Skocz do zawartości

Jaki podatek od sprzedaży mieszkania?


Recommended Posts

Cytat

witam.
sprzedaję w tym roku mieszkanie. słyszałam jednak, że będę musiała zapłacić podatek wyższy niż w 2007 roku. czy to prawda?
Czy coś się zmieniło?


słyszałam, że od stycznia 2008 roku obowiązuje podatek 19% ( w tamtym roku było 10% od przychodu).
Jeśli sprzedajesz mieszkanie przed upływem 5 lat po jego nabyciu - to płacisz ten podatek --- no chyba że jesteś zameldowana w tym mieszkaniu przez 12 miesięcy to wtedy nie zapłacisz.

Znalazłam też coś takiego w internecie:

Nowe zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości i praw, nabytych od 1 stycznia 2007
Link do komentarza
Cytat

słyszałam, że od stycznia 2008 roku obowiązuje podatek 19% ( w tamtym roku było 10% od przychodu).
Jeśli sprzedajesz mieszkanie przed upływem 5 lat po jego nabyciu - to płacisz ten podatek --- no chyba że jesteś zameldowana w tym mieszkaniu przez 12 miesięcy to wtedy nie zapłacisz.

Znalazłam też coś takiego w internecie:

Nowe zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości i praw, nabytych od 1 stycznia 2007



Tak miało być od 1 stycznia, ale czy to przeszło? czy zawisło gdzieś w czasoprzestrzeni?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...