Skocz do zawartości

Jaki tynk zewnętrzny wybrac?


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w doborze najlepszej opcji tynku zewnętrznego . Ściany są trójwarstwowe a warstwa zewnętrzna to kratówka. Ocieplenia nie planuję więc chodzi mi tylko o ładną elewację. Nie wiem czy zdecydowac się na tynk cienkowarstwowy np mineralny biały i potem pomalowac kolorem czy może akrylowy, a może tynk tradycyjny grubowarstwowy?
Janusz
Link do komentarza
Cytat

Witam, proszę o pomoc w doborze najlepszej opcji tynku zewnętrznego . Ściany są trójwarstwowe a warstwa zewnętrzna to kratówka. Ocieplenia nie planuję więc chodzi mi tylko o ładną elewację. Nie wiem czy zdecydowac się na tynk cienkowarstwowy np mineralny biały i potem pomalowac kolorem czy może akrylowy, a może tynk tradycyjny grubowarstwowy?
Janusz




Ja zaryzykowałabym akrylowy, ponieważ takie tynki mają zdecydowanie bogatszą kolorystykę,łatwo się je układa i przygotowuje.
Link do komentarza
Cytat

Witam, proszę o pomoc w doborze najlepszej opcji tynku zewnętrznego . Ściany są trójwarstwowe a warstwa zewnętrzna to kratówka. Ocieplenia nie planuję więc chodzi mi tylko o ładną elewację. Nie wiem czy zdecydowac się na tynk cienkowarstwowy np mineralny biały i potem pomalowac kolorem czy może akrylowy, a może tynk tradycyjny grubowarstwowy?
Janusz




Ja też byłbym za akrylowym.Może i tynki mineralne są tańsze, ale co nam z tego, skoro są są produkowane w postaci suchej masy, wymagającej zarobienia wodą i wymieszania na budowie, a wodę trzeba dozować bardzo dokładnie, muszą być też odpowiednie warunki atmosferyczne(szczególnie tynki kolorowe) Tynki mineralne występują jedynie w jasnych pastelowych kolorach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...