Skocz do zawartości

Gdzie można umieścić osadnik gnilny?


zybert72

Recommended Posts

Cytat

Osadnik gnilny tuż przy budynku? Dziękuję bardzo. icon_mad.gif




Naprawdę,tu cytat: "Osadnik gnilny zgodnie z RMI z dnia 12 kwietnia 2002r, w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75/02 r. poz.690 §37) może być usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku"-tam mówi ustawa...
Link do komentarza
Cytat

Naprawdę,tu cytat: "Osadnik gnilny zgodnie z RMI z dnia 12 kwietnia 2002r, w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75/02 r. poz.690 §37) może być usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku"-tam mówi ustawa...



Ustawa.. Ciekawe czy panowie ustawodawcy stosują się do własnych przepisów fundując sobie gnojówkę tuż pod oknem kuchnie (albo salonu).
Link do komentarza
Oczywisty żart z mojej strony.
Sądzę, że Ustawodawca postawił niezbędne minimum jako granicę - i tak radziłbym traktować ten przepis.
Oczywiście chodzi mi o te "3 metry" o których pisze Igor.
W praktyce radziłbym raczej ... większą odległość...
- o ile to tylko realne.
Miałem okazje być ostatnio u znajomych którzy zmuszeni zostali ustawić swoje szambo w przepisowym "minimum" od domu.
I sami nie potrafią doczekać się na moment gdy w drodze zostanie zrobiona kanalizacja .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Oczywisty żart z mojej strony.
Sądzę, że Ustawodawca postawił niezbędne minimum jako granicę - i tak radziłbym traktować ten przepis.
Oczywiście chodzi mi o te "3 metry" o których pisze Igor.
W praktyce radziłbym raczej ... większą odległość...
- o ile to tylko realne.
Miałem okazje być ostatnio u znajomych którzy zmuszeni zostali ustawić swoje szambo w przepisowym "minimum" od domu.
I sami nie potrafią doczekać się na moment gdy w drodze zostanie zrobiona kanalizacja .... icon_rolleyes.gif



A jaka minimalna odległość byłaby odpowiednia Twoim zdaniem,żeby nieprzyjemny zapach był jak najmniej odczuwalny?
Link do komentarza
Cytat

Oczywisty żart z mojej strony.
Sądzę, że Ustawodawca postawił niezbędne minimum jako granicę - i tak radziłbym traktować ten przepis.
Oczywiście chodzi mi o te "3 metry" o których pisze Igor.
W praktyce radziłbym raczej ... większą odległość...
- o ile to tylko realne.
Miałem okazje być ostatnio u znajomych którzy zmuszeni zostali ustawić swoje szambo w przepisowym "minimum" od domu.
I sami nie potrafią doczekać się na moment gdy w drodze zostanie zrobiona kanalizacja .... icon_rolleyes.gif



A może mają coś nie tak z uszczelkami czy cokolwiek tam powinno uszczelniać ten zbiornik?
Link do komentarza
Cytat

A jaka minimalna odległość byłaby odpowiednia Twoim zdaniem,żeby nieprzyjemny zapach był jak najmniej odczuwalny?


Jest to teren Podbeskidzia - "czuć " na każdy poważniejszy spadek ciśnienia atmosferycznego.
Jaka odległość od domu ?
Trudno przewidzieć - sądzę, że dobrze byłoby jakieś 15- 20 m od domu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...