Skocz do zawartości

przesuwana ściana - połączenie kuchni z salonem


Recommended Posts

tak sobie wymyśliłem:
kuchnia oddzielona z salonem ścianą w której jest otwór (przejście) szer 1,55-1,6 m wys. 2,1-2,4m. przy ścianie zewnętrznej jest ścian stała szer. 1,6 m. i ten otwór chciałbym zakryć drzwiami-ścianą którą możnaby przesuwać na ścianę stałą (tą przy zewnętrznej)

DSC01446.jpg



I teraz moje pytanie: z czego zrobić te drzwi-ścianę aby była na tyle lekka by można ją łatwo przesuwać, na tyle sztywna by się nie gibała, mocna aby się nie rozwaliła oraz aby wiernie imitowała ścianę (faktura + kolor) od wewnątrz i od zewnątrz.

Myślałem o regipsach ale boje się ich wytrzymałości, może 2 regipsy naklejone na OSB tylko czy to nie będzie zbyt ciężkie?

Prosze o pomysły, rady i inne takie
Link do komentarza
wielkość przesuwnej ściany to 1,6mx2,3m =3,68 m2
układ warstw g-k/OSB/g-k

płyta g-k waży
6,5mm gr. - 4-6 kg/m2
9,5mm gr. - 8-10 kg/m2
ciężar samych regipsów to około:
2x 6,5 mm - 37 kg
2x 9,5 mm - 67 kg

ciężar OSB - 680 kg/m3
czyli ciężar płyty to:
gr. 10 mm - 25 kg
gr. 15 mm - 37 kg

czyli ciężar przesuwnej ściany-drzwi to 62-104 kg + okucia, szpachla, farba, wzmocnienia itp. powiedzmy 80-120 kg

da to się przesuwać? będzie to odpowiednio sztywne? robił to ktoś?
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Hej. moze dwie plyty regipsu przykrecone do konstrukcji z profili aluminiowych i w srodek welna, troche lzejsze. Na podlodze szyna i u gory prowadnica, nie bedzie sie gibac, pojdzie gladko, jak beda dobre kolka to waga nie bedzie grala az takiej duzej roli przy przesuwaniu. Polecam http://www.sevroll.pl/index.php?pageid=80&lang=pl wiem ze swietnie sie sprawdzaja przy zabudowach z plyt drewnianych. powodzenia i pozdr
Link do komentarza
Cytat

Hej. moze dwie plyty regipsu przykrecone do konstrukcji z profili aluminiowych i w srodek welna, troche lzejsze. Na podlodze szyna i u gory prowadnica, nie bedzie sie gibac, pojdzie gladko, jak beda dobre kolka to waga nie bedzie grala az takiej duzej roli przy przesuwaniu. Polecam http://www.sevroll.pl/index.php?pageid=80&lang=pl wiem ze swietnie sie sprawdzaja przy zabudowach z plyt drewnianych. powodzenia i pozdr



Chyba jak do tej pory najsensowniejsza propoazycja...
Link do komentarza
Cytat

tak sobie wymyśliłem:
kuchnia oddzielona z salonem ścianą w której jest otwór (przejście) szer 1,55-1,6 m wys. 2,1-2,4m. przy ścianie zewnętrznej jest ścian stała szer. 1,6 m. i ten otwór chciałbym zakryć drzwiami-ścianą którą możnaby przesuwać na ścianę stałą (tą przy zewnętrznej)
[attachment=858:schemat.JPG]

I teraz moje pytanie: z czego zrobić te drzwi-ścianę aby była na tyle lekka by można ją łatwo przesuwać, na tyle sztywna by się nie gibała, mocna aby się nie rozwaliła oraz aby wiernie imitowała ścianę (faktura + kolor) od wewnątrz i od zewnątrz.

Myślałem o regipsach ale boje się ich wytrzymałości, może 2 regipsy naklejone na OSB tylko czy to nie będzie zbyt ciężkie?

Prosze o pomysły, rady i inne takie



Może warto się zastanowić nad rozwiązaniem typu:
1. płyta OSB na jakiejś prowadnicy
2. styropian na płytę np. dwójka
3. na to wszystko siatka i klej
4. jak masz tynki gipsowe w domu, to można np. mp - ekiem, gładziami itp.

Nie wiem jak tylko styropian na płycie się będzie trzymał, bo nigdy tego nie robiłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...