Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Remont łazienki / wklejanie lustra

Recommended Posts

Cześć.

Remontu łazienki ciąg dalszy. Teraz na tapecie będzie wklejanie lustra.

Co prawda płytki położone są ładnie, równo w pionie i poziomie, ale mam dość mocno nierówną ścianę, taką lekko pofalowaną.

Płytka plus klej to ok 13-15 mm.

Czy możecie podpowiedzieć coś w kwestii wklejania lustra tak, żeby nie trzeba było równać ściany gładzią/tynkiem itp, ale żeby wyszło równo?

Wiem, że stosuje się wklejanie pasków lustra lub szyby i dopiero na to właściwe lustro, ale jak to zrobić, żeby wyszło równo? ;)

Zagruntować przed klejeniem, klej specjalny, który nie zniszczy zabezpieczenia i samego lustra...

Jakiej wielkości jest to lustro?

Dnia 22.11.2020 o 20:57, DonAndress napisał:

mam dość mocno nierówną ścianę, taką lekko pofalowaną.

Może się nie udać... przy dużym lustrze te "pofałdowania" mogą być widoczne...

Zagruntować przed klejeniem, klej specjalny, który nie zniszczy zabezpieczenia i samego lustra...

Jakiej wielkości jest to lustro?
Może się nie udać... przy dużym lustrze te "pofałdowania" mogą być widoczne...
To może najpierw taka tafla z tworzywa i dopiero na to lustro?
Nie bardzo wiem jak to nazwać, ma ok 3 mm grubości, białe, lekko elastyczne, dobrze się kroi nożem.

Lustro ma mieć 90x90 cm.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość pablo
      Nie bunkier tylko drogę. Każdy kto raz choćby zetknął się z przyzwoitą technologią podjazdów czy dróg betonowych wie, że beton towarowy min. C30 i tyle...
    • Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.
    • Zaskoczyłeś mnie trochę. Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę: 1. Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat(drewniane, alu, blaszane?) (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm (chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik. 2. Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie. Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się. Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny. Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m 3. Ciężar desek (grubość rodzaj drewna) Do tego też dobieramy łaty i ich rozstaw i silę kątowników. 4. Rozstaw łat - też popatrz w systemach - chyba w granicach co 50 - 60 cm.     Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz  Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....   Ale weź pod uwagę ważną rzecz -im więcej kątowników, im grubszych i szerszych - tym więcej mostkow zimna.   Dlatego też wolę styro + tynk lub okładzina .
    • tak - ciekawe, że kilka lat temu, jak eliminowali kominki - takie dane były dostępne - teraz szukałem - i bardzo skąpo na ten temat, Widać w google tez cenzura. Coś tam nt, siarki, ale zamglone - a pamietam, że i inne związki się ulatniają    Taki artykuł znalazzłem: https://www.pb.pl/gaz-ziemny-bardziej-szkodliwy-dla-klimatu-niz-sadzono-970297
    • Panowie jeszcze jedno pytanie już mi dużo pomogliście to może i to ogarniemy.    Jaki kątownik do montażu elewacji drewnianej dokładniej mocowania łat.   pierwszy ma wymiary 172x105x90 grubość 3mm   drugi natomiast    210x43x40 ten grubszy bo 4mm       
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...