Skocz do zawartości

Zuzycie gazu.


sosek

Recommended Posts

Przy tak dużej podłogówce najsensowniejszym rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny.
Polecam Broetje,Vaillant,Immergas,Junkers,Wolf,Ferolli,Buderus i inne markowe.Nie wiem,czy ktoś mógłby powiedzieć,że jakiś konkretny kocioł jest najlepszy.
Celowo pominąłem Viessmanna,bo bojkotuję tą firmę od lat.Za zadufanie,zadzieranie nosa i nie uzasadnione niczym ceny
Podaj metraż całego domu.Czy kocioł ma być 1,czy 2-funkcyjny?
Link do komentarza
Cytat

Przy tak dużej podłogówce najsensowniejszym rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny.
Polecam Broetje,Vaillant,Immergas,Junkers,Wolf,Ferolli,Buderus i inne markowe.Nie wiem,czy ktoś mógłby powiedzieć,że jakiś konkretny kocioł jest najlepszy.
Celowo pominąłem Viessmanna,bo bojkotuję tą firmę od lat.Za zadufanie,zadzieranie nosa i nie uzasadnione niczym ceny
Podaj metraż całego domu.Czy kocioł ma być 1,czy 2-funkcyjny?



Mam pyt. do kolegi : czy piece z otwartą komorą spalania nie potrafią optymalnie dobrać stosunku gazu do powietrza i czy to może wpływać na zużycie gazu i dzięki temu wypuszczać mniej energii w komin ? Wyczytałem to na forum Muratora.
Link do komentarza
Cytat

Od kilku lat kotły z otwartą komorą spalania mają modulację palnika,ale w kondensacie nie to jest przyczyną oszczędności.Tam jest całkiem inny palnik i odzysk ciepła ze spalin.



Ja mam piec tradycyjny ( z palnikiem modulowanym ), ktoś pisał że kocioł z otwartą komorą spalania może więcej palić niż z zamkniętą.
Link do komentarza
Witam.Odziedziczyłem własnie domek 80m2 piec gazowy bardzo stary 15lat sciany nieocieplone ustawiony na 45 stopni spala 10metrów gazu na dobe do tego gotowanie goraca woda z junkersa.Mimo to w mieszkaniu temperatura wacha sie między 16 a 18 stopni.Teraz wlasnie zmieniam piec i całą instalacje piec to Vaillant turbotec z zamknieta komora,grzejniki aluminiowe itd
planuje równiez ocieplic domek ciekawe czy bedą jakies oszczędności
Link do komentarza
Cytat

Normalnie taki kocioł z zamkn. kom.ma sprawność większą o 1-2% od kotła otwartego.A dodatkowo,jeśli kocioł otwarty nie ma zapewnionego dobrego nawiewu powietrza z zewnątrz może w szczególnych okolicznościach przepalać więcej gazu.



wynikiem złego napływu powietrza do kotłowni z zewnątrz ( zatkanie lub go nie ma w cale ) jest powstanie tlenku węgla czadu CO !!!!!!!

a jeśli chodzi o kocioł to Viessmanna vitodens 300 z palnikiem Matrx jest góra nad wszystkimi kotłami a szczególnie te stare modele
Link do komentarza
Cytat

Witam.Odziedziczyłem własnie domek 80m2 piec gazowy bardzo stary 15lat sciany nieocieplone ustawiony na 45 stopni spala 10metrów gazu na dobe do tego gotowanie goraca woda z junkersa.Mimo to w mieszkaniu temperatura wacha sie między 16 a 18 stopni.Teraz wlasnie zmieniam piec i całą instalacje piec to Vaillant turbotec z zamknieta komora,grzejniki aluminiowe itd
planuje równiez ocieplic domek ciekawe czy bedą jakies oszczędności


Oszczędności napewno będę - i będą dość duże. Tylko musisz dopasować piec odpowiedni do wielkości domu - nie za duży, bo będzie dużo gazu spalał. Wybierz piec kondensacyjny - jest oszczędny.
Link do komentarza
Własnie juz kupiłem Valianta turbotec a sprzedawca mi powiedział ze te piece maja regulowana moc od 9.8 KW do 24
w instrukcji niby pisze ze moc nominalna to 24KW teraz to juz sam niewiem jak jest z tymi piecami poprostu się nie znam proszę ludzi którzy się znaja czy w tym piecu bedzie mozna zmniejszyc moc domek ma 80m2 ściany nieocieplone sufit polepa
http://www.vaillant.pl./Klienci_indywidual...C_VUW_plus.html
Link do komentarza
Cytat

