Skocz do zawartości

Jeden kabel - trzy lampy?


Recommended Posts

Witam. Piszę w takiej sprawie. Przed wejściem do domu nad drzwiami mam lampę oświetleniową, lecz chciałbym jeszcze przed domem przy ścieżce do furtki dołożyć słupki oświetleniowe, problem jest taki ze juz mam budynek ocieplony a za jakiś czas wchodzą brukarze więc mogę jeszcze kable puścic w ziemi, czy mozna dołożyć te lampy z istniejącego przewodu na wejściem?

Czy może jakieś inne lepsze rozwiązanie?

Link do komentarza

Którędy masz zamiar opuścić ten kabel znad drzwi tak, aby wkopać go w ziemię? Nie naruszysz ocieplenia?

Ta lampa włączana jest od wewnątrz, czy ma czujnik ruchu i światła?

Słupki przy ścieżce mają świecić się równolegle z lampą nad drzwiami?

 

Może lepiej wyprowadzić dodatkowy kabel (pod progiem , na przykład) i dołożyć dodatkowe przełączniki...

Link do komentarza
2 godziny temu, Wojtek83 napisał:

Witam. Piszę w takiej sprawie. Przed wejściem do domu nad drzwiami mam lampę oświetleniową, lecz chciałbym jeszcze przed domem przy ścieżce do furtki dołożyć słupki oświetleniowe, problem jest taki ze juz mam budynek ocieplony a za jakiś czas wchodzą brukarze więc mogę jeszcze kable puścic w ziemi, czy mozna dołożyć te lampy z istniejącego przewodu na wejściem?

Czy może jakieś inne lepsze rozwiązanie?

Instalacja zewnętrzna ziemna powinna być rozdzielona i oddzielnie zabezpieczona, kable YKY,  na słupkach lampy IP44 - IP67 w zależności od umiejscowienia.

Podciągnij przewody do budynku przewierć się przez ścianę na dole poniżej gruntu wprowadź przewód do budynku na ścianę od wewnątrz do rozdzielni.

 

Link do komentarza
10 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Co do zasady odbiorniki zewneęrzne zasila się z wydzielonego obwodu - to zadanie dla elektryka.

no ale jak wydzielić jak się nie pomyślało zawczasu.

 

Dnia 29.10.2020 o 17:23, Wojtek83 napisał:

Przed wejściem do domu nad drzwiami mam lampę oświetleniową, lecz chciałbym jeszcze przed domem przy ścieżce do furtki dołożyć słupki oświetleniowe,

zaproś elektryka znajdzie miejsce z którego prąd pociągnąć najmniejszym kosztem czyli nie niszcząc elewacji .

na pewno nie masz żadnego gniazdka na zewnątrz ???

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...