Skocz do zawartości

Strategia inwestycyjna


Recommended Posts

Witam serdecznie, po nowym roku kupuję nowy dom postawiony przez firmę budowlaną, nie deweloper. Chciałbym przygotować się do tej inwestycji i wybrać najlepszy scenariusz, moja sytuacja wygląda następująco:

 

Koszt zakupu domu około 300.000zł, zakup finansowany kredytem. 

 

Obecnie mieszkam w mieszkaniu również zakupionym na kredyt hipoteczny 5 lat temu. Wartość mieszkania na dzień dzisiejszy 220.000zł kwota pozostała do spłaty kredytu to 113.000zł.

 

Dom gotowy do sprzedaży ma być po nowym roku lecz jest mały problem mianowicie firma dostarczająca prąd zastrzegła sobie wykonanie przyłącza elektrycznego do końca przyszłego roku, firma budującą dom twierdzi, że przyłącze będzie gotowe na wakacje przyszłego roku a do celów remontowych są w stanie dostarczyć prąd budowlany. Przyłącza wodno kanalizacyjne już zostały wykonane. Dom ogrzewany tylko prądem. 

 

W związku z powyższym obrałem następującą strategie finansową:

 

Biorę kredyt na trochę gorszych warunkach ale z wkładem 10% po zakupie domu obserwuję sytuację z instalacją elektryczna i w odpowiednim momencie wystawiam obecne mieszkanie na sprzedaż, po sprzedaży mieszkania wynajumje dla siebie jakieś mieszkanie, spłacam pozostały kredyt w banku a reszta zarobionych pieniędzy na sprzedaży mieszkania pakuję w remont domu. Po wyremontowaniu domu zaciągam nowy kredyt na spłatę tego z gorszymi warunkami ze względu na niski wkład własny. Wykonany remont domu podnosi jego wartość czyli wkład własny do wyceny domu po remoncie. Mam nadzieję że w miarę jasno to opisałem :P

Ma to sens?

 

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza

Biorąc pod uwagę prowizję za każdym razem i oprocentowanie etc., trzeba to skrupulatnie zbilansować. Tu jednak trzeba rady profesjonalnego doradcy, który poprowadzi za rękę i najwyżej odradzi. Sytuacja Twoja jest dość zawiła, ale widzę, że masz plan. Przelicz korzyści i wtedy decyduj. Niektórzy deweloperzy lub osoby, które kupują na firmę, unikają tak podatków od przedwczesnej sprzedaży :). Jeżeli po tych ruchach ostatecznie zyskasz, będziesz pewny, że dobrze zrobiłeś :).

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...