Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiamy się z żoną nad budową domu.

Żeby nie brać ogromnego kredytu, chodzi nam po głowie budowa domu etapami. Przy czym chodzi tu o rozbudowę domu w poziomie (wszerz / w bok), a nie systemem góra/dół.

Dom ma mieć docelowo 150-200m^2, możemy zacząć nawet od 50m^2 czy też od domu na zgłoszenie 35m^2 z poddaszem.

 

Moje pytania:

1. Czy faktycznie może być to opłacalne? Wydaje mi się, że ewentualne koszty rozbudowy domu po 3 czy 5 latach będą niższe niż koszty obsługi kredytu.

2. Czy znacie gotowe projekty na coś takiego? Nie udało mi się znaleźć niczego sensownego w Internecie.

3. Czy taka budowa wyklucza jakieś technologie? Na tę chwilę chcemy pójść w technologie szybkie, np. dom szkieletowy, dom z CLT lub dom z keramzytu.

4. Czy jest coś, na co powinniśmy zwrócić większą uwagę? 

 

Być może po prostu pomysł jest głupi? ;)

Link do komentarza

O ile się nie mylę (niech mnie ktoś poprawi, jeśli tak jest), na każdą rozbudowę trzeba mieć pozwolenie i właściwe papiery.

To nie jest tak, że wybudujesz sobie dom o powierzchni minimalnej i co sezon będziesz dobudowywał sobie kawałek, bo masz akurat kasę.

To nie jest dobre rozwiązanie, nawet jeśli byłoby możliwe.

Wybuduj sobie albo dom z poddaszem, zrób parter i poddasze zostaw na później, albo parterówkę i zrób na początek te  pomieszczenia, które są niezbędne i w miarę upływu czasu, już mieszkając, wykańczaj kolejne pomieszczenia.

Link do komentarza
23 minuty temu, michalWro napisał:

Cześć,

zastanawiamy się z żoną nad budową domu.

Być może po prostu pomysł jest głupi? ;)

Masz dwa wyjścia budować się albo nie, jak budować to masz dwa wyjścia budować etapami i mieszkać tam, gdzie mieszkasz, albo zamieszkać w kontenerze na budowie i budować etapami, jak zamieszkacie w kontenerze na budowie, to żona cię zostawi.:takaemotka:  

Link do komentarza

Jeśli planujesz taki system budowy, to najlepszy będzie szkieleciak z niecentralnym systemem grzewczym.

Wówczas łatwo go rozbudowywać bez robienia wielkiej demolki w istniejącej już części domu. 

Z tym, że projekt całości (w sensie pomysłu architektonicznego) lepiej mieć od razu - zapobiegnie to np. konieczności przebudowywania dachu.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...