Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

A stronie internetowej, zadawaliście państwo pytanie o dom kopułę.
Jestem projektantem swojego domu którego wizualizacje załączam.

DSC01446.jpg


Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Buduję go systemem gospodarczym. Odpowiem na wszystkie państwa zapytania odnośnie projektowania i wykonawstwa domu kopuły. Wg. Mnie jest to najtańszy sposób wykonania domu nawet przy obecnej kulturze wykonawstwa w budownictwie. Po prostu każdy jest w stanie postawić sobie taki dom.

Zapraszam do marek 1000m od warszawy a około 1000 m od centrum handlowego "marki" na ulicy ząbkowskiej 18 trzecia działka od ulicy jest widoczny dom kopuła. Zapraszam na tę budowę 2 lutego 08r w sobotę. Będę do państwa dyspozycji od godz. 10.00. O godzinie 12.00 zamierzam w domu w kopule wygłosić wykład o budowaniu domów ekologicznych, pt."dlaczego właśnie kopuła". Podzielę sie ze wszystkimi zainteresowanymi swoimi doświadczeniami z realizacji obiektu. W sprawie zapytań na temat spotkania proszę o kontakt telefoniczny. 504-185-988 lub 513-455-979

POZDRAWIAM mgr inż.arch.F.W.Seregiel.
www.sergiel.pl
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jakie nasunęło mi się jako pierwsze było pytaniem o materiał z jakiego ten dom budowano. Po obejrzeniu zdjęć rozpoznaję zwykłą cegłę, o ile się nie mylę. Ciekawi mnie sposób wzmocnienia szczytu kopuły - umocowania cegieł tak by trzymały kształt. Wprawdzie owal jako był znany w starożytności (tam budowano z gliny suszonej w słońcu) a późniejsze epoki lubowały się w różnego rodzaju łukach to jednak my przyzwyczajemi jesteśmy do kątów prostych. Jaka jest powierzchnia takiego domu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś można znaleźć tu;http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/pracownia/dom_kopula/dom_kopula_monolityczna.htm, z tym,że nie za wiele tam o samej technologii.
Gdyby chodziło o jakieś konkrety,mogę podać namiary na człowieka,który je buduje po całym świecie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie miałem okazji poznać pana Jana Pręgowskiego. Aczkolwiek mam nadzieje że kiedyś będę miał to przyjemność, choćby żeby podyskutować i wymienić opinie na temat podobnego budownictwa.

Dom tak jak Cerberus zauważył jest budowany z cegły pełnej, metoda "z wolnej ręki" nie wymaga ona żadnego szalowania, w zwieńczeniu jest zwornik żelbetowy, który utrzymuje cegły a także, umożliwia także zrobienie centralnego świetlika.

Dom który znajduje sie na wizualizacjach wyżej ma powierzchnie ok 165m2 plus ok 35m2 ogrodu zimowego. Jego średnica wewnętrzna to ok 11m.

Jeśli chodzi o budowę takich domów to na stronie www.sergiel.pl znajdą państwo do mnie kontakt i chętnie odpowiem na państwa pytania. Związane z projektowaniem oraz realizacją takiego domu
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
 • 1 rok temu...
Znalazłem kilka ciekawych filmików odnośnie budowania kopuł.
Polecam je serdecznie.

Pierwszy pokazuje jak wytrzymała konstrukcją jest kopuła
www.youtube.com/watch?v=PE4VbLB0csA&feature=player_embedded

Drugi pokazuje piękno, ekonomiczność oraz praktyczność kopuły
www.youtube.com/watch?v=UwoDCRobY2I&feature=player_embedded
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wykonanie szprycu a wstępne schniecie to było kilka godzin( scierał sie), dzis juz mija 7 dzień (szpryc trzyma sie ładnie i nie odpada). Temperatura podczas nakładania to 8°C .Podczas wiązania temperatura to 8°C w ciągu dnia i 3°C w nocy (przez dwa dni) w kolejnych dnia temperatura spadła do 2°C w ciągu dnia i -1°C w nocy. Do szprycu użyłem zwykłego piasku oraz cement firmy gorażdże 325. Teraz musze nałożyć zaprawe tynkarska tylko temperatura jest ujemna ale w za kilka dni ma sie troszkę ocieplić ( około 4°C w ciągu dnia oraz około zera w nocy) i właśnie wtedy myślałem nałożyć tynk. Ale czy to nie odpadnie? 
  • Myślę żeby wstawić 1,5m ściankę działową w kuchni od lewej ściany (zaczynała by się między drzwiami do ganku a oknem) żeby wizualnie podzielić przestrzeń
  • Dzień dobry. Na trwałość blachodachówki przede wszystkim ma wpływ zastosowana powłoka ochronna. Stosowana blacha stalowa jest zabezpieczona obustronnie warstwą cynkową na którą naniesiona jest właśnie warstwa ochronna. Najlepszą aktualnie stosowaną powłoką zabezpieczającą przez Blachy Pruszyński jest powłoka poliuretanowa PURMAT® w wersji z wykończeniem matu gruboziarnistego lub PURLAK® połysk. Na PURLAK®/PURMAT® udzielana jest gwarancja 30/50 lat. - GWARANCJA ESTETYCZNA na 30 lat obejmuje: • Stan powłoki organicznej, która będzie przylegać do blachy, nie będzie pękać ani rozwarstwiać się, wyłączając drobne rozwarstwienia na brzegach ciętych (również fabrycznych). • Powłoka organiczna nie będzie zmieniać nasycenia koloru w stopniu znacznym, nierównomiernym pod warunkiem jednakowego oddziaływania warunków atmosferycznych na całą powierzchnię powłoki. - GWARANCJA TECHNICZNA obejmuje brak uszkodzeń w wyniku korozji powstającej od środka rdzenia blachy i wystąpienie dziury w gładkiej powierzchni produktu. Opis wszystkich dostępnych powłok dostępny jest na stronie internetowej Blachy Pruszyński: => https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php W ofercie blachodachówek Blachy Pruszyński posiada duży wybór produktów. => Blachodachówki panelowe: https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php => Blachodachówki cięte na wymiar: https://pruszynski.com.pl/blachodachowki.php Szczególnie wartymi zainteresowania są w blachodachówkach panelowych: - FIORD - REN panelowy - PŁASKA i PŁASKA Plus które wprowadzone zostały na potrzeby nowocześnie projektowanych domów.
  • Czyli powinno być ok. Dziękuję za pomoc.
  • Czyli  skupiając sie na tym co już jest zrobione, kładę PIR na skosy i robie kratki wentylacyjne w obu szczytach .  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...