - naprawiać, czy kupić nowy?


daggulka

Recommended Posts

Pytanko do bardziej obeznanych technicznie.

Laptop mi się krzaczy, wymaga naprawy.

Parametry:

HP Pavilion 15 Notebook

procesor Intel Core i3

Ram 8GB

Dysk HDD 1 TB

Do naprawy:

matryca do wymiany (spora rysa, która działa mi na nerwy)

pasta pod procesorem

czyszczenie lapka w środku

format

może chłodzenie (grzeje się bardziej niż zwykle i głośniej chodzi wiatrak)

 

I mam dylemat .... warto naprawiać, czy kupić nowego? :icon_rolleyes:

Link do komentarza

Najlepiej spytaj znajomego dobrego komputerowca (nie informatyka, komputerowca).

Matryca nowa to ok 200zł. ) Ostatnio wymieniałem - coś ok. 300 zł z robotą u kolegi (coś tam odkurzył jeszcze).

Skąd wiesz, że pasta pod procesorem zła?

Więcej zaplacisz za robotę niż części w punkcie, stąd lepszy znajomy prywatny komputerowiec. 

Jesli Laptop do biura i do internetu - nie ma sensu wymieniac na lepszy (chyba że nie nadąża za windows 10).

Możes zwiększyć ram do 16, ale to przy bardziej wymagających grafikach, video...chyba

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No właśnie, mój znajomek mówi że teraz to te tanie lapki ładnie tylko wyglądają, a robione na strasznie kiepskich klockach.

No i puścił mi takiego bąka czy nie lepiej kupić taki poleasingowy, ze wskazaniem na Dell  Latitude 6530.

No i tak zrobiłem, zapłaciłem 1100 złociszy. Lapek wygląda jak nówka, mam go już 1 rok, oczywiście na SSD 250GB, wystarczy. 

Tak sobie pomyślałem po mam płacić za byle szajs ładnie wyglądający, jak mogę mieć full wypas jednak w nieco starszym wyglądzie. W okresie produkcji one kosztowały ponad 6 tys.

Nawet bateria jest w idealnym stanie i trzyma kilka godzin. 

 

 

 

 

Podobno te Delle uchodzą za pancerne, trochę ciężki jest, no ale to 15,6 cal, ale są też mniejsze.

 

3 minuty temu, demo napisał:

No właśnie, mój znajomek mówi że teraz to te tanie lapki ładnie tylko wyglądają, a robione na strasznie kiepskich klockach.

No i puścił mi takiego bąka czy nie lepiej kupić taki poleasingowy, ze wskazaniem na Dell  Latitude 6530.

No i tak zrobiłem, zapłaciłem 1100 złociszy. Lapek wygląda jak nówka, mam go już 1 rok, oczywiście na SSD 250GB, wystarczy. 

Tak sobie pomyślałem po mam płacić za byle szajs ładnie wyglądający, jak mogę mieć full wypas jednak w nieco starszym wyglądzie. W okresie produkcji one kosztowały ponad 6 tys.

Nawet bateria jest w idealnym stanie i trzyma kilka godzin. 

Podobno te Delle uchodzą za pancerne, trochę ciężki jest, no ale to 15,6 cal, ale są też mniejsze.

Ja kupiłem w firmie AMSO jak by co.

 

 

4 minuty temu, demo napisał:

No właśnie, mój znajomek mówi że teraz to te tanie lapki ładnie tylko wyglądają, a robione na strasznie kiepskich klockach.

No i puścił mi takiego bąka czy nie lepiej kupić taki poleasingowy, ze wskazaniem na Dell  Latitude 6530.

No i tak zrobiłem, zapłaciłem 1100 złociszy. Lapek wygląda jak nówka, mam go już 1 rok, oczywiście na SSD 250GB, wystarczy. 

Tak sobie pomyślałem po mam płacić za byle szajs ładnie wyglądający, jak mogę mieć full wypas jednak w nieco starszym wyglądzie. W okresie produkcji one kosztowały ponad 6 tys.

Nawet bateria jest w idealnym stanie i trzyma kilka godzin. 

 

 

 

 

Podobno te Delle uchodzą za pancerne, trochę ciężki jest, no ale to 15,6 cal, ale są też mniejsze.

 

 

curwa co oni porobili z tym forum że teraz działa to jak chce, no i kufa edycji nie ma!!!.