Własnie juz kupiłem Valianta turbotec a sprzedawca mi powiedział ze te piece maja regulowana moc od 9.8 KW do 24
w instrukcji niby pisze ze moc nominalna to 24KW teraz to juz sam niewiem jak jest z tymi piecami poprostu się nie znam proszę ludzi którzy się znaja czy w tym piecu bedzie mozna zmniejszyc moc domek ma 80m2 ściany nieocieplone sufit polepa
http://www.vaillant.pl./Klienci_indywidual...C_VUW_plus.html


dobry kocioł
do C O będzie chodził na mniejszej mocy ale do przepływowej wody wejdzie na większą moc
Link do komentarza
Skąd to zdziwienie,że przy obniżonej o 1st. temperaturze kocioł zużywa mniej gazu?Przecież to normalne.
1st. większa temp,to 6% gazu więcej.
No i jest też tak,jak pisze paulooo.Dodatkowo człowiek też oddaje sporo ciepła.Jak masz sterownik pokojowy,to stań sobie przy nim na parę minut,a zobaczysz o ile wzrośnie na nim temperatura.
Link do komentarza
Ja jestem w sumie pozytywnie zaskoczony praca mojego kotla. Jest to moj pierwszy sezon grzewczy ( z praktyki innych podobno najgorszy ). Moj dom ocieplilem styro. 12 cm i welna mineralna dach (nie oszczedzalem).
Pow. 160 m2.

w okresie 26.01.2008 - 28.02.2008 spalil 299 m3 gazu GZ50.
na dobe wyszlo ( z cwu dla 3 osob i ogrzewaniem) 299/33 = 9,06 m3 gazu

Piec kondensacyjny Immergas Zeus Victrix 20 z sonda pogodowa. (cwu bez obiegu, bo szkoda wychladzac zbiornik z cwu)

Temp. ustawiona: 20h/dobe = 22,4C (dzien) , 4h/dobe = 21,5C (noc) - musze ustawiac takie temp, zeby na gorze bylo cieplo, bo na dole jest sterownik pokojowy. Z drugiej strony zawsze jest ktos w domu, wiec nie moge wlaczac na dzien trybu nocnego.

Przy temp.zew +5C kociol moduluje tak moc by osiagnac temp. wody w obiegu ok.55C (czesciowa kondesacja)

Mysle, ze przy piecu kondesacyjnym z modulacja mocy, duze oszczednosci daje takie ustawienie temp, by piec jak najrzadziej musial pracowac na duzej mocy i by oczywiscie w domu bylo cieplo. Lepiej jak pracuje prawie bez przerw ale utrzymuje mala moc grzania, podtrzymujac jedynie temp. wody w obiegu c.o.
Link do komentarza
Cytat

W czasie Waszej obecności w domu na pewno włączacie światło, telewizor, komputer itp. a to "dogrzewa" pomieszczenia i dzięki temu piec rzadziej się włącza.



Sosek pisze że jak jest w domu to zużywa więcej gazu a paulooo na to że piec się rzadziej włącza bo komputer, telewizor itp. Kto tu ma rację?
Link do komentarza
Cytat

Temp. ustawiona: 20h/dobe = 22,4C (dzien) , 4h/dobe = 21,5C (noc) - musze ustawiac takie temp, zeby na gorze bylo cieplo, bo na dole jest sterownik pokojowy.


Załóż na grzejniki (w pomieszczeniu ze sterownikiem) głowice termostatyczne,sterownik ustaw na 23 a głowice na 20-21 i wtedy nie trzeba będzie przegrzewać domu.Będzie jeszcze taniej.
Ten kocioł,to bardzo dobry wybór.
Link do komentarza
Cytat

witam !
ja mam kocioł dwufunkcyjny Junkers ZWE 24 i ogrzewając mieszkanie na parterze ( 41 m kw. ) oraz gotując i używając wody do mycia i kąpieli płacę za 2 m-ce 400 zł, czyli m-cznie 200 zł, przy "ciepłej" zimie.

pozdrawiam



To jest 41 metrów. Ludzie tu mówią ze płacą 300 zł na miesiąc za jeśli się nie mylę ponad sto metrów. Wtedy to 200 miesięcznie nie wygląda oszczędnie.
Link do komentarza
Cytat

witam !
ja mam kocioł dwufunkcyjny Junkers ZWE 24 i ogrzewając mieszkanie na parterze ( 41 m kw. ) oraz gotując i używając wody do mycia i kąpieli płacę za 2 m-ce 400 zł, czyli m-cznie 200 zł, przy "ciepłej" zimie.

pozdrawiam



Ja mam podobny piec z tym że jednofunkcyjny, widzę że nie są one zbyt oszczędne.
Link do komentarza
mój ma już 10 lat i przyznam się nie był od poczatku czyszczony przez serwisanta, w tym sezonie grzewczym zaczął mi coś świrować, ale moi znajomi mają francuską VECTRE i też tyle płacą. niestety zimne budynki robia swoje, jak jest prawdziwa zima ( minus 10 - 15 st. ) to w piwnicy jest lód na suficie - gołej nogi nie postawie w domu

