Skocz do zawartości

Podczas wiatru wdmuchuje spaliny do kotłowni


cheetah

Recommended Posts

Witam

Mam problem jak w temacie. Podczas wietrznej pogody czuje wyraźną woń spalin z pieca gazowego w kotłowni.
kotłownia w piwnicy. Nawiew świeżego powietrza z zewnątrz rurą 160. Przy suficie kratka do komina wentylacyjnego.
Dom piętrowy.
Co może byc przyczyną? Nieprawidłowe zakończenie komina? Komin (murowany) ma otwór z góry oraz z boków otwór przelotowy jakieś 7 cm poniżej górnej krawędzi komina (tak jakby wyciągnąc po jednej cegle po przeciwnych stronach komina icon_smile.gif ).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Spaliny z kotła gazowego są raczej bezwonne, bo produktem spalania jest dwutlenek węgla i para wodna. Jedynie przy dużym stężeniu można wyczuć zapach innych substancji śladowych. Ponadto nowoczesny kocioł nie będzie funkcjonował przy niedostatecznym ciągu kominowym. Może więc zamiast "dymu" wyczuwa się ulatniający się gaz?
Link do komentarza
Cytat

Spaliny z kotła gazowego są raczej bezwonne, bo produktem spalania jest dwutlenek węgla i para wodna. Jedynie przy dużym stężeniu można wyczuć zapach innych substancji śladowych. Ponadto nowoczesny kocioł nie będzie funkcjonował przy niedostatecznym ciągu kominowym. Może więc zamiast "dymu" wyczuwa się ulatniający się gaz?



Jest to piec starego typu. Tzw "ELKA" ze "świeczkami" . Być może nie dopala całego gazu podczas pracy. pozatym jak wejde na dach i podczas pracy pieca zbliże sie do komina i zaciągne spalinami icon_smile.gif to jednak coś czuć nie jest to zupełnie bezwonne. ten sam zapach czuję w piwnicy podczas wiatru. Gdy ustawiłem go na "zero" (paliły tylko świeczki) to nie było czuć "dymu" wiec raczej gaz sie nie ulatnia . I znamienne jest to że czuc tą woń tylko podczas wiatru gdy piec pracuje.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Sie mi przypomniało!Bardzo podobny do gazu zapach ma czasem smrodek z kanalizacji.Może gdzieś coś się wydobywa?Jakiś wyschnięty,nie zalany wodą syfon?



Akurat w tym pomieszczeniu nie mam żadnych odpływów do kanalizy.


A zapachem z kanalizy rzeczywiscie tak jest. Kiedys wzywałem pogotowie gazowe bo przed domem w upalny dzień śmierdziło mi "gazem". Panowi pzyjechali. jakies rurki w ziemi powbijali i powiedzieli za gaz sie nie ulatnia. Następnego dnia doszedłem do tego ze taki zapach wydobywa sie ze studzienki kanalizacyjnej przed domem. icon_biggrin.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...