Link do komentarza
15 minut temu, bajbaga napisał:

 

Są pancerne.

Wymieniałem tylko przy przejściu na 10 (musiałem bo wymagania programów to wymusiły.

 

Mój w tej cenie już z Windows 10.

Ja jeszcze dodam że za laptop taki jak bym chciał to za nówkę bym musiał zapłacić co najmniej 3 tys. , a tu mam za 1,1 wszystko co trzeba i nawet więcej. 

Link do komentarza

Kurcze, też mam do ponad roku DELL'a Latitude E6530 na i7 :icon_mrgreen: polizingowego, też 250 GB SSD, 8Gb RAM'u, wtedy zapłaciłem 1,7 k...

Nie ma kamerki, ale nie boleję nad tym... Ciężki jest :zalamka:

Na półce leży jeszcze HP, taki sprzed czterech lat, kupiony jako nówka w Komputertroniku... Czasem go odpalam, żeby nie zapomniał jak się pracuje, ale w porównaniu z tym DELL'em, to mam wrażenie, jakby chodził pod górkę... myślałem, żeby go oddać jakiemuś dziecku na naukę, ale wnuki mi to odradzili, bo powiedzieli, że tylko zrobię temu dziecku krzywdę - nie uciągnie lekcji...:bezradny:

Link do komentarza

Dzięki chłopaki za odzew, kupię inny laptop. Faktycznie naprawa tego szarpnie lekko 700 zeta — sama wymiana matrycy to

350-400 zeta, rozeznałam temat.

Zakupie w takim razie Dell.

Pytanie — gdzie mogę kupić laptopa poleasingowego? Tak, żeby się nie naciąć i kupić sprzęt na kilka lat.

Nie mam znajomych w tej branży :scratching:

 

 

 

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

 

 

Ps. Napisz do @aaaa on zna firmę na waszym terenie.

 

Doczytałam, dzięki :)

Link do komentarza

A moja rada jest taka żebyś nie kupowała zdalnie, bo chyba u wszystkich tych sprzedawców można to zrobić.

Ponieważ wiem że dla Ciebie wygląd ma znaczenie, to proponuję dokonać zakupu osobiście, bo na miejscu można jeszcze negocjować cenę. Z czego ja np. i owszem jak najbardziej skorzystałem, no niby nie można ale można. Tym bardziej jak ma się dar przekonywania, a kto jak kto ale Ty go masz na pewno.xD

Firma którą zapodaje Ryszard jest OK ale do Szczecina raczej nie będziesz jechać, to raz, a dwa jak wpisałem w ich wyszukiwarkę, tak dla porównania, parametry mojego Della, to wyszło że nie mają takich sztuk, a jedynie 5470 też na procku i5 , wprawdzie to są akurat nowsze generacje już bez napędu optycznego i z ekranem 14", ale za to w cenie 3 tys zyli.

Więc wygląda mi na to że mały wybór.

Wejdź na stronę Amso tam zobaczysz gdzie mają stacjonarne sklepy, bo mają chyba w 6 miejscach w Polsce i zobaczysz czy jakieś z nich Ci przypasi.

 

 

Link do komentarza
9 minut temu, demo napisał:

A moja rada jest taka żebyś nie kupowała zdalnie, bo chyba u wszystkich tych sprzedawców można to zrobić.

 

Prawda i to ta pierwsza (wg.  księdza Tischnera) :D - dlatego skierowałem do Adriana, bo On ostatnio cosik takiego kupował na ich terenie.

 

Co do ceny, ostatnio w związku z popytem (zdalna praca, zdalne nauczanie) , mocno poszły w górę

Link do komentarza
5 godzin temu, daggulka napisał:

Dzięki chłopaki za odzew, kupię inny laptop. Faktycznie naprawa tego szarpnie lekko 700 zeta — sama wymiana matrycy to

350-400 zeta, rozeznałam temat.

Zakupie w takim razie Dell.

Pytanie — gdzie mogę kupić laptopa poleasingowego? Tak, żeby się nie naciąć i kupić sprzęt na kilka lat.

Nie mam znajomych w tej branży :scratching:

Niedawno kupowałem - 2 szt. Moje kryteria, to dysk SSD w okolicy 240GB i 8GB RAM.

