Skocz do zawartości

Dom kopuła


Recommended Posts

A stronie internetowej, zadawaliście państwo pytanie o dom kopułę.
Jestem projektantem swojego domu którego wizualizacje załączam.

DSC01446.jpg


Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Buduję go systemem gospodarczym. Odpowiem na wszystkie państwa zapytania odnośnie projektowania i wykonawstwa domu kopuły. Wg. Mnie jest to najtańszy sposób wykonania domu nawet przy obecnej kulturze wykonawstwa w budownictwie. Po prostu każdy jest w stanie postawić sobie taki dom.

Zapraszam do marek 1000m od warszawy a około 1000 m od centrum handlowego "marki" na ulicy ząbkowskiej 18 trzecia działka od ulicy jest widoczny dom kopuła. Zapraszam na tę budowę 2 lutego 08r w sobotę. Będę do państwa dyspozycji od godz. 10.00. O godzinie 12.00 zamierzam w domu w kopule wygłosić wykład o budowaniu domów ekologicznych, pt."dlaczego właśnie kopuła". Podzielę sie ze wszystkimi zainteresowanymi swoimi doświadczeniami z realizacji obiektu. W sprawie zapytań na temat spotkania proszę o kontakt telefoniczny. 504-185-988 lub 513-455-979

POZDRAWIAM mgr inż.arch.F.W.Seregiel.
www.sergiel.pl
Link do komentarza
Pytanie jakie nasunęło mi się jako pierwsze było pytaniem o materiał z jakiego ten dom budowano. Po obejrzeniu zdjęć rozpoznaję zwykłą cegłę, o ile się nie mylę. Ciekawi mnie sposób wzmocnienia szczytu kopuły - umocowania cegieł tak by trzymały kształt. Wprawdzie owal jako był znany w starożytności (tam budowano z gliny suszonej w słońcu) a późniejsze epoki lubowały się w różnego rodzaju łukach to jednak my przyzwyczajemi jesteśmy do kątów prostych. Jaka jest powierzchnia takiego domu?
Link do komentarza
Jeszcze nie miałem okazji poznać pana Jana Pręgowskiego. Aczkolwiek mam nadzieje że kiedyś będę miał to przyjemność, choćby żeby podyskutować i wymienić opinie na temat podobnego budownictwa.

Dom tak jak Cerberus zauważył jest budowany z cegły pełnej, metoda "z wolnej ręki" nie wymaga ona żadnego szalowania, w zwieńczeniu jest zwornik żelbetowy, który utrzymuje cegły a także, umożliwia także zrobienie centralnego świetlika.

Dom który znajduje sie na wizualizacjach wyżej ma powierzchnie ok 165m2 plus ok 35m2 ogrodu zimowego. Jego średnica wewnętrzna to ok 11m.

Jeśli chodzi o budowę takich domów to na stronie www.sergiel.pl znajdą państwo do mnie kontakt i chętnie odpowiem na państwa pytania. Związane z projektowaniem oraz realizacją takiego domu
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Znalazłem kilka ciekawych filmików odnośnie budowania kopuł.
Polecam je serdecznie.

Pierwszy pokazuje jak wytrzymała konstrukcją jest kopuła
www.youtube.com/watch?v=PE4VbLB0csA&feature=player_embedded

Drugi pokazuje piękno, ekonomiczność oraz praktyczność kopuły
www.youtube.com/watch?v=UwoDCRobY2I&feature=player_embedded
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...