Skocz do zawartości

rekuperator w gotowym projekcie


luciamucia

Recommended Posts

Witam,
mam taką zagwostkę. Kupiłem dom, który jest już częściowo wybudowany (stan surowy otwarty) ale dom jest jeszcze na etapie ścian nośnych. W domu jest przewidziana instalacja grawitacyjna a ja chciałbym zrobić instalację z rekuperatorem. I zastanawiam się jak to wszystko rozplanować.
Czy na tym etapie można jeszcze zrezygnować z kominów?
A może jednak powinny one być? W innym wątku czytałem, że pomimo wentylacji nawiewno wywiewnej należy wyprowadzić kanał dla kuchenki oraz w łazienkach.
Jak chce się zastosować kuchnię elektryczną to czy musi być oddzielny kanał wentylacyjny?

Projekt domu APS-91

Wiem że pytań jest wiele ale tak jak ktoś już napisał na tym forum. Im więcej czytam tym mniej wiem. Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja mam rekuperator i nie mam w kuchni wentylacji grawitacyjnej.
Do okapu trzeba zakupić filtr tłuszczowy żeby tłusta para np. z patelni nie weszła do instalacji rekuperatora.
Nie jest to problem ze masz wentylacje grawitacyjna poniewaz mozesz ja zatkac a bedziesz wiedział(jak zrobisz zdjecia) gdzie jest wrazie gdybys chciał wrocic(w co wątpie) do wentylacji grawitacyjnej. Mam rekuperator i jestem bardzo zadowolony chociaz jestem na etapie budowy teraz juz kosmetyka wykanczanie wnetrz ale jak nawet nie pale w piecu temperatura na budowie nie spada nawet gdy były mrozne noce. Nie wiem skad jestes ale mi montowała firma Ergo z Zielonej Góry.
Oczywiscie GWC tez montujesz??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...