 

1 - jeszcze przed boomem - na zlocie go mialem, coś koło 740zł, właśnie z niego piszę

2 - niecały miesiąć temu kupowałem Ewie podobny, z mniejszym dyskiem SSD, 8GB RAM, 999zł

https://at-outlet.pl/

 

firmę mogę polecić - był pewien problem z fakturą, mogli sprawę olać, ale załatwili pozytywnie....

ja kupowałem pod konkretne kryteria, ale oczywiście można tam kupić dużo taniej sprzęt...sprawdz zresztą na stronce...

2 godziny temu, bajbaga napisał:

bo On ostatnio cosik takiego kupował na ich terenie.

I to 2 razy ;)

ten pierwszy był kupowany w morele

https://www.morele.net/kategoria/laptopy-wyprzedazowe-i-poleasingowe-497/,,,,,,,p,0,,,,/1/

to pewna i sprawdzona firma

pisało w opisie mojego sprzętu, że bateria może krótko trzymac, a trzyma dłużej niż w niejednej nówce ;)

ale jak słusznie zauważyłeś, gdybym chciał kupić ten sam sprzęt w morele co wtedy, to musiałbym zapłacić kilkaset złotych więcej....neistety

Link do komentarza

 

2 minuty temu, aaaa napisał:

Niedawno kupowałem - 2 szt. Moje kryteria, to dysk SSD w okolicy 240GB i 8GB RAM.

Dzięki Adrian ... właśnie miałam pisać do Ciebie na priv, ubiegłeś mnie :)

Właśnie takie parametry mnie interesują :)

 

2 minuty temu, aaaa napisał:

 

1 - jeszcze przed boomem - na zlocie go mialem, coś koło 740zł, właśnie z niego piszę

2 - niecały miesiąć temu kupowałem Ewie podobny, z mniejszym dyskiem SSD, 8GB RAM, 999zł

https://at-outlet.pl/

 

firmę mogę polecić - był pewien problem z fakturą, mogli sprawę olać, ale załatwili pozytywnie....

ja kupowałem pod konkretne kryteria, ale oczywiście można tam kupić dużo taniej sprzęt...sprawdz zresztą na stronce...

 

Zawsze bałam się kupować używany sprzęt, każdy kolejny lapek był nowy. Najczęściej przywoziłam sobie z Londka, bo cenowo fajniej wyglądało za lepsze parametry . Niestety lecieć nie mogłam ... świnki kwarantannę zarządzili. Przyszło zaopatrywać się tu.

Skoro polecacie takie rozwiązanie, skorzystam.

Pozaglądam zaraz na strony i popatrzę :)

 

Link do komentarza
8 godzin temu, usiek napisał:

Ale nic nie da takiego kopa jak wymiana dysku na SSD :P

tak, dlatego nigdy nie kupię już nic nowego bez SSD ;)

To u mnie podstawowe kryterium...zresztą w stacjonarce w pracy - kupiłem za swoje SSD i kazałem przeinstalować system na to, i komputer wreszcie pracuje tak jak powinien ;)

Link do komentarza

Witam, polecam HP, ale serie profesjonalna, to jest niebo a ziemia. Mam 2 elitebooki, 14 i 12 cali. Ten wiekszy chodzi teraz pod W10, przy okazji zmiany dysku na SSD 500 Gb (promocja w Komputroniku, za chyba 270 zl, o ile mnie pamiec nie myli). 3  lata temu przezyl upadek z wysokosci 1 m na podloge, serce mi zamarlo, ale nawet nie przestal dzialac. Dziennik TV lecial dalej. Teraz ma juz chyba 6 lat, i nadal smiga.

Oczywiscie, sa rowniez wieksze przekatne :). Kupowalam od osob, ktorym firma fundowala nowe maszyny, a te mogli zatrzymac sobie.

Link do komentarza

Wchodzę sobie na to Amso, wpisuję parametry i widzę że wszystkie lapki dobre i tanie w zasadzie wymiecione, w każdym razie jeśli chodzi o Delle. 

Pozostały nowsze wersje a te są zawsze droższe i niekoniecznie lepsze, ale bardziej bajeranckie.

Amso daje 1rok gwarancji, a ci ze Szczecina aż 3 lata, dlatego będzie drożej.

Uuuuuuuuu, Daga będzie miała zagwozdkę.

