Skocz do zawartości

Szkliste miejsca po szlifowaniu gładzi szpachlowej


Soltys83

Recommended Posts

Witam. Robiłem mały remont, zdrapalem szlifierka stare farby aż do betonu. Zagruntowałem głebokopenetrujacym unigruntem, następnie wyrównałem goldbandem. Następnie znowu dałem unigrunt i na to gładź szpachlowa fasta. Kupiłem żyrafę Dedry i papierem 120 przeszlifowalem z grubsza ale już pokazały mi się niewielkie miejsca gdzie było szkło. Położyłem drugi raz grunt, drugi raz gładź i szlifowanie żyrafa z papierem 180. Niestety powychodziło więcej miejsc gdzie ściana była jak ze szkła ale było gładko i równo. Odkurzyłem wszystko dałem grunt i farbę Śnieżka biała na sufit. Dziś położę 4 warstwę bo są miejsca gdzie przebija jak by ciemne miejsce. Wszystkiemu winne są te szkliste miejsca bo farba się tam nie przykleiła tylko rozjechała. Mało tego tego, na farbie powstały zgrubienia, tam gdzie nie było efektu szkła, farba ładnie leży, tam gdzie było szkło jest mały uskok i ewidentnie cieniej farby. Podpowiedzcie jak to ratować? Przeszlifować to i jeszcze raz pomalować? I gdzie był błąd wcześniej? Za dużo unigruntu? Za drobny papier?

Link do komentarza

A może taka warstwę kontaktową z bardzo drobnym kruszywem i dopiero pomalować. Np. Grunto-Plast, ATLAS PRESTIGE. Tyle, ze to w formie eksperymentu ponieważ ta warstwa ułatwia nakładanie tynku. Można też zmatowić powierzchnię i pomalować. Można sprawdzić jeszcze jeden produkt Grunt Śnieżka - pozostawia taka delikatnie chropowata fakturę i to da się już pomalować i nie będzie się szkliło a przynajmniej nie powinno.

Link do komentarza

Żyrafa i papier 80 nie chce zbierać emulsji. Robi się znowu szkło. Czy ten atlas z kruszywem to nie za późno teraz na tą emulsje?

Po zeszlifowanie do betonu dałem ct17 pędzlem. Potem po goldbadzie raz ct17 wałkiem i po ten szedł już atlas grunt głęboko penetrujący i to chyba on zawinił.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...