Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zabudowa dziur po awarii instalacji hydraulicznych

Recommended Posts

Cześć,

1. Miałem awarię instalacji hydraulicznych i po zlokalizowaniu wycieku i naprawie rurki, mój "fachowiec" zostawił mnie z czymś takim (dziury w załączniku). Jak to zabudować?

2. Ten sam "majster" miał mi też zabudować/załatać pozostałości po montażu instalacji do klimatyzacji. Jak z tym sobie poradzić?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!

Pozdrawiam,
Marcin L. 

IMG_20201118_152057.jpg

IMG_20201118_152020.jpg

IMG_20201118_151956.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość hania
      Zadbaj o komfort Twojego wnętrza z https://projektowanie-wnetrz-online.pl/ i stwórz piękne mieszkanie
    • Wieszaki i półki stanowią niezbędny element wyposażenia wielu pomieszczeń w naszych wnętrzach. Umożliwiają one uporządkowanie posiadanych przez nas przedmiotów, ekspozycję tych najcenniejszych lub przechowanie chwilowo nieużywanych. Wieszaki pozwalają nam uszeregować posiadaną odzież i zapewnić jej odpowiednie warunki przechowywania. Są też bezcenną pomocą w trakcie odwiedzin gości, którzy potrzebują zdjąć odzież wierzchnią na czas wizyty. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/94743-seria-elegant-nowy-komfort-dla-twojego-wnetrza
    • Od fundamentu ściana pęka wtedy, gdy pęka fundament. No i zwykle jest to ściana , a nie słupek, bo musi to byc płaszczyzna nie podparta równo na krawędzi, wtedy jak by się 'rozdziera" u dołu lub od góry - w zależności, czy fundament na prawo i lewo w stosunku do  pęknięcia opada, czy się wznosi.   A tutaj jednak głównie widać peknięcia na słupku.   To wydaje mi się b. prawdopodobne. Bo to zbrojenie powinno być chyba b. solidne jeśli jest???). No - zagadnienie dla technologa i konstruktora - dobrać odpowiednie zbrojenie, grubość i beton do formy. o jednak w formie jest jakiś błąd. I jednak upierałbym się przy odpowiednim wypełnieniu.
    • W zgodzie z obowiązującymi przepisami:   1. W ścianie "kuchnia"/łazienka, pod sufitem, zrobić "przebicie" nie mniejsze niż 220 cm2. 2. Z obu stron ściany założyć kratki wentylacyjne (nie mniej niż 220 cm2 ), najlepiej z klapą zwrotną. 3. W drzwiach od łazienki zaślepić kratkę. 4.  Nad kuchenką zainstalować pochłaniacz. 5. Finito.
    • Bardzo ciekawa sprawa. Moim zdaniem te betonowe formy muszą pękać i zawsze będą pękać. Jak która nie pęknie, to tylko dlatego że się miało fart. A dlaczego muszą pękać? No więc moim skromnym zdaniem rządzą tu prawa fizyki, a nie błąd wykonawcy. To jest wada produkcyjna, bo te formy są cienkie i nie zazbrojone. A beton, gdy wiąże, wytwarza ciepło. Jeśli zalewa się formę betonem rzadkim, to woda w mieszance zwiększa objętość pod wpływem ciepła. I rozsadza formę. Choć z drugiej strony taka koncepcja może być błędna, bo przyszło mi jeszcze do głowy, że może ława fundamentowa ma kiepskie zbrojenie i może fundament osiada, bo niby czemu zawsze pęka po linii wyglądającej tak, jakby to był wynik osiadania fundamentów? Wiecie, moje nadproża w domu to były kształtkami U z gazobetonu, zalanymi betonem, i jakoś nie pękały.   No powiem wam, że zaskoczony jestem.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...