Skocz do zawartości

Uzdatnianie wody ze studni - koniecznie ze zmiękczaczem!


Recommended Posts

Fachowcy dobrali niezbędne filtry i osprzęt, z góry przyjmując, że w przyszłości dodadzą zmiękczacz. O jego dołożenie poprosiłem w maju 2020 r. Dopiero teraz system jest kompletny! - mówi Juliusz, Czytelnik Budujemy Dom, który wodę ze studni głębinowej uzdatnia od 2018 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/93314-uzdatnianie-wody-ze-studni-koniecznie-ze-zmiekczaczem

Link do komentarza
"Nie ma lampy UV, bo badanie wody w studni sąsiada nie wykryło bakterii (przyjąłem, że u nas jest podobnie)." - coś pięknego. Raz, że bakterie często pojawiają się sezonowo, a dwa, że podejście "u mnie nie ma, bo u sąsiada nie ma" to czysty tupolewizm.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zanim zdecydujemy się na uzdatnianie wody czyli prawdopodobnie domową SUW, musimy najpierw oddać wodę do analizy. Uzdatnianie na wszelki wypadek mija się z celem. Można ewentualnie zestaw pod zlewem zamontować, filtr węglowy na wylewce lub pic wodę ze dzbanka z filtrem. SUV to już poważne koszty i uzupełnianie wkładu jonowymiennego (zmiękczanie) dlatego warto przemyśleć taki krok. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba z uwagi na skład wody po analizie, trzeba zrobić to, co potrzeba konkretnie, a nie na wszelki wypadek.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...