Skocz do zawartości

kominek


tomasz.k

Recommended Posts

Czy można palic w kominku tak, by w mieszkaniu nie było czuć charakterystycznego zapachu dymu? Ja w nowym domu rozpaliłem w kominku zaledwie kilka razy, ale nie udało mi się to. Przy czym nie chodzi mi tu o brak ciągu itp. wszystko jest w porządku, ale gdy podczas palenia wejdzie się do domu z zewnątrz można od razu wyczuć lekki zapach dymu. Trochę mnie to irytuje.
Link do komentarza
Sprawne odprowadzenie spalin z kominka powinno zapewniać "bezzapachowe " spalanie. Obecność zapachu dymu świadczy o tym że coś nie jest w porządku z funkcjonowaniem kominka i wentylacją pomieszczeń.

Trzeba więc sprawdzić szczelność samego kominka i połączeń rur dymowych a także zapewnić nawiew powietrza zewnętrznego niezbędnego do prawidłowego spalania.

Konieczne jest również sprawdzenie funkcjonowania kanału wentylacyjnego w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek.

Niewykluczone, że zapach pojawia się w wyniku zasysania dymu z zewnątrz przez kanały wentylacyjne w wyniku wadliwego ich usytuowania, braku dopływu powietrza wentylacyjnego do pomieszczeń.
Link do komentarza
Widziałem u znajomego kominek zrobiony w starym stylu.Ogromne,odkryte palenisko,żadnych szyb,ogień na metr i zero dymu w salonie.Dawał moim zachwyconym dzieciakom stare gazety do palenia i mieliśmy je z głowy na pół dnia.
Dom parterowy z poddaszem.Kominek zrobił sam,nie mając o tym bladego pojęcia.Na nosa.
Z tym,że to,co odróżniało jego dom od nowoczesnych,to fakt,że miał stare ,nieszczelne okna.Ciąg był,że hej!
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Wentylacja oczywiście do sprawdzenia, czy jest odpowiedni ciąg w kanale wentylacyjnym i czy jest nawiew powietrza do pomieszczenia. W najgorszym razie (ale w najgorszym!) może się okazać, że gdzieś jest nieszczelność przy podłączeniu rury między wkładem kominka i kominem. Drewno do palenia najlepiej tylko liściaste, bo iglaste daje dużo sadzy i producenci zabraniają palenia nim, najczęściej takie zastrzeżenie jest w warunkach gwarancji icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...