2 godziny temu, aaaa napisał:

Niedawno kupowałem - 2 szt. Moje kryteria, to dysk SSD w okolicy 240GB i 8GB RAM.

To ważne parametry, ale ważne też na jakim procesorze pracuje dany model.

 

 

Link do komentarza

No pacze ... pacze .... oglądam, szukam jeszcze innych stron i zaglądam na allegro.

Oprócz tych Dell warto jeszcze na jakąś markę zwrócić uwagę?

Toshiba?

Lenovo mam w pracy ... ledwo ciągnie, ale jak go mam po kimś już ... cholera wie, co to jest i jakie ma  parametry.

Nie wiem .... warto jeszcze coś pooglądać?

HP faktycznie nie biere. Przypomniałam sobie, ze już po 1,5 roku na matrycy wyszły delikatne 3 duszki :icon_rolleyes:. Chyba się marka spierdzieliła :bezradny:

 

Link do komentarza
6 minut temu, daggulka napisał:

No pacze ... pacze .... oglądam, szukam jeszcze innych stron i zaglądam na allegro.

Oprócz tych Dell warto jeszcze na jakąś markę zwrócić uwagę?

Toshiba?

Lenovo mam w pracy ... ledwo ciągnie, ale jak go mam po kimś już ... cholera wie, co to jest i jakie ma  parametry.

Nie wiem .... warto jeszcze coś pooglądać?

HP faktycznie nie biere. Przypomniałam sobie, ze już po 1,5 roku na matrycy wyszły delikatne 3 duszki :icon_rolleyes:. Chyba się marka spierdzieliła :bezradny:

 

Ja jadę na Lenovo  i  to jest najmniej awaryjny sprzęt , jak dla mnie.:icon_razz:

Link do komentarza
16 minut temu, animus napisał:

Za mała matryca. 

 

normalna - 15,6 cala ;)

Taką chcę :)

16 minut temu, animus napisał:

Powłoka matrycy:

błyszczącaO.o

Oooo i cholllera .... srrrrruuu ... tak odleciały moje marzenia .... nie zauważyłam O.o

Szukam dalej ... na różnych stronach.

Mam jeszcze czas - jeszcze działa ten rzęch. Może coś ciekawego się pokaże na dniach na stronach od chłopaków, bo na razie jak zauważył Demo, większość okazyjnych wyprzedana :)

Link do komentarza
12 minut temu, animus napisał:

A ile kasy masz na to?:scratching:

Ustrojstwo.

 

A nie wiem ... tak max 2 koła chyba. Jak będzie tańszy, to jeno się cieszyć :)Z premii półrocznej (której jeszcze nie mam, ale już ją podzieliłam :hahaha2: ) muszę jeszcze trochę odłożyć na "czarną godzinę" :)

 

Tak naprawdę powiem Ci, do czego ja potrzebuję ten sprzęt. Potrzebuję, żeby:

- można było przeglądać Forum i FB

- żeby można było obejrzeć serial na Netflixie :icon_mrgreen:

- żeby można było na nim pracować (pisać teksty) i mieć otwartych powiedzmy 10 zakładek jednocześnie i żeby śmigały w miarę szybko (research tematów)

Tyle :icon_biggrin:

W gry nie gram, bo nie mam czasu (i chęci).

No, jakby można było uruchomić od święta Sims i zbudować w nich dom, a następnie wpuścić faceta do basenu i zabrać mu drabinkę, to już byłby wypas :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 godzin temu, demo napisał:

To ważne parametry, ale ważne też na jakim procesorze pracuje dany model.

 

Jasne, ale akurat te co brałem miały wszystko w normie ;)

Zależy do czego chcesz to wykorzystywać...jak do pracy biurowej i internetu, to nie będzie problemu na pewno...

Aha, filmy też na nim oglądam :D

Link do komentarza

Sytuacja wygląd tak, ....ujowo, do 2tyś teraz pustynia, cała  Polsza siedzi na dupie i dłubie w necie, czyli nie sezon na zakupy lapków, jest wymiecione, latem  lepiej  to wyglądało.

Teraz to  jedynie nowego brać, używki czy nawet odnowione prawie w cenie nowych, tu masz stronę może sama coś  weźmiesz ja nie mam sumienia.

Nawet do 2,5 tysia pozamiatane jest.