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

mój ma już 10 lat i przyznam się nie był od poczatku czyszczony przez serwisanta, w tym sezonie grzewczym zaczął mi coś świrować, ale moi znajomi mają francuską VECTRE i też tyle płacą. niestety zimne budynki robia swoje, jak jest prawdziwa zima ( minus 10 - 15 st. ) to w piwnicy jest lód na suficie - gołej nogi nie postawie w domu

pozdrawiam



lód w piwnicy. To pewnie coś jest żle wyregulowane. Albo się kocioł wysłużył i czas go zmienić.
Link do komentarza
Co do zużycia gazu, zauważyłem że w ostatnich kilku dniach skoczyło z ok.5m3 do 8m3 , ciekaw jestem czym to jest spowodowane ? Nic nie zmieniałem, temp. pow. nie obniżyła sie znacząco. Może gazownia coś kombinuje.Ostatnio słyszałem w prog. p.Weisa że gazownia mogłaby rozliczać nie z m3 a z ciepła odebranego lub dostarczanego do naszych domów.
Link do komentarza
Cytat

mój ma już 10 lat i przyznam się nie był od poczatku czyszczony przez serwisanta, w tym sezonie grzewczym zaczął mi coś świrować, ale moi znajomi mają francuską VECTRE i też tyle płacą. niestety zimne budynki robia swoje, jak jest prawdziwa zima ( minus 10 - 15 st. ) to w piwnicy jest lód na suficie - gołej nogi nie postawie w domu

pozdrawiam


To naprawdę - w takim przypadku (gdy lód na suficie) - to nie masz co narzekać na rachunki...
Link do komentarza
Cytat

Zalecam przed odpaleniem pieca a po ukończeniu robót ,czyszczenie pieca przez servis.
Bardzo często po uruchomieniu pieca trwają drobne prace wykończeniowe ,powstaje kurz który powoduje złą pracę pieca i nadmierne zużycie gazu.Bob icon_biggrin.gif



Po każdym remoncie w domu piec powinien iść do przeglądu?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Narazie sterowania nie mam są tylko termostaty na kaloryferach ale podejrzewam ze przyczyna może byc bo serwisant ustawił na co 14kw piec a powierzchnia do ogrzania to 80m2 wydaje mi sie że za duzo proszę was o opinie na ten temat.



To fakt 14 kw to za dużo, zmniejsz temp. c.o na piecu może to coś da.
Link do komentarza
Cytat

Kombinowałem juz na wszystkie sposoby z temp apropo ile KW powinno byc przy 80m2
Kurde SOSEK jakie ty masz sterowanie i jaką temperature na piecu ze tak mało ci pali i czy w tym jest gotowanie i ciepła woda? 5m3,8m3 gazu szok!!!!!



Mało mi pali ? , no co ty przy tak małym domu jak mój ( do ogrzania jest ok.80 m.kw. ) dobrze ocieplony - 15cm. styro na ścianie i podłodze to powinno być jeszcze mniej. Zresztą poczytaj wszystkie posty w tym temacie oraz w "Jak najlepiej ustawić temp. na piecu ?" o ile się nie mylę.Tam napisała bodaj Marcyśka że przy takiej zimie jak obecna jej piec " pali " za 175 zł.miesięcznie .... i to jest dopiero mało, a pow.ze 140 m.kw.

p.s. Jest gotowanie i ciepła woda.Temp. na piecu ok. 70 C a sterowanie mam w domu z programem tygodniowym.
Link do komentarza
Cytat

O ile się nie mylę - to sosek kilka miesięcy temu miał ten sam problem - zbyt dużo gazu zużywał jego piec. I chyba ocieplił strop i rachunki się zmniejszyły - ale serwisant też chyba sie tam pojawił - czy coś pokręciłam ... sosek???



Tzn. myślę że mój piec ( chociaż nie wiem czy mogę go do tego zmusić ) mógłby mniej palić. Problem jest taki że na dworzu nie ma w tym roku stabilnej temp. na zewnątrz która utrzymałaby się chociaż przez tydzień.Prawda jest taka że spisując zużycie gazu raz jest więcej a raz mniej i nie mogę jednoznacznie ustalić co jest tego przyczyną. Sewrwisanta jeszcze nie było, zastanawiam się nad zmianą pieca na taki o mniejszej mocy. Ale nie wiem czy to ma sens i szukam jakiegoś fachowca który jednoznacznie powie że ten co mam jest za duży i nie ma mowy żeby mniej palił. Rozmawiałem kiedyś pół godziny z infolinią Junkersa i nic się nie dowiedziałem. Jedyne co mi pan powiedział to że do mojej pow.wystarczyłoby 7-8 k.W., maksymalnie mam 24 k.W. , a jest " skręcony " na 40 % ale to chyba nie wiele dało.
Przepraszam za tą litanię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...