Skocz do zawartości

dom wykonczony piaskowcem


Recommended Posts

Cytat

Witam. Na wiosne z mezem zaczynamy budowac dom. Ma byc ocieplony styropianem 12-tka. Mam pytanko. Czy na styropian jest mozliwosc polozenia plytek z piaskowca? Z gory dziekuje za odpowiedz....



Rozumiem, że chodzi o cokół. Jeśli tak, to może, ale musi to być drogi styropian Styrodur (twardy i nie chłonie wody) i trzeba go dobrze przykleić (ja z tym miałem problem, teraz juz wiem, jak się do tego zabrać, szkoda, że napsuło mi to trochę nerwów).

Powodzenia.
Link do komentarza
Powiem tak. Niedaleko mojej działki jest blokowisko. Jakoś tak w sierpniu ocieplano te bloki styropianem, położono na to tynk i nawet to zgrabnie wygląda. Ale przed cieplaniem ludzie mieli anteny satelitarne wczepione w ściany a ktoś nawet klimatyzację. I te rzeczy nie wróciły. Z tego wniosek że styropian nie jest dobry do wieszania na nim czegokolwiek. Chociaż... te płytki nie są pewnie zbyt ciężkie więc jakieś kotwy lub odpowiedni klej mogły by je utrzsymać. Nie jestem pewien.
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, że chodzi o cokół. Jeśli tak, to może, ale musi to być drogi styropian Styrodur (twardy i nie chłonie wody) i trzeba go dobrze przykleić (ja z tym miałem problem, teraz juz wiem, jak się do tego zabrać, szkoda, że napsuło mi to trochę nerwów).

Powodzenia.


Tak chodzi o cokół ale nie tylko. Chciałabym także położyć piaskowiec w innych miejscach takich jak np. na około okien oraz narożniki domu..... Chciała bym sie upewnić że mogę piaskowiec położyć na styropian bo bardzo mi się podobają domy tak wykończone i nie chciała bym aby się okazało po ociepleniu domu że nie można tego zrobić .....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...