Skocz do zawartości

Przebudowa stodoły na terenie Natura 2000


Recommended Posts

Witam. Mam starą stodołę w mocno opłakanym stanie i chciał bym z niej zrobić budynek mieszkalny. Stodoła stoi między drogą a rzeką, od rzeki jest 6-8m. Dzisiaj dowiedziałem się od projektanta, że w tym roku rejon ten został przekształcony w Nature2000 i minimum od rzeki to 10m. Gdybym tyle odstąpił to dom będzie miał 5m szerokości ! Czy naprawdę nie można tej stodoły wyremontować po istniejącym obrysie i ewentualnie troszkę zmodyfikować dach ? Wygląda to mniej więcej tak:

.

1.PNG

Link do komentarza

Źle, projektant mówił że to trzeba podciągnąć pod budowę bo chcemy troszkę przerobić dach, może podnieść wyżej z 0.5m. Trochę mnie wkurzył bo tego że tam jest ta natura 2000 to powinien się dowiedzieć na początku. Coś mi się wydaję że będę się musiał rozejrzeć za kimś innym....

Link do komentarza

Przeczytałam, zobaczyłam i pierwsze co pomyślałam ... nie boisz się? :scratching:

Kurcze — w obliczu istniejących współcześnie anomalii pogodowych bałabym się notorycznego zalewania domu przez rzekę.

W zasadzie nie tylko współcześnie, bo pamiętam, jak byłam dzieckiem (ze 30 lat temu), wiecznie zalaną łąkę u babci.

Od rzeki do babci domu jest jakieś 100 metrów, rzeczka tyci tyci, a bywało, że woda podchodziła pod sam dom, choć jest lekki spadek w stronę rzeki.

Rozeznałeś sprawę pod tym kątem?

 

 

Link do komentarza
Cytat

Przeczytałam, zobaczyłam i pierwsze co pomyślałam ... nie boisz się?

Kurcze — w obliczu istniejących współcześnie anomalii pogodowych bałabym się notorycznego zalewania domu przez rzekę.

To koryto jest wymurowane i ma wysokość ok 2,5m. Jeszcze się chyba nie przelało. Poza tym w stronę rzeki jest spad i ma on przynajmniej ok. 1m w stosunku do drogi, a może nawet więcej.

Link do komentarza

Takie coś znalazłam:

 

Obszar Natury 2000 jak już wcześniej powiedzieliśmy zawiera nie tylko obszary naturalne, ale także zurbanizowane. Pierwszymi ograniczeniami będzie zachowanie ochrony wód. Należy pamiętać, że w przypadku ochrony wód i obszaru wokół nich należy zachować 100 m od granicy brzegowej. Dodatkowo powstałe wcześniej budynki, jeśli są na działce, wyznaczają linie zabudowy – tj. jeśli budynek jest bliżej niż 100 m od jeziora bądź rzeki, to nieprzekraczalna linia zabudowy znajduje się w miejscu tego budynku. Obszar Natura 2000 nie może ograniczać rozwoju gospodarstwa, miasta czy gminy.

https://kompleto.pl/obszar-natura-2000/

 

Ale nie mam pojęcia, jak to zinterpretować.

Link do komentarza

sorry, tak o poranku, w piątek, ale nie mogę się powstrzymać....

pierw udowodnij, że jesteś sianem lub słomą, to potem bez problemu zrobisz z tego mieszkaniówkę :icon_biggrin:

 

 

a tak serio to zapoznaj się z zapisami N2000 odnośnie tego konkretnie obszaru, i to dokładnie...

lub podaj link do tego

Link do komentarza
22 godziny temu, aru napisał:

sorry, tak o poranku, w piątek, ale nie mogę się powstrzymać....

pierw udowodnij, że jesteś sianem lub słomą, to potem bez problemu zrobisz z tego mieszkaniówkę :icon_biggrin:

:D:D:D:D:D

 

Cytat

a tak serio to zapoznaj się z zapisami N2000 odnośnie tego konkretnie obszaru, i to dokładnie...

lub podaj link do tego

Konkretnie chodzi o Szczawnicę, ale ja nie mogę znaleźć żadnych konkretów.

Chociaż...może to coś wyjaśni:

Planowanie przestrzenne Szczawnica

Nie wiem na ile to aktualne, bo projektant mówił, że ta natura 2000 wlazła na ten teren w tym roku.

mapa1.jpg

Przechwytywanie1.PNG

Edytowano przez gkrz67
dodanie zoomu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Masz działkę **46/2, czy i **46/3?

 

 

obraz.png.83b87a3a11cf9508859ad85d2f84a3a9.png

 

 

 

Chodzi o tą stodołę nad samym Grajcarkiem?

 

st.jpg.21a7d392611abb9257e1937ffc0e9777.jpg

 

Cóż, to jest jakby nie patrzeć górska rzeka, chociaż w samym centrum Szczawnicy... ludzie tam od dziesiątków lat mieszkają...

 

Budynki w okolicy są niewiele wyższe, na Szl***** 23 i 24 stoją nowe, na pewno zgodnie z planem zagospodarowania... A piwnic nie zrobisz...

Ale chyba zmień projektanta...

Link do komentarza
Cytat

Masz działkę **46/2, czy i **46/3?

Mam tylko jedną niestety, chcieliśmy dokupić tą pustą, ale gość się w końcu nie zdecydował i nie chodziło o kasę.

Cytat

Chodzi o tą stodołę nad samym Grajcarkiem?

Tak, dokładnie ta stodoła. Z tym że kółko zaznaczenia troszkę za małe :-) Ta stodoła ciągnie się do tej brązowej bramy. Ma wymiary jakieś 10/10m dokładnie nie pamiętam, może 11 któryś wymiar. Ale to nie istotne chyba.

Ale według mnie to tam jest kolor inny:

mapa2.jpg

Edytowano przez gkrz67
bo tak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...