Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Od 3 tygodni stoi ogrodzenie z bloczków Joniec Horizon. Pora jest już wilgotna i zastanawiam się czy rozsądna jest impregnacja ogrodzenia jeszcze przed zimą. Było trochę deszczu, ogrodzenie zostało umyte dodatkowo Karcherem i zapewne ma w sobie sporo wilgoci. Czy można je teraz w tym stanie impregnować, czy nie wyjdą po zimie wykwity pod wykonaną impregnację? 

JONIEC oferuje 2 impregnaty PROTECT  https://www.joniec.pl/oferta/farby-i-impregnaty,27.html oraz impregnat uniwersalny https://www.joniec.pl/oferta/farby-i-impregnaty,725.html

Skoro są to impregnaty hydrofobowe, powinny być nakładane na suche powierzchnie i mają być wchłonięte. Skoro ogrodzenie jest nasączone wodą, raczej nie ma już miejsca na impregnat.

To tak na chłopski rozum. Producent na stronie zwraca uwagę na warunki pogodowe podczas aplikacji impregnatu: temperaturę otoczenia, wilgotność, opady etc.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• uhu, grubo  to i coś o zagęszczeniu strzemion przydałaby się adnotacja niemniej propozycja ok, tylko z tym zaginaniem to nie ma co tak szarżować, kotwienie jest w wieńcu, a ta propozycja to bardziej dla elementu "skończonego", gdzie brakuje tego zapasu w kotwieniu w strefie ściskanej, czyli górze belki, bo właśnie się kończy - tu - po prostu przedłużyć za skraj podpory no i to odnosi się do sytuacji z drugiego zdjęcia   a dla pierwszego to sytuacja zbliżona do gdzie to szare to słup, gdzie nie widać zbrojenia, ani słupa, ani strzemion belki
    • ciekawe, masz prawnika, a szukasz porady na forum nie chce mi się tego wszystkiego czytać, ale prawnik powinien wiedzieć, że stara zasada mówi, że czyj grunt tego naniesienia, chyba, że ten ma prawo do dysponowania cudzą nieruchomością na cele budowlane;  jeżeli w akcie nie ma regulacji odnośnie czyj to płot, a stoi on na podzielonej działce, której część z płotem została sprzedana to pisz na Berdyczów, ergo plot jest właściciela gruntu za poradę, skromne 80% apanaży papugi proszę wpłacić na jakieś biedne zwierzątka, ja nie potrzebuję kasy mogę podpowiedzieć, gdzie konkretnie...
    • Witam planuję dostawić balkon 220x150 do domu.wyskokosc nad ziemią 90 cm.Planuje oprzeć go na 4 wylanych stopach i od nich belki okrągłe 20 cm do góry na których wesprze się płyta. Moje pytanie jak zabronić taką płytę ,czy są kratownica wystarczy i jaka grubość płyty trzeba by było wylać.?
    • ale tylko ci nowi, z namaszczenia 0, prawda? niemniej powinieneś zeniu mieć podobne opory co Kolega... a w temacie, to p.#27 wyjaśnia, ale pierw raczej upewniłbym się czy ta ściana to z pewnością jest w granicy, ale po Twojej stronie, bo jka przy potencjalnym wznowieniu granic coś by się zmieniło na niekorzyść to może być niezły klops
    • dostałeś WARUNKI ZABUDOWY, które zero/jedynkowo uniemożliwiają zabudowę działki co jest w zasadzi sprzeczne z Twoim prawem i teraz możesz: 1. zanegować wydane warunki, powołując się na prawo do zabudowy 2. wziąć łebskiego architekta, który zrobi własną analizę urbanistyczną i określi realne możliwości zabudowy, jeżeli są szanse złożyć nowy wniosek 3. dogadać się z właścicielem sąsiedniej działki  i odkupić/wydzierżawić odpowiedni kawałek/uzyskać prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane na część tej działki 4 ostateczność to wystąpić o odstępstwo, a dlaczego? wniosek o odstępstwo, z tego co pamiętam składa się z wnioskiem o PnB, czyli z gotowym projektem -koszy. Nie wiem czy na etapie WZ jest to możliwe. Może można złożyć wniosek o zatwierdzenie PZT, na którym zostaną wskazane istotne parametry, ale bez konieczności dołączenia projektu, musisz się dowiedzieć, tu nie przesądzam. Nie wiem czy wniosek o odstępstwo jest przerabiany w urzędzie i idzie do Ministerstwa, czy od razu do Ministerstwa (coś tu chyba się ostatnio zmieniło) i oto wydaje decyzję w tej sprawie. Minimum 3-4 miesiące przy dobrej woli urzędu/Min, ale czasami się udaje   Każdy przypadek jest indywidualny, nie znamy warunków studium, typu i lokalizacji działek, sąsiedztwa, więc przy takiej przekazanej ilości danych nic konkretnego nie da się zaordynować
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...