 

https://polecanelaptopy.blogspot.com/      

Link do komentarza

W większości przypadków, te tańsze pokazywane są tylko na podpuchę (także w sieci i sklepach).

 

Najlepiej przeczekać bo idą transporty  (z Chin i Chinopodobnych).

 

Daga na czas dostawy/przeczekania, przeprowadź z laptopem poważną rozmowę i zmobilizuj laptopa do współpracy.

Zagroź mu, że jeśli nie będzie współpracował, oddasz go do przedszkola, dla starszaków na zajęcia praktyczne pr. zobacz kotku co mam w środku.

Link do komentarza

Nie piszę, ale czytam, ale napiszę.

 

No więc mam 7-letniego samsunga np270 i jest nie do zdarcia. Gorąco go polecam! Wiatraczka nie słychać, wciąż śmiga, choć to 7 lat! Ale... Ale, Daga, jeśli myślisz o zakupie, to kup używanego maca. W cenie do 1800 kupisz dobry używany sprzęt, tylko pamiętam by był z systemem, który można aktualizować (jest granica), no i będzie niezawodny.  Dodam, że mam starodawnego maca stacjonarnego i to on jest moją zawsze ostatnią deską ratunku. Jak się nie zdecydujesz na taki krok (poczytaj w sieci, koniecznie), t o ja ci za jakiś czas napiszę, bo tak właśnie mam zamiar zrobić.

Czemu potrzebuję deski ratunku? No bo mam na laptopie szemrany system i nie wszystko chodzi. A na macu działa wsio, no i tam mam drukarkę. :)

 

Link do komentarza
10 minut temu, animus napisał:

Nie nadaje się jeszcze z tym procesorem, za taką kasiorę, to odgrzewany kotlet.

 

Właśnie procesor jest spoko ..... gamingowy bardziej ;)

Tylko wiesz ... ja w te simsy to może ze trzy razy do roku, jak mnie weźmie :icon_biggrin:

 

 

9 minut temu, demo napisał:

Daga fajny jest, a procesor faktycznie dobry, no i jest FHD.

 

 

 

No fajny .... ale cały czas się zastanawiam :icon_rolleyes:

Obejrzałam srylion filmików, naczytałam recenzji ... mogłabym pisać magisterkę teraz ... o laptopach, też  poleasingowych :icon_biggrin:. I bardzo, bardzo polecają .... minimum tysiak mi zostanie w kieszeni, a najpewniej nawet więcej. Pralkę będę mogła kupić jeszcze, bo ta już ledwie zipie ;)  :)

Chyba poczekam jeszcze.

Raz - w styczniu wchodzą nowe technologie, więc te (teraz nowe extra) będą jeszcze tańsze ;)

Dwa - jak się rynek ogarnie z pustkami po ostatnim szale zakupowym do pracy i nauki zdalnej, to będzie większy wybór, i niższe ceny :)

 

20 godzin temu, PeZet napisał:

Nie piszę, ale czytam, ale napiszę.

 

No więc mam 7-letniego samsunga np270 i jest nie do zdarcia. Gorąco go polecam! Wiatraczka nie słychać, wciąż śmiga, choć to 7 lat! Ale... Ale, Daga, jeśli myślisz o zakupie, to kup używanego maca. W cenie do 1800 kupisz dobry używany sprzęt, tylko pamiętam by był z systemem, który można aktualizować (jest granica), no i będzie niezawodny.  Dodam, że mam starodawnego maca stacjonarnego i to on jest moją zawsze ostatnią deską ratunku. Jak się nie zdecydujesz na taki krok (poczytaj w sieci, koniecznie), t o ja ci za jakiś czas napiszę, bo tak właśnie mam zamiar zrobić.

Czemu potrzebuję deski ratunku? No bo mam na laptopie szemrany system i nie wszystko chodzi. A na macu działa wsio, no i tam mam drukarkę. :)

 

 

Samsungi kocham miłością wielką — ale telefony, każdy miałam aż do tej pory, kiedy to namówili mnie na jakiegoś hujajwieja :icon_biggrin:, a którego w ogóle nie jestem zadowolona. Laptopki Samsunga są poza moim zasięgiem cenowym niestety.

Używane Mac'i też są wmiecione natenczas. Zasadniczo wszystko, co tanie i używane zostało wymiecione :bezradny:. Trzeba odczekać.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...