Skocz do zawartości

Odpadająca gładź na ścianie


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałbym zapytać o opinię kogoś bardziej doświadczonego w kwestiach budowlanych, jestem kompletnym laikiem w tej materii.

Mieszkam w 2-piętrowym bloku z 2012 roku w mieszkaniu na parterze. Zauważyłem kilka dni temu w pokoju pojedyncze miejsce na ścianie, w którym odpada gładź/tynk. Jest to ściana zewnętrzna mieszkania.

Pierwsza moja myśl to jakaś wilgoć, natomiast nie ma wokół tego miejsca żadnej "mokrej", ani ciemniejszej plamy, zajrzałem również poniżej pod listwy przypodłogowe (sprawdzić, czy np. nie ma tam grzyba) i wszystko wygląda ok, stąd moje wahanie czy to na pewno wilgoć.

 

Czy to może być cokolwiek innego niż zawilgocenie?

Załączam oczywiście zdjęcie.

 

IMG_1033.thumb.jpg.7a13088dbcfbd5d384ec69fe7903e01b.jpg

 

Edytowano przez Wojciech_01 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jest to mieszkanie na parterze.

Mam wrażenie, że ściana na zewnątrz (od strony podwórka) jest "zabrudzona"/ciemniejsza przy ziemi, co mogłoby chyba oznaczać, że zawilgotniała. Czy w takim razie to wina izolacji tejże ściany i powinienem zgłosić problem do zarządcy nieruchomości?

 

Jakiekolwiek osuszanie tego chyba nie ma sensu dopóki nie zostanie przez zarządce naprawiona przyczyna.

Edytowano przez Wojciech_01 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Wojciech_01 napisał:

Czy w takim razie to wina izolacji tejże ściany i powinienem zgłosić problem do zarządcy nieruchomości?

Może to byc wina izolacji, albo np jakiejś ingrencji wody na ścianę nad warstwż izolacji.

A możesz dać fotkę tej ściany z zewnątrz w tym miejscu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...